برنامه های جوانان برای جمعیت استان بوشهر با جدیت بیشتری رصد شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر اسکندر پاسالار عصر پنجشنبه در دومین جلسه کمیته تخصصی ناباروری به منظور رسیدگی به چالش ها، روش های درمانی و پیامدهای آن و در راستای حمایت خانواده و جوانان جمعیت تحت عنوان «قرآن» برگزار شد. وی اهالی را در مقوله اقتدارگرایی دانست و تصریح کرد: با تعهد و علاقه درست و معقول در خدمت مردم ایستاد.

مدیرکل استان بوشهر با بیان اینکه همه کارها و خدمات اجتماعی و فرهنگی برای مردم باید برای رسیدن به رضایت، آگاهی و هدف گذاری پایدار انجام شود، افزود: اقتدار دفاعی هر کشوری در گرو حمایت از تشکیل خانواده و جوانان جامعه است.

وی ادامه داد: همه چیز بچه ها بیاورید اصولاً ربطی به معیشت ندارد، بلکه قانون جوانان باید علناً شناخته شود و به مردم ارائه شود.

عضو شورای فرهنگی کل استان بوشهر با اشاره به اینکه اسناد خط مشی عمومی رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای رهنمودهای دقیق، مدبرانه، نافذ و آینده نگر است، تصریح کرد: اقامتگاه قرآنی خانواده از سال گذشته به دستور نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه بوشهر و استاندار بوشهر به منظور حمایت از خانواده و جوانان جمعیت استان و کلیه شاخص های تعیین برنامه ها تشکیل شد. و مدیریت ویژه به سازمان ثبت احوال و سایر نهادهای دولتی و اندیشکده های مردمی محول شد که در جلساتی به توافق رسیدند و به برنامه ها و اهداف مورد نظر دست یافتند.

    برنامه های جوانان برای جمعیت استان بوشهر باید با جدیت بیشتری رصد شود

پاسالار وی با تاکید بر اینکه معضل کاهش جمعیت و کاهش زاد و ولد باید در مدت زمان کوتاهی مطرح شود، تصریح کرد: ناباروری یکی از شاخص های اساسی جوانی جمعیت است که باید با همکاری دانشگاه پزشکی «عمید» به آن رسیدگی شود. مرکز ناباروری، رسانه ملی و خبرگزاری ها. جهاد دانشگاهی و جمعیت هلال احمر و سایر نهادها باید این مشکل را حل و بهبود بخشند.

آمار ناباروری در استان بوشهر حدود ۱۶ درصد است

رئیس مرکز ناباروری استان بوشهر با اشاره به اینکه بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ میلیون زوج نابارور در جهان وجود دارد، گفت: روند جمعیت ایران به سمت کاهش نرخ زاد و ولد پیش می رود.

پرویز فرزاد نیا در ادامه با بیان اینکه ناهنجاری ها و کاهش باروری در زنان ۳۳ سال به بالا وجود دارد، افزود: درمان ناباروری تاثیر زیادی در افزایش ۱۰ درصدی جمعیت کشور دارد.

فرزاد نیا پس از اعلام اینکه ناباروری در استان بوشهر حدود ۱۶ درصد است، تصریح کرد: ناباروری پیامدهایی مانند آسیب های روانی، اجتماعی و فرهنگی، طلاق و خودکشی را در بر می گیرد.

وی با عنوان این مطلب به زودی مرکز درمان ناباروری سطح ۲ در شهرستان برازجان راه اندازی می شود، گفت: ۳۴ درصد از مددجویان مرکز ناباروری «امید» درمان ناباروری را به پایان رسانده اند و درمان ناباروری نیز جزء اصول اولیه است. مراقبت. و بیمه اضافی

خسارات ناشی از بی توجهی به منابع دینی

حجت الاسلام احمدرضا یزدان پناه افزود: متاسفانه زاد و ولد فرزندان کاهش یافته است. بیاورید در جامعه امروزی حاصل ترویج مبانی نظری است که در مجامع عمومی ارائه شده و به تدریج در طی ۲ دهه اخیر پایه گذاری شده است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی عصر حاضر، نه تنها هر فردی را به این تصمیم مهلک ترغیب می کند، بلکه تمام انگیزه های او را نیز برای تجربه کودکی تشویق می کند. بیاورید نابود می کند.

این کارشناس سبک زندگی در ادامه با تاکید بر اینکه رشد جمعیت در گرو رعایت و اجرای قوانین و مقررات است، گفت: متأسفانه منابع دینی برای ترویج تفکر نادرست و نامنسجم در بحث شعار «زندگی بهتر» نادیده گرفته شده است. که فرزندان کمتری دارند.» و فعلاً عامل کاهش جمعیت کشور ناشی از این مقاله و اندیشه طاغوت آسیب اساسی دیده است، هرچند در موضوع کودکان. بیاورید و درمان ناباروری و رشد جمعیت مستلزم برنامه ریزی بهتر، افزایش آگاهی برای جامعه و حمایت همه جانبه پایدار برای ساختن آینده ای روشن است.

جمعیت مهمترین عنصر یک کشور است

حجت الاسلام یزدان پناه به این مطلب اشاره می کند که طفل بیاورید امری اصیل، طبیعی، مسلمان و پسندیده است و پیامبر اسلام (ص) ازدواج و فرزندآوری را ستوده است، جمعیت را مهم ترین رکن یک کشور و حکومت می دانند.