درباره انرژی و منیت در واشنگتن است

سال ۱۹۹۲ بود و گروهی از سناتورهای فوق لیبرال و نماینده کنگره به رهبری بارنی فرانک مجلل به این نتیجه رسیدند که همه سزاوار یک خانه هستند. بنابراین در همان سال آنها فانی می و فردی مک شروع به وام دادن پول برای مسکن به وام گیرندگان کمتر واجد شرایط با نسبت بدهی به درآمد بالاتر از قبل کردند. به این اضافه کنید، هم فانی و هم فردی توافق کردند که پیش پرداخت های کمتری را از این وام گیرندگان کمتر واجد شرایط دریافت کنند. لارنس بی لیندسی که یکی از اعضای هیئت مدیره فدرال رزرو بود در سال ۱۹۹۲ اظهار داشت که “مسائل نظارتی در دهه ۱۹۹۰ به ایمنی و سلامت محدود نمی شود، بلکه به طور فزاینده ای بر انصاف تاکید می کند: اینکه آیا بانک ها رعایت می کنند یا نه. نیازهای جوامعشان.” برای کسانی از ما که از بیرون به داخل نگاه می کنیم مانند یک سیستم سهمیه به نظر می رسید. بارنی فرانک می خواهد محافظه کاران روی تپه را به خاطر شکست هر دو موسسه وام دهنده سرزنش کند.

با این حال، او سال‌های زیادی را صرف مسدود کردن تمام تلاش‌ها برای سخت‌تر کردن الزامات وام‌دهی توسط قانونگذاران جمهوری‌خواه و همچنین دولت بیل کلینتون کرده است. کلینتون اکنون این دموکرات‌ها را به دلیل مشارکت در شکست کلی نظام مقصر می‌داند.این موضوع به طور گسترده در مورد آن نوشته شده است، اما هرگز توسط رسانه‌های جریان اصلی مورد توجه قرار نگرفته است. فرانک حتی برای کاهش الزامات خانه‌های دو و سه خانواده به سختی تلاش کرد، حتی اگر درصد سلب مالکیت در این املاک دو تا پنج برابر نرخ پیش‌فرض یک خانواده بود. این نیز مستند شده است و اخیراً توسط بیل سامون در فاکس نیوز گزارش شده است.

اکنون شما افرادی را در خانه‌هایی دارید که به سختی می‌توانند یا در برخی موارد توان مالی آنها را ندارند. ما سیاستمدارانی داریم که کمپین تبلیغاتی می کنند و می گویند که مالکیت خانه همیشه بالاست. می دانستم که تمام مدت آن خانه ای از کارت بود. همان سیاستمدارانی که اعتبار رونق مسکن را به عهده گرفتند، اکنون سعی دارند همه را مقصر بدانند جز خودشان. واقعا شگفت انگیز است نه؟ با این حال، بسیاری از مردم از شرایط بسیار ملایم‌تر برای خرید خانه استفاده کردند. مردم از سراسر این کشور بزرگ در حال کار کردن آن بودند تا اینکه یک روز هزینه های انرژی شروع به افزایش بدون کنترل کرد. منظورم از علامت نخورده کاملاً خارج از کنترل است. قبوض گرمایش تقریباً یک شبه سه برابر شد. بنزین در کمتر از یک سال سه تا چهار برابر بیشتر شد. حتی یک سیاستمدار برای کمک به مصرف کننده آمریکایی انگشت خود را بلند نکرد، حتی یک نفر. ما کشورهای تولیدکننده نفت را از شر تیرنی نجات می دهیم و آنها به معنای واقعی کلمه در بازار به ما تجاوز می کنند. هنگامی که ما شروع به نگاه کردن به افزایش نرخ سلب مالکیت می کنیم، به موازات افزایش قیمت انرژی پیش می رود. جالبه نه؟ افرادی که از قبل با وام مسکنی که به سختی می توانستند از عهده آن برآیند بسته شده بودند، اکنون هزینه های انرژی داشتند که نمی توانستند از عهده آن برآیند. سپس جامعه تجاری شروع به خفه شدن در زیر هزینه های جنون آمیز انرژی کردند. خوب اگر شما صاحب کسب و کار هستید و برای راه اندازی کسب و کار خود باید انرژی یا سوخت داشته باشید، چه چیزی کاهش می یابد؟ درسته کارگر! الان اونی که قبلا مشکل داشت وام مسکن داره و الان مشکل انرژی خودشه بیکاره. از دست دادن شغل بیشتر موارد سلب مالکیت در بازار امروز را تشکیل می دهد و واضح بود که بحران انرژی آغازگر تسریع بحران وام مسکن همانطور که امروز شاهد آن هستیم، شد.

اکنون ما با مشکلاتی روبرو هستیم که مؤسسات مالی در حال فروپاشی هستند زیرا آنها دقیقاً همان کاری را انجام دادند که توسط دولت “اجباری” شده بود. بله، برخی از این مؤسسات مالی طمع کردند و در حالی که می توانستند از موقعیتی استفاده کردند، اما وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، آنها صرفاً از دستورات تعیین شده توسط دولت ما پیروی می کردند. آنها سپس متوجه شدند که قرار است بچه های پاییزی برای بارنی فرانک و دوستانش باشند. بنابراین آن‌ها تمام وام‌هایی را که می‌توانستند به سرعت از بازار خارج کردند. فقط بهترین ها می توانستند وام بگیرند. وقت آن رسیده بود که باسن خود را به بهترین شکل ممکن بپوشانند. بدین ترتیب میخ دیگری بر اقتصادهای تابوت زده می شود.

اکنون شما خودروسازانی را دارید که سال ها تحت قراردادهای ظالمانه اتحادیه ها و طرح های محصولات منسوخ که به دلیل قیمت های بالای سوخت درگیر بودند، دست و پنجه نرم می کردند. آنها اکنون باید با سخت‌ترین شیوه‌های وام‌دهی در تاریخ دست و پنجه نرم کنند. خوب، نیازی به یک دانشمند موشکی نیست تا بفهمد که یک کوه یخ در شرف برخورد با این تایتانیک بوده است. داشتن قراردادهای صنفی نابخشودنی، هزینه‌های سوخت بالا برای مصرف‌کنندگان و نبود سرمایه وام‌دهی در دسترس برای خریداران، «طوفان کامل» فجایع تجاری را ایجاد کرد.

هر مشکلی که با اقتصاد امروز داریم را می‌توان مستقیماً ناشی از هزینه‌های بالای انرژی و دولتمردان متکبر و خودخواه نسبت داد.

نویسنده: تری میلر

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر