دانش آموزان مناطق محروم کرمانشاه به مدت ۷۰ روز غذای رایگان دریافت می کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فردین یاوری معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزشی کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل حساسیت ویژه. مقامات جلسات مستمر متعددی در سطح استان و مرکز آموزش و پرورش پیرامون بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شده است.

وی تشکیلات ستادی و تشکیلاتی و ثبت نام دانش آموزی را دو موضوع مهم برشمرد و گفت: ثبت نام و ثبت سفارش حدود ۳۷۰ هزار دانش آموز نیازمند همکاری و هماهنگی اولیاء مدارس و دانش آموزان است.

معاون برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه ثبت نام ها تاکنون به خوبی پیش رفته و ساماندهی نیروی انسانی مورد نیاز مدارس نیز انجام شده است.

گفت: روزگار عوض می شود بعد از کرونا خواهد بود. در حین کرونا دانش آموزان با حضور در محیط خانه و عدم حضور در فضای فیزیکی منفعل شده اند، با توجه به اینکه بخش بزرگی از فرآیند یادگیری در کلاس درس و در تعامل بین معلم و دانش آموز صورت می گیرد، تدریس به صورت مجازی سازماندهی می شود. فضا. .

یاوری خاطرنشان کرد: دانش آموزان بیش از دو سال است که از خانه به مدرسه تردد نکرده اند و ممکن است راهی برای نشستن در کلاس و نظم خاص کلاس نداشته باشند که برای این امر نیازمند همکاری اولیای مدرسه هستیم. بچه های مدرسه دانش آموزان.

وی ادامه داد: همچنین ممکن است اساتید و همکاران همان نوع آموزشی که در دو سال اخیر برگزار کرده اند از دوره جدید منحرف شوند، بنابراین در این راستا دوره های تقویتی مختلفی در نظر گرفته شده است. به همکاران طبق شرایط و ضوابط جدید که از شهریور ماه شروع شده و در طول سال تحصیلی طبق شرایط و ضوابط ادامه دارد.

یاوری در ادامه به طرح تغذیه رایگان در مناطق کم‌تغذیه و کمتر توسعه‌یافته اشاره کرد و گفت: برنامه تغذیه رایگان برای دانش‌آموزان دارای مشکلات تغذیه‌ای در این مناطق توسط وزارتخانه طراحی شده است که مدت آن بر اساس دستورالعمل ۷۰ روز است. سال تحصیلی خواهد بود.

پایان پیام ها
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید