ترکیه ۳۰۰۰ نیروی امنیتی و پلیس به قطر اعزام می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر آناتولی، ترکیه قصد دارد نیروهای امنیتی خود را به قطر اعزام کند.

در این زمینه، متن یادداشت تفاهم “رجب” برای تامین امنیت جام جهانی ۲۰۲۲ نیروهای امنیتی ترکیه را به قطر اعزام خواهد کرد تمیز اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به پارلمان این کشور اعزام شده است.

این متن به این موضوع اشاره دارد که قطر از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ خواهد بود. در این بین انتظار می رود این بازی ها با حضور بیش از یک میلیون نفر از سراسر جهان برگزار شود و نیروهای مسلح ترکیه به همراه طرف قطری به امنیت بازی ها کمک کنند.

در متن فوق آمده است: با همکاری نیروهای امنیتی کشورها با تهدیدات مختلف به ویژه تروریسم در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی مقابله می شود.

گفت بر اساس توافقی بین ترکیه و قطر انجام شده است، حدود سه هزار پلیس ضد شورش ترکیه برای تامین امنیت بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر اعزام می شوند. علاوه بر این تعداد نیروی امنیتی، ۵۰ متخصص کشف و خنثی سازی بمب و ۸۰ سگ پلیس ترکیه در کنار نیروهای آموزش دیده ضد شورش فعال خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری «عربی ۲۱»، در جریان برگزاری جام جهانی قطر، نیروی پلیس ترکیه تنها از فرماندهان ترکیه ای که در قطر خدمت می کنند به صورت موقت دستور می گیرد و طرف قطری نمی تواند مستقیماً به پلیس ترکیه دستور بدهد. .

مقامات وزارت کشور ترکیه و قطر و آژانس‌های امنیتی هر دو طرف ماه‌هاست که جلساتی را برای تضمین امنیت جام جهانی برگزار می‌کنند. خبرگزاری آناتولی زودتر بر اساس این گزارش، هیئتی متشکل از اعضای وزارت کشور ترکیه قصد دارند برای ایجاد تغییرات نهایی در این اقدام به قطر سفر کنند.