بهترین مکان برای سفر در ایران در ماه جولای – سنگ نظری


بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین مکان برای سفر در ماه جولای است

بهترین جاهای سفر در تیرماه در ایران

گرمای تابستان ما را تشویق می کند که هم برای تغییر روحیه و هم برای دوری از گرما به کشور سفر کنیم. اما برای تعطیلات تابستانی و جولای کجا برویم؟ به نظر شما بهترین مکان برای سفرهای داخلی در ماه جولای چه شهری است؟

کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری

کوهرنگ مکانی زیبا و خاطره انگیز در چهارمحال و بختیاری با آب معدنی معروف و فلات لاله های افتاده است. و خوبی این مکان این است که زیبایی آن در تمام فصول متفاوت است. دلیل معروف شدن این منطقه به بهشت ​​سفید ایران این است که ۱۰ درصد کل آب های ایران از این منطقه سرچشمه می گیرد و در زمستان همیشه پوشیده از برف سفید است.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین مکان ها برای سفر

اپرای سمنان

در ایران شگفتی های زیادی وجود دارد. مکان هایی که حتی فکرش را هم نمی کنید وجود داشته باشند. جایی که کویر به جنگل رسیده و مرز بسیار زیبایی ایجاد کرده است. در واقع باید بگوییم که منطقه گردشگری اوپرت یکی از خاص ترین، عجیب ترین و بهترین مقاصد گردشگری در ماه جولای است. همانطور که به آنجا سفر می کنید می توانید در مرز کویر و جنگل قدم بزنید و منظره ای باشکوه از هر دو منطقه باز کنید. جای اوپرت، یک بهترین مکان های تیری برای سفر واقع در ارتفاعات رشته کوه البرز.

استان سمنان که شاید هیچکس فکرش را هم نمی کند که بهترین و عالی ترین مقاصد گردشگری در آن وجود داشته باشد، مکانی برای ایستادن بر فراز کوهی با چشم اندازی بسیار زیبا و باشکوه است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید امروزه مکان های زیادی برای بازدید وجود دارد. مقاصدی که هرکس جذابیت خود را دارد. اما باید به این نکته اشاره کنیم که با سفر به اپرتا، در جایی قدم می زنید که در هیچ جای دیگری پیدا نمی شود. زیرا می توانید عجیب ترین و بی نظیرترین مناظر و مناظر را ببینید و در این منطقه به تفریح ​​بپردازید.

اپرت یکی از جاذبه های مرزی استان های مازندران و سمنان است. و به همین دلیل یک قسمت بسیار سرسبز و پوشیده از جنگل و قسمت دیگر بسیار خشک و بدون درخت و مناظر زیبا است. شایان ذکر است که هنگام سفر به اپرا می توانید محل تلاقی کوه ها و جنگل را نیز مشاهده کنید. یکی از بهترین و جذاب‌ترین بخش‌های سفر اپرت این است که اگر به منطقه تابستانی اپرت بروید، جایی که هیچ ابری در آسمان وجود ندارد، می‌توانید مرز دریایی-خشکی را به راحتی ببینید. دریای خزر از این منطقه به راحتی قابل مشاهده است.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین مقاصد سفر در تابستان

آلاشت مازندران

مازندران یکی دیگر از مناطقی است که می توانید در تیرماه از آن دیدن کنید. در استان مازندران منطقه به اصطلاح آلاشت وجود دارد و مردمش از زمان آلاشت مازندران صحبت می کنند. منطقه آلاشت خالی از آبشار و طبیعت زیبای آن نیست. یکی از این آبشارها به نام آبشار نرم در روستای چارت در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی آلاشت قرار دارد و چارات یکی از روستاهای اطراف آلاشت سوادکوهی در استان مازندران ایران است.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین جاهای سفر در تیرماه در ایران

سریع اردبیل

استان اردبیل دارای جاذبه های فراوانی است که در تابستان و زمستان افراد زیادی را به خود جذب می کند. با وجود این، همانطور که می دانید اردبیل بسیار سرد است و شاهد سرما و برف زیادی در آن هستیم. پس اگر تحمل سرما را به اندازه کافی ندارید بهتر است در تابستان به اردبیل سفر کنید. در واقع بهترین زمان برای سفر به اردبیل خرداد تا آذر است.

سرعین همچنین یکی از معروف ترین و مهم ترین شهرهای خیره کننده استان اردبیل، بهترین گزینه برای فرار از گرمای تیرماه است. از جاذبه های اردبیل و سرعین می توان به طبیعت بسیار زیبا و باشکوه روستای آلوارز و جنگل فندلو، بناهای تاریخی، دریاچه نئو و چشمه های آب گرم معدنی اشاره کرد.

بهترین مکان ها برای سفر در تیرماه، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در ایران در تیرماه

بهترین مکان برای سفر در تابستان در ایران

کوه گل

یکی از محروم ترین مناطق ایران از نظر گیاهی و جانوری، منطقه ای در دامنه قله دنا و نزدیک به شهر سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد است. در سفر به آنجا جنگل های بلوط و گیاهان مختلف و با خوش شانسی انواع حیوانات مانند خرس قهوه ای، گرگ، بز کامل و کوهی، صیاد صید، انواع کلاغ ها و کلاغ ها را خواهید دید. .

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین مکان برای گردشگری داخلی در تابستان

روستای کندوا

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که آن را بسیار زیبا کرده است. این تنها روستای صخره ای و مسکونی در جهان است.

روستایی که بسیاری از بزرگانش می گویند فقط زیر این سقف های سنگی یا به قول خودشان گایا می خوابد.

