به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از جهان، میزان بستری شدن کرونا در گلستان در هفته گذشته ۲۵ درصد کاهش یافت.سعید گلفیروزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جمعه گذشته مجموع بستری‌های ناشی از کرونا در استان ۱۵۸ نفر بود که امروز (جمعه) با ۴۰ نفر کاهش به ۱۱۸ نفر رسید.

گل فیروزه وی گفت: از مجموع بستری های امروز ۲۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند که این تعداد در هفته گذشته ۳۷ نفر بود.

به گفته وی درحال حاضر ۱۸ نفر پنکه وصل است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بر اساس بر اساس آخرین طبقه بندی رنگی که از سوی ستاد ملی کرونا منتشر شده است، هیچ شهری در استان در رنگ قرمز، نارنجی یا آبی ویروس کرونا نیست و تمامی ۱۴ شهر گلستان در وضعیت زرد شیوع این ویروس قرار دارند.

وی ادامه داد: کاهش میزان بستری شدن در بیمارستان کرونا در مراقبت‌های عادی و ویژه و کاهش میزان بیماران بیمار به معنای عادی شدن وضعیت و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست.

گل فیروزی گفت: تزریق واکسن کرونا در پیشگیری از شیوع و همچنین کاهش مرگ و میر نقش بسزایی دارد. آقای دست انداز وی به ویروس کرونا مبتلا شده است اما متاسفانه آمار مربوط به تزریق دوز تقویت کننده یا نوبت چهارم رضایت بخش نیست.