تظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + عکس – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، حملات پهپادهای آمریکایی در افغانستان که تحت عنوان ترور سرکرده گروه تروریستی القاعده صورت گرفت، خشم و اعتراض صدها نفر از مردم این کشور را برانگیخت. در همین زمینه جمعی از شهروندان چند ولایت افغانستان امروز (جمعه) در واکنش به حمله هوایی آمریکا به کابل با سر دادن شعارهای ضد آمریکایی، این حمله را توهین به خاک افغانستان اعلام کردند.
برخی از باشندگان کابل در نزدیکی میدان قدس کابل علیه وحشیگری اخیر آمریکا تظاهرات کردند.

صدها افغان با حمل تابلوهایی با شعارهای ضدآمریکایی روز جمعه علیه حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به خاک کشورشان تظاهرات کردند که به گفته واشنگتن هدف آن کشتن ایمن بود. الظواهری این اتفاق افتاد، اعلام کردند.

این تظاهرات یک روز پس از آن برگزار شد که گروه طالبان اعلام کرد که دولت آنها از حضور ظواهری در شهر کابل اطلاعی ندارد و به ایالات متحده هشدار داد که حمله به خاک افغانستان را تکرار نکند.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، معترضان را در حداقل هفت ولایت افغانستان نشان می دهد که بنرهایی با مضامین «مرگ بر ایالات متحده آمریکا»، «جو بایدن، دست از دروغ گفتن» و «آمریکا دروغگوست» در دست دارند.

تظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + تصاویرتظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + تصاویرتظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + تصاویرتظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + تصاویرتظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + تصاویرتظاهرات گسترده علیه تجاوزات آمریکا در شهرهای افغانستان + تصاویر