بیش از هر چیز دیگری در تیم ملی ایران کلمه «ما» وجود داردیک پیشکسوت فوتبال می گوید برای بازیکنان تیم ملی مهم است که فداکاری کنند و به یک تیم واقعی فوتبال تبدیل شوند.

اصغر شرفی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره صعود تیم ایران به جام جهانی و عملکرد این تیم گفت: به نظر من تیم ایران به معنای واقعی کلمه تبدیل به یک تیم فوتبال شده و روابط دوستانه و دوستانه است. دلیل آن کارکنانی است که توانسته اند چنین تیمی بسازند.” اگرچه خیلی ها با اسکوچیچ مخالف بودند، اما او مربی بدی نیست و می بینیم که چه اتفاقی می افتد وقتی تیمش در تمام مسابقات پیروز می شود و حالا همه او را باور می کنند.

وی ادامه داد: وحید هاشمیان و کریم باقری دو فوتبالیست بزرگ ایران هستند که از نظر اخلاقی هم بزرگ هستند و اکنون در تیم ملی حضور دارند، به همین دلیل نمی توان نظم و انضباط را در این تیم دید و یا بچه ها به کوچکترها احترام نمی گذارند. مسن تر. قبل از آن افرادی که از نظر مالی تمیز نبودند سکان هدایت تیم ملی را برعهده داشتند. به عنوان مثال، ویلموتس ها و برخی از اعضای اتحادیه با هم دعوا کردند و به آدم های کوچک روی آوردند. برخی حتی رویای مربیگری در تیم ملی را هم در سر نداشتند. مثلاً مربی می شدند تا از ۴۰۰۰ تومان استفاده کنند، اما الان باقری و الهاشمی آدم های پاکی هستند و در زمان بازیگری فوتبالیست های بزرگی بودند.

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه بازیکنان تیم ملی به دستگاه اعتقاد دارند، گفت: این جام جهانی کمک زیادی به تغییر فوتبال می کند و باعث می شود بعد از جام جهانی ارتش های بیشتری داشته باشیم. این تیم هیچ ایرادی ندارد و همیشه منضبط است و جنگ اعصاب ندارد. هیچ تیمی نمی تواند به راحتی مقابل این بازیکنان بایستد و به نظر من باید خودمان را باور کنیم و اگر می خواهیم مربی را عوض کنیم باید به انتخاب هایمان که حق آنهاست برسیم نه آنهایی که پایشان آسیبی نمی بیند. کاملا.

وی افزود: تیم اکنون دو بازی دیگر دارد و چه برد و چه ببازد با آرامش کار خواهد کرد. در این فرصت باقی مانده تا جام جهانی باید تلاش کنیم تا روحیه این بازیکنان را بالا نگه داریم و ضعف تیم ملی در خط دفاع به این سرعت برطرف نشود. البته ما با این دفاع بازی کردیم و گل نزدیم و هیچ چیز صددرصد نیست اما مهم این است که بازیکنان فداکاری کنند و به تیم ملی خدمت کنند. آلترمی وارد محوطه جریمه می شود و دفاع می کند و این نشان می دهد که تیم ما چقدر هماهنگ است.

الشرفی ادامه داد: بیش از هر چیز در تیم ملی ایران کلمه ما وجود دارد و مشکل این است که در چند ماه باقی مانده نباید تیم را ترک کنیم و باید به تیم برسیم. مردم ایران کمتر از دور دوم راضی نمی شوند. این تیم در صورت کسب رتبه می تواند به دور دوم راه یابد. یادم هست آن زمان که می خواستیم به جام جهانی آرژانتین برویم، بازی های دوستانه ما تیم های اروپایی بود. مثلاً در مسابقات قهرمانی پاری سن ژرمن یا رئال مادرید شرکت کردیم و با این تیم ها بازی کردیم تا فقط بازیکنان بزرگ اروپایی را بخوریم و بترسیم.

وی در پایان افزود: اکنون باید یک بازی تدارکاتی انجام دهیم و حتی اگر گل های زیادی هم بزنیم مشکلی نیست. باید با تیم های خوب بازی کنیم تا بتوانیم برای جام جهانی آماده شویم. این تیم می تواند به دور دوم برود چون به هیچکس وابسته نیست و تیمی است. اکثر بازیکنان ما در اروپا به عنوان حرفه ای بازی می کنند و می خواهند پیراهن خانگی خود را بپوشند و با تمام وجود بازی کنند.

انتهای پیام

لینک منبع

محتوای پیشنهادی

ایسنا/ مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی گفت: ۲۵۰ کیلومتر شبکه کابلی مس…

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر