خبر خوش تحقق تدریجی رویاها/برای سلامتی کارآفرین، سرباز و دانش بنیان


گروه خبر خوب: خبر خوب، سرنوشت محتوم این جهان است. اگرچه ما از شنیدن آن ناامید شدیم. اگرچه بن بست هایی را در پیش داریم. حتی اگر فکر کنیم دنیا دیگر تغییر نخواهد کرد. مژده ها خواهد آمد، بن بست ها تبدیل به شاهراه می شوند، راه برای روح همه مظلومان جهان باز می شود، زندگی روی شیرین دیگر خود را به همه نشان خواهد داد. سوگند زیر آفتاب پشت ابر!

درود بر سه نفر: کارآفرین، سرباز و پایگاه دانش

درود بر سه نفر: یک زندانی، یک سرباز و یک فرد بی خانمان. نمی دانی وقتی سربازان این دیالوگ معروف را می شنوند خوشحال می شوند که یک نفر به این آهنگین و دراماتیک از آنها یاد کرده است یا به دلیل اینکه نام آنها در کنار اسیر برده می شود احساس مظلومیت و محرومیت می کنند.
به هر حال به نظر می رسد این دیالوگ در حال از دست دادن اعتبار خود است و یک فیلمنامه نویس موفق باید این دیالوگ را در فیلم خود بگنجاند: «به سلامتی سه نفر: یک کارآفرین، یک سرباز و یک دانش اولیه». احتمالاً می‌پرسید کجا این آسمان و زبان‌ها را با هم بافتم. خواهش می کنم این مهمترین خبر است: به سربازان ماهری که دوره های مهارت آموزی را قبل، حین یا بعد از سربازی گذرانده و گواهینامه مهارت دریافت کرده اند و در حال حاضر دارای طرح اشتغال هستند، تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان وام پرداخت می شود.

تحقق تدریجی رویا

وقتی نام ونزوئلا به میان می آید، تصویر هوگو چاوز به عنوان قهرمان مبارزه با امپریالیسم در ذهن تداعی می شود. حالا در حاشیه، مردم ممکن است تشییع جنازه آن مرحوم و احساسات لطیف مادرش را نیز به یاد بیاورند! بیایید ادامه دهیم خدا همه اموات رو رحمت کنه اما از امروز، نام ونزوئلا قرار است تصویر دیگری را در ذهن شما تداعی کند. چه عکسی از پالایشگاه کدام پالایشگاه؟ همان پالایشگاهی که ایران در ونزوئلا ساخت. هی بله! اولین پالایشگاه فراساحلی ایران به نام ال پالیتو در ونزوئلا راه اندازی شد و روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام از میادین ایران پالایش می شود. رویای ۴۳ ساله شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اینگونه محقق شد و این تازه آغاز راه است. چنین اقداماتی در سایر نقاط جهان ادامه دارد.

دویدن موش! گربه باهوش!

میگ میگ رو دیدی؟ من در مورد همان انیمیشنی صحبت می کنم که گرگ خوش شانس همیشه به دنبال پرنده زباله است و هرگز به آن نمی رسد و فقط پشیمان می شود. برخی از ما در مورد درآمد و هزینه‌هایمان همین تصور را داریم. احساس می کنیم قیمت ها مثل یک روح در حال حرکت هستند و هر چقدر هم که تلاش کنیم، درآمدمان با هزینه هایمان مطابقت ندارد. اما خبر خوشی که امروز از سوی مفتح سخنگوی کمیته برنامه و بودجه اعلام شد ما را خوشحال می کند که در رقابت دو میدانی قیمت ها تنها نیستیم و دولت دل ما را در پی دارد. وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، دولت لایحه ای را به مجلس ارسال کرد که به طور کلی به تصویب رسید و مقرر شد یک میلیون تومان به حقوق کارمندان و ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه شود. . بله، با این کمک‌ها می‌توان امیدوار بود که گاهی اوقات گربه موش را برد و پایان تام و جری همیشه یکسان نخواهد بود.

