حق الزحمه کارکنان و غیر پرسنل علوم پزشکی گیلان به روز است


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز با حضور ارسلان سالار رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونان و مدیران ستادی دانشگاه در سالن جلسات برگزار شد. با حضور ارتباط تصویری سران حوزه ریاست و شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها، بیمارستان ها و دانشگاه ها.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام را تسلیت گفت.

وی خدمت به مردم و استفاده از ظرفیت بیت المال در این مسیر را از ویژگی های یک مدیر تربیت شده در مکتب حسینی عنوان کرد و افزود: مسئولیت پذیر و مدیر در دانشگاه اگر از امکانات مناسب استفاده کند و متعهد و آگاه باشد. در کار ایشان و از همه مهمتر حقوق بشر در مکتب امام حسین (علیه السلام) باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهدای زمین برای احداث پروژه های بهداشتی و درمانی در سال های اخیر گفت: همه مدیران شبکه های بهداشت و درمان و بیمارستان ها باید در تنظیم سریع اسناد مالکیت زمین و کمک ها کمک کنند.

کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سایر هزینه ها به روز می باشند

سالاری با اشاره به به روز رسانی حق الزحمه پرسنلی و غیر پرسنلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: خوشبختانه بخش زیادی از هزینه های مراکز بهداشتی و درمانی و ادارات دارو، تجهیزات و بازار پرداخت شده است.

وی تخصیص بودجه سلامت را منوط به ثبت خدمات در سامانه ها عنوان کرد و افزود: کارهای زیادی در سامانه سلامت گیلان انجام شده اما در سامانه سیب ثبت نشده است که باید بسیار جدی گرفته شود.

همه باید از سیستم مراقبت های بهداشتی، درمانی و آموزشی دستاوردهایی داشته باشند

سالاری با اشاره به وجود نیروی انسانی کافی و تجهیزات مناسب برای ارائه خدمات در راستای سلامت انسان ها، گفت: تمامی افرادی که در بخش های بهداشت، پرستاری و آموزش و پرورش فعالیت می کنند باید دستاوردهایی داشته باشند و زیرساخت های لازم برای این کار طراحی و ایجاد شود. بلافاصله. مستقیما. .

وی با بیان اینکه بخشی از خدمات بهداشتی و درمانی استان باید به بهترین شکل ممکن و بدون کمبود به مردم ارائه شود، تصریح کرد: ایجاد و توسعه مرکز دندانپزشکی شبانه، ایجاد حداقل یک داروخانه شبانه، ایجاد مرکز غربالگری سرطان در شهرها یا شهرک ها اطمینان ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مدیران شبکه های بهداشت و درمان را مسئول تمامی مسائل بهداشت شهری دانست و تصریح کرد: مدیران بهداشت و درمان شهری در قبال تمامی خدمات بهداشتی و درمانی مسئول هستند و باید پاسخگوی تمامی اقدامات باشند. .

در حال تاسیس داروخانه ای هستیم که به بیماران سرطانی در گیلان خدمات پزشکی ارائه می دهد

سالاری یکی از بزرگترین اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان را ایجاد و نگهداری مرکز داروخانه برای بیماران سرطانی دانست و گفت: اکنون همه بیماران سرطانی داروهای مورد نیاز خود را از مراکز داروسازی دولتی دریافت کرده اند و نباید در مراکز داروخانه با سرگردانی سرگردان شوند. نسخه در دست است.”

وی اصلاح نظام تغذیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان را یکی از اقدامات اساسی دانست و افزود: تمام اهداف در یکپارچگی تهیه، پخت و توزیع غذا ارتقای کیفیت و جلوگیری از ضایعات بوده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همانطور که در تغذیه به عنوان یک خدمت گران قیمت نیاز به اصلاح و نظارت بیشتر بود، در زمینه نگهداری امکانات و تجهیزات نیز اصلاح و جدیت در استفاده از اهرم های مدیریتی وجود دارد. .

بستری/درمان و واکسیناسیون ۳۰۰ بیمار کرونا در گیلان جدی گرفته شود

سالاری به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که سیر این بیماری همچنان رو به افزایش است و نیاز به درمان و واکسیناسیون در استان جدی تر است.

وی همچنین بر بهبود خدمات غربالگری به ویژه در غربالگری فشار خون و مراقبت های دهان و دندان تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمام اقدامات انجام شده در راستای افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی دولتی است، تصریح کرد: باید مراکز ماموگرافی در استان فعال شود و از دستگاه رادیوتراپی مرکز آموزشی درمانی رازی بیشتر استفاده شود.

هدف از قیام امام حسین(ع) زدودن بشریت از جهل و گمراهی است.

نماینده ولی فقیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این دیدار ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، جهل و بی جهتی بود.

علی اسماعیلی حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی با تشخیص اینکه اگر راه امام حسین (علیه السلام) را طی کند و در جاهلیت زندگی کند، راه این امام بزرگوار را دنبال نمی کند، می افزاید: امام حسینی نمی تواند بی تفاوت باشد. چهره ظلم، زیرا همنشینی با ستمگران از ویژگی های لشکر یزید است.

رئیس این موسسه که نمایندگی مقام معظم رهبری را بر عهده دارد، درس عاشورا را مقاومت و مدارا دانست و گفت: عاشورا به ما درس آزادگی داد و به ما آموخت که در مقابل ظلم سکوت کنیم.

لازم به ذکر است در این جلسه چند تن از معاونان و مدیران ستادی دانشگاه به ارائه نقطه نظرات و نقطه نظرات خود در خصوص حوزه های کاری و راهکارهای عملیاتی ارتقای شاخص ها و رفع موانع از نظام سلامت پرداختند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