به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری مهر، زلزله روستای سایه خوش ۳ کشته و ۸ زخمی بر جای گذاشت.مهرداد حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خسارات احتمالی در بندرخمیر اظهار داشت: بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر ساعت ۲ و ۲ دقیقه بامداد امروز در حوالی بندر به وقوع پیوست. خمیر در مرز خلیج فارس و هرمزگان. این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داده است.

وی کانون این زمین لرزه را ۳۴ کیلومتری بندر خمر عنوان کرد و گفت: همچنین کانون این زمین لرزه در ۴۱ کیلومتری شهرستان کنگ و ۴۸ کیلومتری بندر لنگه بوده و در نقاط مختلف احساس شده است. این مکان نیز ۱۰۷ کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد.

حسن زاده ادامه داد: پس از وقوع زلزله تمامی سامانه های امدادی و خدماتی اورژانس به حالت آماده باش درآمده و تیم های ارزیاب از جمعیت امدادی هلال احمر، بخشداری ها و فرمانداری ها و … نیز به مناطق آسیب دیده اعزام شده و گزارش بررسی آنها را گزارش می دهند. به زودی اعلام خواهد شد.

وی گفت: دقایقی پس از وقوع زلزله، جمعیت هلال احمر استان هرمزگان سه تیم ارزیاب را به مناطق آسیب دیده اعزام کرد و بررسی های آنها ادامه دارد. تاکنون جاده بین بندرخمیر و بندرلنگ مسدود شده است. همچنین برق برخی مناطق شهرستان های بندرخمیر و بندرلنگ قطع شده است.

حسن زاده خاطرنشان کرد: در روستاهای مرزی بندرخمیر در روستای سایه خوش شهرستان بندرلنگه سه نفر کشته و هشت نفر مجروح شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به آمار جمعیتی در شعاع ۱۵ کیلومتری کانون زلزله گفت: ۲ هزار و ۵۱ خانوار و در مجموع ۷ هزار و ۸۶۶ نفر در این منطقه زندگی می کنند. همچنین تعداد سکونتگاه های واقع در شعاع ۱۵ کیلومتری کانون زلزله حدود ۹ روستا است که برآورد می شود.