بخور سانتریفیوژها جواب درست غربی ها بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانعلیرضا نظری در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به آغاز گازی شدن گیرنده سانتریفیوژهاخاطرنشان کرد: پس از خروج آمریکا از برجام در دوران ترامپ و تشکیل مجلس یازدهم، مصوبه رفع تحریم ها در مجلس به تصویب رسید که باعث شد مسیر مذاکره روند جدیدی را طی کند و از یک مرحله واحد منتهی شود. راهی برای تعهدات متقابل

وی تصریح کرد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران پس از تصویب اقدام راهبردی رفع تحریم ها مبتنی بر واقعیت است. واقعیت این بود که طرف مقابل همواره به بهانه های مختلف فشارها را بر ایران تشدید می کرد و با قطعنامه های سیاسی و نه فنی و خاص در شورای استانداری و ارجاع آنها به شورای امنیت سازمان ملل، مسیری یک طرفه را دنبال می کرد.

نماینده مردم خمین در شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می رسد مسیر جمهوری اسلامی ایران در دولت جدید و پس از تصویب قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها صددرصد مسیر درست و منطقی است.

نظری تصریح کرد: تجربه نشان داده است که هر جا در مقابل دشمنان سرسخت شکست خوردیم، همیشه شکست خوردیم و هر جا ایستادیم و از منافع و حقوق ملت دفاع کردیم، به نتیجه رسیدیم.

وی تاکید کرد: در سال های اخیر تجربیات زیادی به دست آوردیم و امروز به نظر می رسد تزریق گاز است سانتریفیوژها، پاسخی دقیق، صحیح، شایسته و قانونی است که مورد قبول دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی قرار گرفته و در حال اجراست. این تصمیم از حمایت جدی همه نهادها و آحاد نظام و مردم ایران برخوردار است.

نظری تصریح کرد: کشورهای غربی عضو برجام همچنان به راه خود ادامه می دهند و ما باید در برابر آنها تصمیم درستی بگیریم و اقدام مذکور پاسخ درستی به آنها است.

نماینده مردم خمین در شورای اسلامی تصریح کرد: تزریق گاز به هدف سانتریفیوژها این یک پیام مهم برای غربی ها است که تنها یک راه وجود دارد در کنار گذشته تغییر کرده است و آنها نیز باید افق خود را تغییر دهند و بر اساس واقعیت های امروز در جمهوری اسلامی ایران عمل کنند.