دانشگاه علمی کاربردی به دلیل رسالت صلاحیتی که دارد باید گسترش یابد


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، محمد زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان در بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی هوانوردی ماهان کرمان حدیده که با حضور استاندار و رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، اظهار کرد: طبق قانون ۳۰ درصد آموزش کشور باید مهارت محور باشد که در حال حاضر ۱۴ درصد از این برنامه محقق شده است و ما در دولت سیزدهم برای اجرای این قانون با کمک پلی تکنیک و فنی و پلی تکنیک تلاش می کند.

* دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشکده فنی و حرفه ای با توجه به رسالت صلاحیتی باید توسعه یابد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در این راستا دانشگاه علمی کاربردی نیز باید در حرکت در این مسیر به آموزش های کوتاه مدت نیز توجه کند چرا که این دانشگاه وظیفه ارتقای عملکرد علمی و مهارت آموزی را بر عهده دارد.

زلفی گل افزود: با توجه به ساختار موجود دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در مواقع لزوم همواره رشته های مقطعی ایجاد و گسترش دهد و این یکی از مزیت های بارز دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه ها است. .
وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که امروز از اماکن و تجهیزات یکی از مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی بازدید کردم و برای تربیت دانشجویان توانمند و رفع نیاز بازار کار به چنین مراکزی در کشور نیازمندیم.
لازم به ذکر است مرکز آموزش علمی کاربردی هوانوردی ماهان کرمان دارای ۶۵۰ دانشجو در ۱۳ رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی و همچنین رشته هایی مانند تعمیر و نگهداری هواپیما، هتلداری، هوانوردی و اویونیک می باشد.

یادداشت پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید