جنگ اوکراین به مرحله سرنوشت سازی رسیده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانشبکه آمریکایی سیهانیان شب گذشته به نقل از منابع اطلاعاتی و نظامی غربی گزارش داد: در شرایط کنونی جنگ اوکراین، وارد مرحله حساس و تعیین کننده شده است و این مرحله ممکن است پیامدهای بلندمدتی داشته باشد. و شرایط جدیدی ایجاد کنید. برای آینده.

در این گزارش آمده است: «ما در حال حاضر در شرایط دشواری هستیم که در آن دولت‌های غربی تصمیم‌های سختی برای کمک به اوکراین می‌گیرند، به‌ویژه که چنین تصمیم‌هایی می‌تواند هزینه‌های مالی آن‌ها را افزایش دهد».

سیانان به نقل از یک مقام ارشد ناتو که نامش فاش نشده است، گفت: «من فکر می‌کنم به نقطه‌ای رسیده‌ایم که طرف دیگر جنگ پیروز می‌شود. یا روس ها به اسلاویانسک و کراماتورسک می رسند یا اوکراینی ها آنجا جلوی آنها را می گیرند.

وی با اشاره به اهمیت تعداد زیاد نیروها در نبرد روسیه و اوکراین، افزود: اگر اوکراینی ها بتوانند خط مقدم را حفظ کنند، توسعه به سمت دیگری خواهد رفت.

به گزارش شبکه آمریکایی، مقامات اطلاعاتی و نظامی غرب برای ادامه جنگ در اوکراین سه سناریو متفاوت در نظر گرفته اند. سناریوی اول ادامه پیشرفت روسیه در شرق اوکراین است، سناریوی دوم ماهها یا سالها صلح در جبهه های درگیری است که منجر به کاهش نیروها در هر دو طرف درگیری می شود و سناریوی سوم عقب نشینی از خود است. اهداف و تلاش برای پایان دادن به جنگ.

وزیران دفاع و متحدان ناتو روز چهارشنبه در بروکسل نشستی در مورد کمک های تسلیحاتی به اوکراین به رهبری لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده برگزار خواهند کرد.