بارداری و روزه داری. تغذیه برای زنان باردار و مادران شیرده.


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان واجب است. شرعی و واجب است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. البته بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. به در هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید. نصیحت

ابتدا به مقاله افرادی که مجاز به روزه گرفتن نیستند بروید. اگر اعضایی که از روزه داری منع شده بودند بخوانید. اگر چنین نیستید ، شرایط روزه را بخوانید.

ما چه فصلی از سال هستیم؟

شما در حال حاضر روزه می گیرید که ما در فصل بهار هستیم ، حدود 15 ساعت گرسنگی و تشنگی پشت آن است. سیستم فیزیکی یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او به سرعت گرسنه می شود. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد. گرسنه ماندن مواد ایجاد شده و در بدن شما ذخیره می شوند که می توانید از آنها استفاده کنید. آنها از طریق بند ناف وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند. صدمه زدن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول. ثالثاً ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما به لحاظ.
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب بخورید. بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید. کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است. 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است. این است. بنابراین ، اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، لطفا روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید. بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید وعده های زیادی بدهید. مصرف غذای خود را افزایش دهید و مقدار هر وعده را کاهش دهید. حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی و مواد مغذی و آب دارد. کافی است ، روزه گرفتن توصیه نمی شود.

2- اگر زمان گرسنگی و تشنگی بر اثر روزه داری بسیار زیاد باشد. این برای زنان باردار است و ادرار شما حاوی همان موادی است که در بالا توضیح داده شد. گفتیم روزه نگیریم بهتر است.

3- شرایطی که یک زن باردار دارد مطلقاً از روزه گرفتن منع شده است. ما اینجا نوشتیم ، لطفا ادامه مطلب را بخوانید

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد. اما بین فجر و افطار می توانید دو وعده غذایی کامل میل کنید. افطار و سحر غذاهای میان وعده ای هستند که حاوی ریزمغذی ها و. از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. سریع.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، انرژی و مواد در اختیار شما قرار می گیرد. تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره از روزه داری. حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید. زیرا شما می توانید در گروه حرام باشید.

ربع سوم
در این مدت ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند. تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در چند ساعت اول گرسنه نمانید. آیا تشنه هستید؟ آ ثانیاً ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، به آن قول می دهید. کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید. کنا
همچنین ، اگر در هفته های آخر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد. بهتر است روزه نگیریم.

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید.
* اگر هیچ شرطی روزه را منع نکرده است. شما آن را ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با هم. به پزشک خود آزمایش ادرار و نسخه ای برای همان ماده بدهید. ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد. قبول کنید که بهتر است روزه نگیرید.
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است. این اتفاق نمی افتد مگر اینکه مشکلی داشته باشید. در صورت بارداری
غذای سالم و قهوه بین افطار و سحر. او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نکند.
سریع.
* روزه گرفتن برای زنان باردار منوط به سن ، وضعیت است. نتایج آزمایش بدن مادر و مادر. به صورت شخصی. پتانسیل های خود را ارزیابی کنید و با توجه به نتایج با او مشورت کنید. دکترش تصمیم میگیره

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند. باردار است اما هنوز نمی تواند روزه را به تنهایی ثابت کند. مادر یا نوزاد عوارضی دارد و قطعاً جایی برای بهبود وجود دارد. تحقیقات بیشتری وجود دارد.

منابع :

1- کتاب «ر.در سلامت و بیماری ها “- دکتر محسن نمتی و دکتر
عبدالرضا نورزی

پیش بینی کننده روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری 2.
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت -3.
یک مطالعه مستقر در هلند

دیدگاهتان را بنویسید