سابقه سکونت در اینجا احتمالاً به زمان حمله مغول ها برمی گردد که روستاییان به آن متوسل شدند اما در اینجا باقی ماندند.

تقریباً تمام خانه‌هایی که در این راستا قرار دارند مانند اولین سکونت‌گاه‌های انسان هستند و همگی مخروطی هستند. موزه مردم شناسی کوچکی نیز وجود دارد که در آن آثاری از زندگی ساکنان کندوان به نمایش گذاشته شده است. حدود یک کیلومتری روستا در سمت چپ جاده خانه هایی مانند نان هیلندر مانند خانه کندوا وجود دارد.

برای رسیدن به کندوان باید از تبریز در جاده آذرشهر حرکت کنید و پس از گذر از شهر سهند، بروید. روستای کندوا شما خواهد رسید.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در ایران در تابستان

در تابستان به کجا در ایران سفر کنیم

فیروزکوه

فیروزکوه یکی از زیباترین شهرهای استان تهران در مسیر جاده تهران است که میانگین دمای سالانه آن حدود هشت درجه سانتیگراد است. طبیعت بکر و زیبای این شهر مقصدی تابستانی برای گردشگران محسوب می شود; از جمله تنگه واشین که در اواسط تابستان آب و هوای خنکی دارد. تنگه مرگ میشینه که به چهارمحال تهران نیز معروف است. چشمه آب معدنی خمده با خواص درمانی، روستای هرنده و غار بورنیک و… از جمله جاذبه های منطقه فیروزکوه است که می تواند برای هرکسی جذاب باشد.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

شهرهای مناسب برای سفر تابستانی در ایران

گرگان

گرگان را می توان یکی از زیباترین و بهترین شهرهای تابستان شمالی دانست که با طبیعت باشکوه خود از کوهستان، جنگل و چمنزار گرفته تا دشت و کویر، کویر و نمکزار، دریا و خلیج، رودخانه و تالاب، افراد زیادی را به خود جذب می کند. و زمین کشاورزی او انجام می دهد. در این سفر می توانید از جاذبه هایی مانند آبشار زیارت، جنگل ناهارخوران، آبشار شصت کلاته، جنگل النگدره، طبیعت سردانسر، خانه تقوی، باغ روسی و کاخ آقا محمدخان قاجار دیدن کنید.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین مکان برای سفر در ماه جولای است

کرمانشاه

کرمانشاه در تابستان علاوه بر آب و هوای خوب، مناظر زیبای دیگری نیز دارد. به عنوان مثال آبشار نیلوفر در ۲۰ کیلومتری کرمانشاه قرار دارد و در فصول گرم سال با حوض گل نیلوفر پهن می شود و آب تالاب به قدری شفاف است که می توان ساقه های زیر آب و نیلوفر را دید. باغ گل کرمانشاه نیز دارای جاذبه های متنوعی است که می توانید آنها را فقط در اصفهان، ایران پیدا کنید. اگر از پیاده روی در تاریخ لذت می برید، حتما بازدید از مجموعه تاریخی بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، معبد بیگلربی و معبد نایب السلطنه را در لیست مکان هایی که بازدید می کنید قرار دهید.

بهترین مکان ها برای سفر در ماه جولای، بهترین مکان ها برای سفر، بهترین مکان ها برای سفر در تابستان

بهترین مکان ها برای سفر

لرستان

استان لرستان سرزمین لاله های افتاده، آب و هوای عروس های آبشاری ایران، قلعه ها و چشمه های خروشان و جنگل های بلوط با ده ها سوغات، غذا و پوشاک رنگارنگ است که در روزهای گرم تابستان به عنوان یکی از خنک ترین و معتدل ترین مناطق کشور پذیرای بسیاری از مردم است. ایران.

لرستان با نام‌های بروجرد، دورود، الیگودرز، ازنا، خرم‌آباد، کوهدشت، پلدختر و الشتر شناخته می‌شود که هر کدام دارای پیشینه‌ای از فرهنگ، هنر و قدمت هستند. خرم آباد مرکز استان لرستان اولین مقصد گردشگری لرستان است به همین دلیل بسیاری از گردشگران قصد دارند از سفر تابستانی لرکان به قلعه فلک الافلاک، دریاچه کیو، مجتمع گردشگری مخملکوهی و بام خرم آباد دیدن کنند. .

بهترین مکان ها برای سفر در تیرماه، بهترین مکان ها برای سفر در ایران در تابستان

بهترین مقاصد سفر در تابستان

کردستان

شاید بهتر بود کردستان ابتدا در ماه جولای گردشگری داخلی را معرفی می کرد. کردستان یکی از مناطقی است که نه تنها آب و هوای تابستانی بسیار خوبی دارد، بلکه مناطق دیدنی زیادی نیز دارد. در تمام فصول زمانی که به کردستان سفر می کنید، جاذبه های زیادی پیش روی شماست، اما چون کردستان آب و هوای سردی دارد، بهترین زمان برای سفر در آن تابستان است.

دریاچه زریوار یکی از بهترین مکان ها برای سفر تابستانی به کردستان است. کف دریاچه زریوار، دریاچه ای آب شیرین، از چشمه جوشان است و مقداری از آب آن زیر باران می آید.

از دیدنی های باشکوه کردستان می توان به دیدنی های باشکوهی چون عمارت تاریخی آصف، عمارت مشیردیوان و همام خان، چشمه آب معدنی باباگرگر، کوه آبیدر، دشت بیلو و منطقه تفریحی قمچیان اشاره کرد.

بهترین مکان ها برای سفر در تیرماه، بهترین مکان ها برای سفر، شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی در ایران

بهترین جاهای سفر در تیرماه در ایران

مجموعه: بخش گردشگری بیتوته