با سلامت روان چربی بسوزانید

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تفکر بیش از حد می تواند اینقدر خسته کننده باشد؟ آیا می دانید چرا بسیاری از مشکلات نه تنها از نظر روحی بلکه جسمی نیز خسته کننده هستند؟ طبق مقاله ای که توسط موسسه فرانکلین به صورت آنلاین منتشر شده است، مغز شما دو برابر هر سلول دیگر بدن شما انرژی مصرف می کند.

سلول های مغز شما همیشه در مرحله فعال فعالیت متابولیک هستند. شما هرگز استراحت نمی کنید، حتی زمانی که استراحت می کنید و می خوابید. ارتباط بین این سلول های مغزی به مقادیر زیادی انرژی نیاز دارد. و در طول زمان خواب شما، این سلول ها هنوز به انرژی زیادی برای ترمیم و بازسازی اجزای ساختاری شکسته و فرسوده خود نیاز دارند. آیا می دانید چرا سلول های مغز برای برقراری ارتباط و عملکرد به انرژی زیادی نیاز دارند؟ سلول های مغز از طریق سیگنال های الکتریکی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. و این انتقال الکتریکی حدود نیمی از کل انرژی مصرفی روزانه مغز را مصرف می کند – حدود ده درصد از کل انرژی مصرفی روزانه بدن! در مجموع، مغز ۲۰ درصد از کل انرژی مورد نیاز روزانه بدن را مصرف می کند – این حدود ۵۰۰ کالری از ۲۵۰۰ کالری کل است که در روز می خورید. اما با فعالیت ذهنی شدید، مغز می تواند انرژی بسیار بیشتری جذب کند. به یاد داشته باشید، وزن آن تنها کمتر از دو درصد از وزن کل بدن شماست! شگفت انگیز است، اینطور نیست؟ مغز به چه شکلی از انرژی نیاز دارد؟ مغز قند موجود در خون را می خورد. اما در طول دوره های روزه داری، با خوشحالی کتون ها را می بلعد، محصول متابولیسم چربی.

مغز من در تلاش های من برای کاهش وزن چه کاری می تواند انجام دهد؟ از آنجایی که مغز می تواند انرژی زیادی را در یک روز خرج کند، چرا از فرصت استفاده نکنیم و اجازه ندهیم بیشتر ورزش کند؟ سعی کنید از طریق مطالعه هر روز چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

قوای ذهنی خود را افزایش دهید. آیا بعد از این فعالیت احساس گرسنگی می کنید؟ هی فورا نخور از بدن خود بخواهید سوخت مغز شما را از قند موجود در خون به کتون از ذخایر چربی شما تغییر دهد. به این ترتیب چربی بیشتری می سوزانید! اگر می خواهید انرژی و چربی بیشتری بسوزانید، اگر همیشه هیچ کاری انجام ندهید، هرگز به جایی نخواهید رسید. سعی کنید فعالیت هایی را پیدا کنید که می توانند برآمدگی های شما را آب کنند. از طریق تمرین ذهنی و یادگیری از طریق خواندن، نه تنها دانش خود را افزایش می دهید و هوش خود را بهبود می بخشید. همچنین قادر خواهید بود از شر وزن اضافی خود خلاص شوید. و بنابراین آیا می خواهید بیشتر وزن کم کنید؟ شروع به استفاده بیشتر از مغز خود کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر