جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟


جراحی لاغری (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟

جراحی کاهش وزن ممکن است تصمیم درستی برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند ، نباشد. زخم معده یا معده: این شایع ترین نوع بای پس معده است. گرفتگی معده فرد را به سرعت پر می کند و میل به غذا را کاهش می دهد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون در نظر گرفتن دقیق ترین ایده ها انجام شود ، بنابراین وقتی جراحی انجام می شود ، فرد باید تصور روشنی از آنچه قرار است رخ دهد ، مانند خطرات پیش رو داشته باشد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که باید بعد از عمل در دراز مدت تغییراتی در شیوه زندگی و عادات غذایی خود ایجاد کنید. امروزه روش های غیر جراحی و کم خطر برای کاهش وزن و دستیابی به اندام ایده آل بدون عوارض و محدودیت های جراحی لاغری وجود دارد.

کاهش وزن برای افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا نمایه توده بدنی آنها (BMI) 40 یا بیشتر است ، و همچنین افرادی که می توانند رژیم ، ورزش و دارو یا سایر روشهای غیر جراحی را در پیش بگیرند انجام می شود. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییرات بعدی در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود صحبت کنید. تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را امتحان نکنید.

برای کاهش وزن از انواع جراحی های لاغری استفاده می شود.


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. در اینجا چند روش برای کاهش وزن آورده شده است.

جراحی حلقه شکم.

جراحی حلقه شکم.

در حال حاضر ، بستن معده یک روش معمول برای کاهش وزن است ، که طی آن حلقه ای در قسمت فوقانی شکم قرار می گیرد که شکم را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی شخص غذا می خورد ، غذا وارد قسمتی از معده می شود که درست بالای دایره است. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی شکم است ، فرد غذای کمتری می خورد و سریعتر از قبل احساس سیری می کند. بعد از خوردن غذا ، غذا به آرامی از قسمت فوقانی به قسمت پایینی معده وارد قسمت پایین شکم می شود و به آرامی هضم می شود.

حلقه های معده طوری تنظیم شده اند که موقعیت خود را بعد از جراحی تنظیم کنند تا بیمار بتواند غذای خوراکی را تغییر دهد. برای اعمال این تغییر ، حلقه شکم به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل شده و تنظیمات از طریق این درگاه انجام می شود. خطرات و مشکلات این نوع جراحی وجود دارد. گاهی ممکن است حلقه شکم لغزیده و از جای خود بیفتد ، یا از بین برود و عملکرد خود را از دست بدهد ، در این صورت باید تعویض شود.

جراحی بای پس شکم.

جراحی بای پس شکم.

در جراحی بای پس معده Rox NY ، شکم به دو قسمت تقسیم می شود و یک کیسه کوچک (وصله) در بالای شکم ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این کیسه شکمی متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، هضم غذا به طور طبیعی شروع می شود و جذب بدن می شود. بنابراین ، اگر این قسمت از روده بیوپسی شود ، کالری کمتری از غذا جذب می شود. علاوه بر این ، چون چرک جدید کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، بیمار می تواند غذای بیشتری بخورد و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد را کاهش دهد.

آستین معده

آستین معده

در طول آستین معده ، بیشتر شکم برداشته می شود و یک لایه کوچک از شکم باقی می ماند که شبیه یک لوله باریک است. این لوله در بالا به مری و در پایین به ابتدای روده متصل می شود. در این روش ، اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار می تواند فقط مقدار کمی غذا بخورد و برای مدت طولانی بعد از غذا احساس سیری و سیری می کند. آستین معده نسبت به جراحی های دیگر م lessثرتر نیست و منجر به کاهش وزن می شود که ممکن است فرد پس از جراحی تجربه کند.

بالون داخل معده.

بالون داخل معده.

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان وارد مری می شود و در نهایت یک بالون سیلیکونی را وارد شکم بیمار می کند. بادکنک با مایع پر می شود و فضای معده را اشغال می کند. با بالن در معده ، بیمار احساس سیری می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از شکم خارج شود.

انحراف بیلیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر شکم برداشته می شود و تنها یک کیسه معده کوچک باقی می ماند. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود.در این روش ، بیشتر روده کوچک دور زده و از معده خارج می شود. علاوه بر این ، مجرای صفراوی و لوزالمعده (معمولاً قسمت فوقانی روده کوچک برای هضم برای تخلیه صفرا و آنزیم های پانکراس) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرد. یکی از معایب این روش این است که می تواند باعث نفخ و بوی مدفوع شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک جراحی پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های غذایی بیمار بعد از این عمل چقدر است؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر دهد و غذای کمتری نسبت به قبل از عمل بخورد. به بیمار دستورات دقیقی داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورد. در ابتدا ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار ممکن است غذاهای نرم مانند تخم مرغ خرد شده ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای سفت بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب برخی ویتامین ها و مواد معدنی پس از عمل جراحی نیست ، باید تا آخر عمر تحت نظر پزشک برخی مکمل ها را مصرف کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان اضافی بیمار را تعیین می کند. برای برخی افراد ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطرات جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی فوت کنند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن با توجه به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. همچنین ، در برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

خطرات متداول در هر نوع عمل کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، پس از عمل جراحی ، احتمال ایجاد لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا وریدها (ترومبوز وریدهای عمقی) اندک است و پزشک اغلب برای تسکین این خطر دارو تجویز می کند. برخی از افراد می توانند پس از کاهش وزن دچار عفونت شوند. عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها و یا در محل زخم پوستی بعد از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند که به هیچ وجه آنقدرها هم جذاب نیست و لباس ها به خوبی به فرد نمی خورد. برای حل این مشکل می توان جراحی دیگری انجام داد که همیشه در دسترس نیست. قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

بسته به نوع جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

راههای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که جراحی لاغری عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بیمار خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روش های لاغری بدون جراحی را توصیه می کنند. روشهای کم خطر و ایمن مانند لیپومتری، کرایولیپولیز، RF، کویتیشن و لیپولیز که نتایج فوری و ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

“کپی تنها با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید