تأثیر همه گیری کووید -19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


موش در اتاق نشیمن مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که بیماری همه گیر کووید -19 تأثیر عمده ای بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشته است و تا امروز نیز ادامه دارد. میلیون ها نفر به ویروس آلوده شدند و میلیون ها نفر اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفته است. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار خود بودند که منجر به مشکلات اقتصادی شدیدی شد. برخی دیگر شروع به کار کردند یا از راه دور آموزش دیدند. اکثر این افراد زمان زیادی را در خانه می گذرانند. از سوی دیگر ، کارکنان ضروری هنوز برای انجام وظایف شغلی خود نیاز داشتند و مشاغل خاصی مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و کارکنان زایمان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

در حال حاضر تحقیقات ملموس در مورد تأثیرات همه گیری بر رفاه نسبی شهرها و ساکنان آنها بسیار محدود است. بدون شک ، به مرور زمان موارد بیشتری مشخص خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این اپیدمی می تواند بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. تخمین زده می شود که اپیدمی تأثیر قابل توجهی بر دارایی های جامعه و محیط زیست نخواهد داشت. با این حال ، به دلیل تعطیلی ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به این بیماری همه گیر ، کمتر از این منابع استفاده می شود. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 کاهش یابد ، که نشان دهنده اثرات نامطلوب اپیدمی بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام برای سال 2022 عبارتند از:

رفتارهای بهداشتی

 • ٪ ورزش در ماه گذشته
 • رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی
 • دستورالعمل های مربوط به فعالیت های هوازی و قدرتی را رعایت کنید
 • Cy دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • Use از وسایل نقلیه عمومی برای فعالیت استفاده کنید
 • ٪ مصرف 2+ میوه در روز
 • ٪ مصرف 3+ سبزیجات در روز

پیامدهای سلامتی

 • Excel عالی یا در سلامت بسیار خوب
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • With با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم در طول این بیماری همه گیر کندتر شد. با تعطیلی سالن ورزش ، عادات ورزشی تغییر کرد و افراد دیگر از رفتن به محل کار خود در حمل و نقل عمومی و پیاده یا دوچرخه جلوگیری کردند. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در شهرهای خود پیاده روی کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای اکثر مردم ، این بیماری همه گیر باعث کاهش قابل توجه فعالیت بدنی شده است. عدم فعالیت بدنی باعث می شود افرادی که در چند ماه گذشته تمرینات ورزشی را گزارش کرده اند ، توصیه های مربوط به قدرت و فعالیت هوازی را رعایت کرده و همچنین نشان دهند که سلامت جسمی یا روحی آنها در ماه گذشته بسیار بالا بوده است. انتظار می رود شاخص تناسب اندام وضعیت سلامت خود ارزیابی شده در سال 2020 نیز کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری ، ظرفیت محدود برای ملاقات با خواربارفروشی ها و خوشه های بزرگ اقلام غذایی که به دلیل همه گیری نیست ، برای دریافت غذای مغذی تلاش می کردند. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه اسکان یافته بودند و در نتیجه به تغذیه کافی دسترسی نداشتند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله انبارهای غذا ، مزایای فوری و مراکز توزیع مواد غذایی باریک و جامد در جامعه افزایش یافت. در هر صورت ، الگوهای معمول مصرف غذا و مصرف غذا به طور منفی تحت تأثیر قرار می گیرد ، در نتیجه تعداد کمی از مردم از خوردن تعداد توصیه شده میوه و سبزیجات خبر می دهند.

آمارها همچنین نشان می دهد که سفرهای محدود ، قرنطینه و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، و همچنین ترس از همه گیری عفونت COVID-19 ، منجر به افزایش استرس ، افسردگی گزارش شده و مشکلات بهداشت روانی شده است. شواهد اپیدمی ناشی از این بیماری همه گیر نمونه هایی از خرید وحشت زده و انبار اقلام ضروری خانه بود. نزدیک ترین شاخص های شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند عبارتند از تعداد روزهای ضعیف بهداشت روانی گزارش شده در ماه گذشته و تعداد پاسخ دهندگان به خواب در شب.

فعالیت بدنی کم ، رژیم غذایی نامناسب و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن هستند. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان شهرهای چاق یکی از پیامدهای اصلی این همه گیری باشد. انتظار می رود که چاقی در کودکان و بزرگسالان افزایش یابد زیرا کودکان از رفتن به مدرسه جدا خودداری می کنند ، بنابراین کلاس های فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه وجود ندارد. در عوض ، آنها ساعات فراغت بیشتری را صرف مطالعه ، بازی های ویدئویی و تماشای صفحه نمایش برای سرگرمی می کردند.

پیش بینی تأثیر همه گیری کووید -19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. اگرچه همه شهرها و ساکنان آنها در طول سال 2020 اپیدمی کووید -19 را تجربه کرده اند ، اما تأثیر شاخص های بهداشتی ساکنان در همه شهرها یکسان نیست زیرا میزان عفونت متفاوت است و رهبران شهرها محدودیت های متفاوتی را اعمال کرده اند و اقدامات ایمنی در زمان های مختلف اجرا می شود. از سال.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی که شرایطی را که قبل از شروع همه گیری وجود داشت ، توصیف می کند.

منبع:

نویسنده:

جسی فادج ، MD ، FACSM ، Kaiser Permanent و Terrell W. زولینگر ، DRPH ، استاد بازنشسته ، دانشگاه ایندیانا

دیدگاهتان را بنویسید