پرواز مسابقه ای

شاید این ارسال مخاطب کمی طولانی باشد، اما قطعا ارزش خواندن دارد: هفته دفاع مقدس نزدیک می شد و ما به دنبال برنامه ای بودیم و خلاء را پر می کردیم تا اینکه پیشنهاد برگزاری مسابقه فوتبال مطرح شد. یکی از دوستان گفت این پیشنهاد خوبی است. همچنین می توانیم آن را به «حادثه زمین فوتبال چواری» وصل کنیم. تقریباً همه ما از این حادثه آگاه نبودیم. جست و جو کردیم و رسیدیم به بیانات رهبر معظم انقلاب در سال ۶۵ و ۱۴۰۱ درباره این حادثه و اینکه ایشان فرمودند «حادثه زمین فوتبال ایلام باید به گوش جهانیان برسد». سخنان رهبر عزیزمان در رابطه با هفته دفاع مقدس و تاکید بر بیان دفاع مقدس برای جوانان ما را مصمم تر کرد. ما شروع به هماهنگی، برنامه ریزی و ایده پردازی برای اجرای برنامه «مسابقه پرواز» کردیم.

شبیه سازی بازی چوار-فوتبال تصمیمی بود که با همفکری واحدهای مختلف مادر سبزواری اتخاذ شد. روز موعود فرا رسیده است. سه شنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ روزی بود که تیم امید با لباس های زرد و تیم هندلاب با لباس های آبی در سالن سوم فوتسال شعبان حاضر شدند. ساعت ۱۹:۰۰ سوت به صدا درآمد و بچه ها شروع به بازی هیجان انگیز کردند. خانواده ها با یک صدا تیم ها را تشویق کردند. سالن پر از هیجان برای این بازی فوق العاده بود. بچه ها با تمام وجود بازی کردند و برای هم آواز خواندند. دو نیمه مثل برق و باد رفتند.

در پایان بازی چیزی نمانده بود که ناگهان صدای خمپاره، آژیر و بمباران هوایی تمام سالن را پر کرد. همه بازیکنان روی زمین خوابیدند. در همان باد راوی به میدان آمد و شروع به گفتن کرد. از زمین فوتبال چوار و رزمندگانی که مسابقه فوتبال برگزار می کنند تا دل مردم جنگ زده ایلام را شاد کنند و بازی آنها نیمه تمام است و با بمباران جنگنده های عراقی، مستطیل زمین فوتبال می چرخد. قرمز، و بسیاری از بازیکنان و تماشاگران به شهادت می رسند و… داستان بیان شده بازیکنان یکی یکی از زمین بلند می شوند و راوی را محاصره می کنند و سوال می پرسند. راوی گفت حالا شما ادامه دهنده راه این شهدا هستید و باید به بازی نیمه کاره آنها ادامه دهید.
بازیکنان به سبک مزایا با بستن سربندهایی که نام شهدای چوار بر پیشانی یکدیگر حک شده بود پرچم ایران و فلسطین و «یاحسی» و «یا صاحب الزما» را در دست داشتند و به صف شدند. با سر دادن شعار “ای لشگر صاحب زمان آماده باش” و دروغ می دویدند. سپس به آن طرف سالن رفتند و دارت پرتاب کردند. بازی با خصومت و صدای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” فضای سالن را پر کرده است. سپس نوبت به عکس دسته جمعی بازیکنان و تماشاگران «مسابقه هوایی» رسید.

پس کی یاری خدا می رسد؟

گاهی عرصه بر ما تنگ است. احساس می کنیم کم هستیم و راه سخت و مقصد دور. می ترسیم غم بر ما چیره شود. ما ناامید هستیم. در دل می گوییم: یاری خدا کی می آید؟ در همین لحظات است که آیات نور به ما نوید نور پس از تاریکی و شادی پس از غم را می دهد. «و اوست خدایی که پس از ناامیدی آنان باران می فرستد و رحمت خود را در همه جا می گسترد و او توانا و ستوده است». (سوره شور آیه ۲۸).

خبر خوب

و در آخر خبر خوش را در هر قالبی که دوست دارید بیاورید (تصویر، متن، ویدئو، صوت و …) و با هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا خبر خوب خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین ممکن است اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر به شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید علاقه دارید، خبر را از طریق حساب کاربری @khabar_khoub_iran یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما ارسال کنید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا باشید، بله، روبیکا یا گپ یا تلگرام، اینستاگرام، توییتر یا واتس‌اپ. مهم است که در شادی اطرافیان خود سهیم باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم گوش به زنگ باشید.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید