بلغور جو دوسر در واقع کاهش وزن را افزایش می دهد!

همانطور که ممکن است تعجب آور باشد، غذای صبحانه گرمی که در دوران کودکی می خوردید، در واقع یک منبع غذایی چربی سوز قدرتمند است – بلغور جو دوسر! بلغور جو دوسر پر از جو، فیبر محلول و پروتئین است و روند کاهش وزن و چربی سوزی را افزایش می دهد زیرا مصرف کنندگان را برای مدت طولانی تری احساس سیری می کند.

قدرت چربی سوزی بلغور جو دوسر

قوی ترین عامل چربی سوز بلغور جو دوسر منبع فیبر باورنکردنی آن است. فیبر موجود در بلغور جو دوسر محلول است، به این معنی که بدن شما به آرامی این محصول غذایی را از طریق دستگاه گوارش حرکت می دهد و باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری و رضایت بیشتری داشته باشید. بلغور جو دوسر، و همچنین سایر غلات کامل فرآوری نشده، منبع برجسته فیبر است که نتایج کاهش وزن را افزایش می دهد. با این حال، مزیت کلیدی دیگر بلغور جو دوسر، توانایی آن در تثبیت سطح قند خون و تقویت موتورهای سوخت و ساز چربی بدن است.

  • بلغور جو دوسر و فیبر

از آنجایی که مصرف کنندگان بلغور جو دوسر از دریافت فیبر احساس رضایت بیشتری می کنند، رژیم گیرندگان کمتر وسوسه می شوند که پرخوری کنند یا تنقلات یا وسوسه های ناسالم را مصرف کنند. وقتی درد گرسنگی شما به طور طبیعی سرکوب می شود، می توانید کالری و غذای دریافتی را محدود کنید. در نتیجه، بدن شروع به تغذیه از سلول های چربی ذخیره شده برای تولید انرژی می کند. به سادگی با مصرف بلغور جو دوسر، بدن به طور طبیعی باید به حالت چربی سوزی برود و در نتیجه از سلول های چربی برای انرژی، پشتیبانی و عملکرد بدن استفاده شود.

  • بلغور جو دوسر و سطح قند خون

از آنجایی که بلغور جو دوسر مصرف فیبر بدن را افزایش می دهد، به طور همزمان به عنوان یک عامل مبارزه با چربی عمل می کند زیرا سطح قند خون بدن را تثبیت می کند. اساساً، هر زمان که یک غذا را مصرف می کنید، بدن شما غذا را به گلوکز یا قند تبدیل می کند. این دریافت غذا و افزایش سطح گلوکز منجر به یک عجله انرژی فوری و به دنبال آن یک سقوط اجتناب ناپذیر انرژی می شود، زیرا در نهایت شما احساس بی حالی، خستگی و حتی ممکن است پس از خوردن غذاهای با قند بالا یا غذاهای بسیار فرآوری شده دچار سردرد شوید. با این حال، بر خلاف بیشتر غذاها، بلغور جو دوسر اثر معکوس افزایش گلوکز بر بدن دارد. از آنجایی که محتوای فیبر بلغور جو دوسر به بدن اجازه می‌دهد تا این غذا را آهسته‌تر هضم کند، بدن با تولید فوری گلوکز و انرژی به این دریافت غذا واکنشی نشان نمی‌دهد. برعکس، بلغور جو دوسر سطح قند خون را پایدارتر نگه می دارد، زیرا مقدار ثابتی از گلوکز با سرعت ثابت و ایمن آزاد می شود. در نتیجه، پس از مصرف این غذای چربی سوز کمتر احساس خستگی خواهید کرد و همچنین در اواخر روز با کاهش انرژی مواجه خواهید شد. بزرگترین مزیت چربی سوزی این عارضه جانبی مفید این است که پاسخ طبیعی بدن به خستگی یا خستگی، هوس کردن یا خوردن یک غذای شیرین یا درمان است، زیرا این کار انرژی سریع و کوتاه مدت بدن را تامین می کند. از آنجایی که بدن هنگام مصرف بلغور جو دوسر کمتر احساس خستگی می‌کند، افرادی که رژیم دارند در نهایت کمتر تمایل به خوردن غذاهای شیرین‌تر و میان‌وعده‌های ناسالم دارند. بنابراین، رژیم گیرندگان می توانند دوباره با حداقل هوس های فیزیکی یا حواس پرتی از وسوسه ها اجتناب کنند و به بدن اجازه می دهند تا به سوزاندن ذخایر چربی برای تامین انرژی ادامه دهد.

انتخاب بهترین محصولات چربی سوز جو دوسر

در حالی که رژیم گیرندگان از بلغور جو دوسر سنتی یا فوری سود می برند، افراد همچنین می توانند محصولات جو دوسر جدید و مهندسی شده علمی را امتحان کنند تا مزایای چربی سوزی افزایش یافته را تجربه کنند. به عنوان مثال، امروزه شرکت هایی مانند Quaker Oats و Kashi، انواع بلغور جو را می فروشند که پروتئین بیشتری دارند. هنگامی که با فواید طبیعی فیبر همراه شود، این تقویت کننده پروتئین اضافه شده به مصرف کنندگان کمک می کند احساس رضایت و سیری بیشتری داشته باشند و دوباره توانایی بدن برای محدود کردن کالری دریافتی را در عین سوزاندن چربی های ذخیره شده بدن تقویت می کند.

با این حال، هنگام بررسی راهروی بلغور جو دوسر در خواربارفروشی، از انواع شیرین‌تر مملو از شکر خودداری کنید، زیرا قند بیش از حد اساساً تمام چربی سوزی را از بین می‌برد. [http://www.bestfatburningfood.com] پتانسیل هایی که بلغور جو دوسر ارائه می دهد. اگر نمی توانید بلغور جو دوسر ساده خود را بخورید، مقداری آجیل، مقدار کمی عسل (چون این یک قند طبیعی و فرآوری نشده است) یا یک مشت زغال اخته را در ظرف خود اضافه کنید. این کمی طعم طبیعی را بدون از بین بردن تمام مزایای چربی سوزی شما اضافه می کند! همچنین، از آنجایی که مزایای سوزاندن چربی را افزایش می دهید، به خاطر داشته باشید که مصرف مداوم بلغور جو دوسر به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی منظم، سطح کلسترول مضر را کاهش می دهد و خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد. بخورید، وزن کم کنید و از تمام مزایای سلامتی بلغور جو دوسر لذت ببرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر