بالش بامبو چیست و فواید آن چیست؟


بامبو در حال حاضر همه جا را فرا گرفته است. الیاف گیاه بامبو با رشد سریع که از نظر فنی علف است اما درختی نیست که در ملافه، مصالح ساختمانی پوشاک و سایر اقلام از جمله بالش ظاهر می شود. بالش بامبو

چرا باید بالش بامبو بخرید؟ به گفته برخی منابع آنلاین، بالش ها و پارچه های ساخته شده از بامبو نرم، بادوام، تنفس و ماندگاری طولانی دارند.

آنها همچنین بیان می کنند که مواد بامبو ضد حساسیت است. این بدان معناست که احتمال ایجاد آلرژی نسبت به بسیاری از انواع دیگر مواد بیشتر است.

تحقیقات زیادی در مورد مزایای بالش های بامبو از نظر سلامتی انجام نشده است. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد الیاف بامبو – مانند آنهایی که در بالش های بامبو استفاده می شود – دارای بسیاری از ویژگی های مورد بحث در اینترنت هستند.

بالش بامبو چیست؟

از الیاف بامبو تشکیل شده است. آنها از مخلوط خرد شده، سخت شده، و سپس تیمار شده از برگ های بامبو و همچنین گوشت از تنه سرچشمه می گیرند. جزء بامبو که بالش‌ها را تشکیل می‌دهد در بدنه آن قرار دارد، این بالش نیست.

چند مزیت سلامتی که می تواند برای شما مفید باشد عبارتند از:

بامبو به طور طبیعی قادر به دفع گرما و رطوبت است.

الیاف بامبو توخالی هستند و شکاف ها و سوراخ های کوچک موجود در الیاف بامبو آب را جذب می کنند. آنها همچنین اجازه خروج گرما را می دهند. در مقایسه با پارچه های دیگر برای بالش، بامبو می تواند در خنک و خشک نگه داشتن پوست سر افراد موثرتر باشد.

منسوجات بامبو نرم و بدون مواد ساکن هستند.

الیاف بامبو به طور طبیعی ضد الکتریسیته ساکن و ضد چسبندگی هستند. آنها به صورت پارچه بافته می شوند و همچنین مجلل و نرم هستند و کمی شبیه ابریشم یا ترمه هستند.

بامبو احتمالا ضد حساسیت و ضد باکتری است.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد الیاف بامبو به طور طبیعی در برابر رشد باکتری ها مقاوم هستند. آنها همچنین کمتر میزبان میکروارگانیسم هایی هستند که می توانند باعث بیماری یا بوی بد شوند. با این حال، برخی از مطالعاتی که بامبو را مورد بررسی قرار داده اند، نشان نداده اند که این بامبو کمتر از پنبه ضد باکتری است.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بامبو نسبت به سایر پارچه‌ها واکنشی ایجاد نمی‌کند.

نگهداری از بامبو ساده است.

در مقایسه با بامبوهای نخی، پارچه‌های بامبو در برابر چروک شدن مقاوم‌تر و در برابر چروک شدن در هنگام شستشو مقاومت بیشتری دارند.

بامبو می تواند دوستدار محیط زیست باشد. از منظر زیست محیطی مزایای بیشتری برای بامبو وجود دارد. در مقایسه با گیاهان، بامبو دی اکسید کربن بیشتری را جذب می کند که یک گاز گلخانه ای است و اکسیژن بیشتری تولید می کند.

بامبو همچنین می تواند سریعتر از سایر گیاهان دوباره رشد کند. بامبو یکی از گونه های سریع رشد در جهان است. بامبو به راحتی تجزیه می شود و به آب زیادی نیاز ندارد. بیشتر اوقات آب باران برای حمایت از رشد بامبو کافی است.

برخلاف بسیاری از محصولات دیگر، بامبو به آفت کش ها نیاز ندارد.

سوالات بی پاسخ زیادی وجود دارد

محصولات ساخته شده از بامبو، مانند بالش، می توانند مزایای بیشتری نسبت به سایر محصولات داشته باشند. تحقیقاتی وجود دارد که بتوان مزایای بالش بامبو را با سایر انواع بالش مقایسه کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر