خبرنگاران ناظر جامعه و چشم ملت هستند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با اشاره به تبلیغات آمریکا در خصوص ترور ایمن الظواهری اظهار داشت: آمریکا در این هفته با افتخار تمام دنیا را پر از تبلیغات کرد. که ما ایمن الظواهری، رهبر القاعده و جهان را کشتیم، از شر او و القاعده خلاص شدیم.

وی با تحلیل وضعیت و احتمالات انتخاباتی دموکرات های آمریکایی تصریح کرد: اکثر کارشناسان و تحلیل گران می گویند که حزب دموکرات آمریکا در انتخابات آتی یعنی در میان دوره ای کنگره به وضوح شکست خواهد خورد. بایدن وضعیت خوبی ندارد، درصدی از جمهوری خواهان خواهان استیضاح او هستند، بنابراین او همه جا خودش را می زند و مانند یک غریق سعی می کند هر کاری انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با طرح سوالاتی درباره ترورهای آمریکایی ها گفت: در سال های اخیر چهار نفر اسامه بن لادن، زرقاوی بغدادی و ایمن الظواهری توسط دولت های آمریکایی کشته شدند. آنها به چند سوال پاسخ ندادند البته آمریکا بن لادن و پسرش حمزه را کشت، او ادعا کرد که او را کشته است اما جسد را نشان داد و گفت در دریا دفن شده است.

آیت الله عاملی افزود: از مجموع اینها مشخص می شود که این باکتری ها همه عوامل، مزدوران و مخلوقات آمریکا و سیا هستند و وقتی تاریخ انقضا آنها تمام شد آنها را می کشند و منتظر می مانند تا کشتن خود را کارت پیروزی کنند. روسای جمهور آمریکا، یعنی همه اینها به کارت های انتخاباتی روسای جمهور آمریکا تبدیل می شوند تا اعتماد مردم آمریکا را جلب کنند.

وی با قدردانی از وزارت اطلاعات برای دستگیری تروریست هایی که قصد انفجار مواد منفجره در مراسم عزاداری را داشتند، تصریح کرد: وزارت اطلاعات ۱۰ تروریست وهابی صهیونیستی داعش را که از ترکیه و عراق برای منفجر کردن بمب های ویژه به ایران آمده بودند در تجمعات گسترده دستگیر کرد. ما صمیمانه از شما تشکر می کنیم.

آیت الله عاملی افزود: اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در حدی است که از ابتدای خروج از ترکیه و عراق این افراد را دنبال کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبر نویسی برای انعکاس واقعیت و ایجاد بستری برای نعمت بزرگ شعور برای مردم امری مقدس است و همه باید از انعکاس واقعیت، فرار خوشحال شوند. واقعیت یا ترس از واقعیت یا ترس فرافکنی واقعیت مانع اصلی پیشرفت است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خبرنگاران چشمان بیدار ملت ها و معتقدان بزرگ به واقعیات و مخوف ترین ناظران جامعه هستند.

آیت الله عاملی تصریح کرد: دولت های خودکامه ای که در پوشش غفلت از ملت به زندگی خودکامه خود ادامه می دهند، همواره با خبرنگاران مطمئن و درستکار مشکل دارند.

امام جمعه اردبیل با تشریح ویژگی های خبرنگار آرمان گرا خاطرنشان کرد: خبرنگار آرمان گرا نیز نه با قداست قلم و منافع مردم معامله می کند، نه قلم خود را در راه انتقام می گذارد و نه قلم خبرنگار. راه علائق شخصی است و وسیله ای برای بطن حقایق نیست و حرمت قلم در کتاب آسمانی است. خبرنگاران در دنیا در معرض خطرات بسیاری قرار دارند.