تجارت صنعتگران در حال رونق است


به گزارش خبرگزاری همدان به نقل از فارس؛ علیرضا قاسمی فرزاد صبح امروز در مراسم ششمین سالگرد جهانی شدن لالجین اظهار داشت: شهرستان لالجین دارای سابقه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ساله در عرصه هنر سرامیک است.

او گفت: هنر سرامیک میراث گرانبهایی است که در طول هزاران سال نسل‌ها به ما تحویل داده شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه خاک شهرستان لالجین هنری است زیرا سرامیک و سرامیک هنری نیست که در همه جا پیدا شود، افزود: پیشینیان و پیشکسوتان ما به درستی تشخیص دادند که خاک لالجین برای هنر سرامیک مناسب است.

وی ادامه داد: برچسب جهانی شهر لالجین توسط سازمان علمی و فرهنگی یونسکو بر اساس تحقیقات دقیق و معتبر تعیین شده است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه سفالگران شهرستان لالجین در دنیا استاد و پیشرو هستند، گفت: ۱۴ شهر و روستا در جهان به عنوان شهرها و روستاهای جهانی انتخاب و نامگذاری شده اند که ۳ روستا و ۲ شهر است. لالجین به دلیل هنر سرامیک در استان همدان و به دلیل مبلمان و منبت در ملایر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه گردشگران زیادی به دلیل شهر لالجین و هنر زیبای سفالگری به استان سفر می کنند، تاکید کرد: با توجه به برنامه ها و برنامه های دولت سیزدهم مردم و انقلاب، تقویت صنعت گردشگری یکی از اولویت ها است.

استاندار همدان آماده سازی زیرساخت های گردشگری را از برنامه های اولویت دار طرح توسعه استان عنوان کرد و افزود: حوزه گردشگری استان به ویژه صنایع دستی شهرستان لالجین برای رونق استان مورد حمایت و حمایت قرار می گیرد. شرکت.

وی گفت: دولت با تجار گردشگری به ویژه صنایع دستی شهرستان لالجین مخالف است که از مشاغل برای منافع شخصی خود استفاده می کنند.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه هدف آن ترویج و شکوفایی تجارت هنرمندان واقعی در صنعت صنایع دستی استیام گفت: طرح ها و برنامه های مجتمع دولتی شهر لالجین در راستای توسعه بخشهای مختلف مورد حمایت و حمایت قرار می گیرد.

استاندار همدان افزود: دولت سیزدهم برای کسانی که بخواهند در صنایع دستی به ویژه سرامیک فعالیت کنند، تسهیلات لازم را فراهم می کند.

انتهای پیام/۳۱۴۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید