خطر آزاد شدن صدها هزار تن باکتری در هنگام ذوب شدن یخچال های طبیعی


دانشمندان هشدار می دهند که ذوب شدن یخچال ها باعث آزاد شدن مقادیر زیادی باکتری در رودخانه ها و نهرها می شود.

به گزارش ایرنا، دانشمندان هشدار می دهند که با ذوب شدن سریع یخچال های طبیعی، مقادیر زیادی باکتری در رودخانه ها و جویبارها رها می شود که می تواند اکوسیستم های یخی را تغییر دهد.

محققان رواناب حاصل از ذوب یخچال‌های طبیعی را در ۱۰ نقطه در نیمکره شمالی مطالعه کردند و تخمین زدند که ادامه گرمایش جهانی در ۸۰ سال آینده می‌تواند صدها هزار تن باکتری را در محیط‌هایی که از ذوب شدن یخچال‌ها باقی مانده است، آزاد کند.

آروین ادواردز، میکروبیولوژیست و محقق در دانشگاه Aberystwyth در انگلستان، می‌گوید: ما قبلاً فکر می‌کردیم که یخچال‌های طبیعی مخزن عظیمی از آب منجمد هستند. اما درس مهمی که از این تحقیق گرفتیم این است که آنها نیز اکوسیستم محسوب می شوند.

یخچال ها توده هایی از یخ هستند که به آرامی به سمت دریا حرکت می کنند و در حین حرکت دره های کوهستانی را تشکیل می دهند. اما چیزی که هنگام ذوب یخچال‌ها به جوی‌ها سرازیر می‌شود چیزی بیش از آب یخ زده است: مواد معدنی، گازها و مواد آلی که تجزیه آن‌ها ممکن است ده‌ها هزار یا میلیون‌ها سال طول بکشد.

خطر آزاد شدن صدها هزار تن باکتری در هنگام ذوب شدن یخچال های طبیعی

کاوش در محتویات یخچال ها مانند باز کردن دری به گذشته است. میکروب های موجود در آنها می توانند منبع غنی از ترکیبات مفید و جدید مانند آنتی بیوتیک ها باشند. اما دانشمندان می گویند ذوب شدن یخچال های طبیعی، تعداد زیادی باکتری را آزاد می کند. این تعداد آنقدر زیاد است که محققان نمی توانند آنها را بشمارند.

تیم تحقیقاتی به سرپرستی ایان استیونز از دانشگاه آرهوس دانمارک، نمونه‌هایی از یخ‌های ذوب شده از یخچال‌های طبیعی سطح ۱۰ در نیمکره شمالی، از جمله کوه‌های آلپ اروپایی، گرینلند، سوالبارد و دورافتاده شمال کانادا برداشتند.

آنها به طور متوسط ​​ده ها هزار میکروب در هر میلی لیتر آب پیدا کردند و تخمین زدند که بیش از صد هزار تن باکتری در ۸۰ سال آینده در نتیجه ذوب شدن یخچال های طبیعی آزاد خواهند شد. آنها یخچالهای هیمالیا و هندوکش در آسیا را به حساب نیاوردند. این مقدار معادل ۶۵۰۰۰۰ تن زغال سنگ است که سالانه به رودخانه ها، دریاچه ها، آبدره ها (شاخه ای باریک و عمیق از دریا که راه خود را به خشکی باز کرده است) و اقیانوس ها در سراسر نیمکره شمالی ریخته می شود. اگرچه به سرعت ذوب یخچال ها و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بستگی دارد.

به گفته محققان، میزان میکروب های آزاد شده به سرعت ذوب یخچال های طبیعی و میزان گرم شدن کره زمین بستگی دارد. اما حتی با گرمایش متوسط، میزان میکروب های آزاد شده بسیار زیاد است.

ارزیابی اثرات ذوب یخچال های طبیعی مملو از میکروب ها نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. اما این هشدارها را نباید به سادگی گرفت. تقاضای شدید انسان برای آب و فعالیت‌های صنعتی مداوم، چرخه آب جهانی را به گونه‌ای تغییر داده است که ما تازه درک می‌کنیم. با درک بهتر این موضوع، می‌توانیم تأثیرات تغییر اقلیم را بر سطوح یخ‌های حوزه و بیوژئوشیمی بهتر پیش‌بینی کنیم.