تسهیلات استقرار کارگران البرزی و تسهیل حمل و نقل معرفی شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی عصر سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی استان برگزار شد، افزود: در این جلسه در خصوص تامین نیروی کار بحث و تبادل نظر شد. و کارشناسان مورد نیاز بخش خصوصی

وی ادامه داد: اکنون شهرهای صنعتی استان نیازمند نیروی متخصص و کارگر در رشته های مختلف هستند.

عبدالهی گفت: تامین مسکن نیروی کار به صورت رهن و خانوارهای کارگری در شهرهای صنعتی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: برای این منظور زمین مناسبی در شهرک های صنعتی اختصاص یافته و به زودی ساخت آن توسط متولیان بخش خصوصی آغاز می شود.

استاندار البرز گفت: اکنون نرخ بیکاری در استان به ۹ درصد رسیده است اما از سوی دیگر تمامی شهرهای صنعتی استان نیازمند نیروی کار در رشته های مختلف هستند.

وی افزود: با انجام اقدامات لازم در زمینه مسکن و پیش بینی وسایل حمل و نقل مناسب برای تسهیل تردد کارگران گام موثری در جهت تامین نیروی کار مستعمره و کاهش نرخ بیکاری برمی داریم.

عبداللهی گفت: کارجویان باید باور داشته باشند که برای یافتن شغل مناسب باید مهارت و تخصص داشته باشند.
وی افزود: برای همه افراد جویای کار امکان استخدام در امور دفتری و اداری وجود ندارد، بلکه باید برای کسب درآمد بیشتر و اشتغال به سمت ظرفیت های فراوان و ارزشمند شهرهای صنعتی رفت.

استاندار البرز گفت: نگرش ها باید تغییر کند و فرهنگ سازی زندگی کاری در مدارس و دانشگاه ها باید عملی شود و در کنار آموزش انجام شود.