تخریب تاسیسات مواد مخدر در افغانستان و جاده سخت طالبان


همزمان با آغاز تخریب تأسیسات مواد مخدر فراه، نیویورک تایمز در گزارش خود نوشت که به دلیل سود پرسود تجارت مواد مخدر و استفاده گسترده از فناوری پنل های خورشیدی برای استخراج آب از چاه ها، طالبان وجود دارد. راه دشواری در این زمینه

منابع محلی طالبان اخیراً گزارش داده اند که پس از ممنوعیت کشت انواع مواد مخدر در افغانستان توسط ملاحات الله آخوندزاده رهبر طالبان، ۳۰ هکتار از زمین های کشت مواد مخدر در غرب افغانستان در فراه تخریب شده است و این روند در سایر مناطق این کشور ادامه دارد. پیدا کردن.

به گفته معاون سخنگوی طالبان، اگر فردی از این ماده تخطی کند، مطابق قانون با وی برخورد و به قوه قضاییه معرفی خواهد شد.

رهبری طالبان همچنین استفاده و انتقال، خرید و فروش، واردات و صادرات و کارخانه‌های مواد مخدر و مشروبات الکلی را در سراسر افغانستان ممنوع کرده است.

این دستور به این دلیل صادر می شود که افغانستان یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده مواد مخدر در جهان است که به تنهایی ۹۰ درصد تریاک جهان را تامین می کند.

در ۲۰ سال گذشته، تولید و کشت نیروهای خارجی در افغانستان به میزان بی‌سابقه‌ای در آن کشور افزایش یافته بود.

بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران از ممنوعیت کشت مواد مخدر در افغانستان استقبال کرده اند.

سفارت ایالات متحده در افغانستان نیز از تصمیم رهبر طالبان مبنی بر ممنوعیت کشت و تولید تریاک در افغانستان استقبال کرد و آن را اولین گام مثبت خواند.

وی در توییتی از تصمیم طالبان استقبال کرد و ممنوعیت مواد مخدر را گامی مفید و مثبت برای مردم افغانستان در جهت ارتقای اقتصاد کشاورزی سالم و قانونی خواند.

نیویورک تایمز اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که توانایی طالبان در کنترل کشت مواد مخدر را زیر سوال می برد.

یک روزنامه آمریکایی که در مورد کشت مواد مخدر و تولید سرسام آور کشاورزان و سودهای کلان تحقیق می کند، استدلال کرده است که سیاست جدید طالبان به دلیل وضعیت بد اقتصادی و نبود جایگزین و همچنین استفاده گسترده از مواد مخدر احتمالاً شکست خواهد خورد. انرژی خورشیدی تولید شده توسط کشاورزان در مناطق دور افتاده.

رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند که طی سال‌های گذشته، هر دولت و نظامی که در افغانستان به قدرت رسیده‌اند، وعده مبارزه با مواد مخدر را داده‌اند، اما در مقابل سودهای کلان این تجارت هنگفت، نتوانسته دوام بیاورد و ما کشت مواد مخدر هر سال افزایش یافت.

نیویورک تایمز افزود که وعده اخیر دولت طالبان برای مبارزه با کشت مواد مخدر نیز به دلیل استفاده گسترده کشاورزان از انرژی سبز با مشکلاتی همراه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، کشاورزان مناطق دورافتاده می توانند با نصب پنل های خورشیدی بدون نیاز به برق، آب مزارع خود را به راحتی تامین کنند و این امر مبارزه با کشت غیرقانونی مواد مخدر را دشوارتر می کند.

نیویورک تایمز در پایان با بیان اینکه ۸۰ درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می شود، خاطرنشان کرد: اکنون پنل های خورشیدی نقش مهمی در حفظ افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان و مبارزه با آن دارند. سخت می شود.

انتهای پیام/ ر
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید