دانشمندان ژاپنی بیماری جدید ناشی از کنه را کشف کردند


نویسنده: رابرت پراید
خبرنگار روز سلامت

پنجشنبه ، 7 اکتبر 2021 (HealthDay News) – دانشمندان ژاپنی یک ویروس دیگر منتقله از طریق کنه را کشف کردند که می تواند افراد را بیمار کند.

ویروس یازو با گزش کنه منتقل می شود و باعث تب و کاهش پلاکت های خون و گلبول های سفید خون می شود.

ماتسونو ، ویروس شناس در موسسه بین المللی کنترل بیماری زئونوز دانشگاه هوکایدو ، می گوید: “از سال 2014 حداقل هفت نفر به ویروس جدید در ژاپن مبتلا شده اند ، اما هیچ موردی تایید نشده است.”

ماتسونو در بیانیه خبری دانشگاه گفت: “به احتمال زیاد این بیماری فراتر از هوکایدو گسترش یافته است ، بنابراین ما باید فوراً در مورد شیوع آن تحقیق کنیم.”

در سال 2019 ، یک مرد 41 ساله پس از گاز گرفتن کنه هنگام قدم زدن در جنگل محلی هوکایدو با تب و درد پا در بیمارستان بستری شد. او تحت درمان قرار گرفت و دو هفته بعد از بیمارستان مرخص شد ، اما آزمایشات نشان داد که او به هیچ گونه کنه شناخته شده در این منطقه آلوده نشده است.

سال بعد ، بیمار دیگری با علائم مشابه پس از گزش کنه تحت درمان قرار گرفت.

تجزیه و تحلیل ژنتیکی ویروس ها در نمونه های خون دو بیمار ، ویروس Yezo را شناسایی کرد. یزو یک نام تاریخی ژاپنی برای هوکایدو ، جزیره ای بزرگ در شمال ژاپن است.

آزمایش نمونه خون از سایر بیماران بیمارستانی ، که علائم مشابهی را بعد از گزش کنه پس از سال 2014 داشتند ، پنج بیمار دیگر را با ویروس Yezo نشان داد.

بر اساس این مطالعه ، محققان سپس منبع ویروس را پیدا کردند و آنتی بادی های ویروس را در گوزن و راکون سکه هوکایدو و RNA Yezo در سه گونه مرغ اصلی در هوکایدو پیدا کردند. اخیراً به صورت آنلاین در مجله منتشر شده است ارتباط طبیعتبه

ماتسونو گفت: “به نظر می رسد که ویروس یازو توزیع خود را در هوکایدو ایجاد کرده است و به احتمال زیاد این ویروس وقتی از حیوان به انسان توسط کنه منتقل می شود باعث بیماری می شود.”

محققان می گویند اکثر بیمارستان ها باید در بیمارانی که علائم آنها نشان دهنده عفونت قارچی است ، این ویروس را آزمایش کنند.

ویروس یزو بیشترین ارتباط را با ویروس سولینا و ویروس تامی دارد که به ترتیب در رومانی و ازبکستان یافت می شود. گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد مردم چین به دلیل ویروس تامی تب بالایی دارند.

بیماریهای ناشی از کنه یک تهدید جهانی است. در ایالات متحده ، بیماری لایم ، Babiesiosis و تب خال دار کوه راکی ​​برای برخی نگران کننده است.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی آلرژی و بیماریهای واگیر ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد بیماریهای منتقله از کنه دارد.

منبع: دانشگاه هوکایدو ، انتشار اخبار ، 3 اکتبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید