ای عمامه چرا ندیدی بسیجی اسلحه به دست نگرفت و شهید نشد خدا لعنتت کند که گفتی دانش آموزان خشن نباشند.


رئیس اندیشکده مدیران ارشد دانشگاه‌ها گفت: حمله هولناک و تروریستی شاهچراغ(ع) کینه دیرینه دشمن از ایران اسلامی و جهان تشیع را آشکار کرد.

گزارش کردن آیرین; علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در یادواره شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) اظهار داشت: حادثه ناگواری که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) رخ داد متعهدین و مسلمانان علاقه مند به اهل بیت(ع) را متاثر کرد. آل بیت (علیه السلام). هر فرد منصف و عاقلی نمی تواند با شنیدن این داستان تحت تأثیر قرار نگیرد.

رئیس اتاق فکر مقام معظم رهبری دانشگاه ها ادامه داد: کسانی که از کشتن آیت الله شهید دستغیب دریغ نکردند، زنان و کودکان را تیرباران می کنند.

پناهیان با بیان اینکه در این رویداد درس ها و مصادیق فراوانی وجود دارد، گفت: دشمنان با این حادثه کینه دیرینه خود را به ما نشان دادند. خداوند متعال در قرآن می فرماید اینها برای شما خوب نیست; چرا یک نفر باید آنقدر کینه ما را بگیرد که به زن و بچه ما شلیک کند؟

وی در جمع مردم با بیان اینکه دشمنان از ملت ایران کینه دارند و ملت ایران باعث بیداری ملت ها شده است، گفت: آیا معتقدید ما دشمن داریم؟ نفتت را بده، بردگی کن، دانشگاهت را با خاک یکسان کن، اما دشمنی آنها با تو تمام نمی شود. شما باید مقاومت کنید، باید با دشمنان خود مانند دشمن رفتار کنید و به دشمن به چشم دشمن نگاه کنید.

پناهیان با اعتقاد به اینکه احساس دشمنی در کشور فروکش کرده است، به ۲۲ آبان اشاره کرد و گفت: کودکان زندگی و بازی را با مبارزه آغاز می کنند. کودک به طور غریزی می داند که دشمنی دارد که باید با او مبارزه کند. انگیزه جنگ با دشمن نباید از ذهنشان ناپدید شود، بلکه باید دشمن خود را پیدا کنند. کسانی که دیپلم دارند باید کینه دشمن را در سینه داشته باشند.

وی گفت: اولین پیام این بمباران این است که دشمنان از ملت ایران کینه دارند، از زنانی که با وجود قیام حجاب خود را برنمی‌داشتند کینه داشتند، حتی از فرزندان ما نیز کینه‌ای دارند. جوانان ما.چون افراد کم حجاب و جوانان ما در این شورش تسلیم داعش نشدند.

پناهیان گفت: از دانش آموزان دبیرستانی کینه ای دارند که صدها هزار نفر این چند شب دور حرم نگهبانی می دهند. آنها با افرادی که مشکلات مالی را به امید آینده ای روشن تحمل می کنند کینه دارند.

وی گفت: دشمنان با یک بمباران و چند گلوله نمی توانند ملت ایران را نابود کنند. اما برخی از ایرانیان هنوز شرارت دشمن را باور نکرده بودند. دشمنان این ملت آنقدر کینه در دل دارند که با اینکه می دانند نمی توانند ملت را عصبانی کنند، باز هم دندان قروچه می کنند.

پناهیان با اعتقاد به اینکه دشمنان خدا، دشمنان احمد بن موسی (علیه السلام)، دشمنان علی بن موسی (علیه السلام) و دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) دشمنان مردم ایران هستند، گفت: حتی اگر دشمنان به دست مردم ایران برسند به بردگی بسنده می کنند ببینید داعشی که بخشی از عراق را در دست گرفت با این کشور چه کرد؟ آنها هزاران دانش آموز را در یک لحظه نابود کردند. ایرانی ها باید باور کنند که دشمن دارند. خداوند این موضوع را در آیات خود برای ما بیان می کند.

در سخنان مردم با بیان اینکه هر که مؤمن شد دشمنانی پیدا می کند، فرمود: اگر دشمن نمی خواهید ایمان نیاورید. شما نمی توانید هابیل باشید بدون اینکه توسط قابیل کشته شوید، نمی توانید یوسف باشید بدون اینکه توسط برادرانتان در چاه انداخته شوید. این درس را تماشا کنید.

پناهیان گفت: رسانه های دشمن را نشان ندهید. از جمله آنها باید دید و شنیدن رسانه های دشمن، دیدن جنایت و بد خوردن باشد.

وی با بیان اینکه سیاسی نبود دشمن نیست، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب لعنت خدا بر کسانی که می خواهند جوانان ما سیاسی نباشند. این جنایات نشان می دهد که ما دشمن داریم و دشمنان ما کینه توز هستند، اگر در شب حمله تروریستی شاهچراغ(ع) در این شبستان باز می شد صدها هزار نمازگزار شهید می شدند. اما ما دشمنان را نابود خواهیم کرد زیرا از این راه عقب نشینی نمی کنیم و خشم آنها را در گلویشان فرو نمی بریم.

پناهیان با اشاره به شعار “خون در رگ های ما هدیه به رهبر ماست” گفت: مردم نمی خواهند برای حفظ رهبر خود خون بدهند. این شعار مربوط به دوران دفاع مقدس بود که ۲۰۰ هزار شهید دادیم. در حال حاضر اختیارات ما خیلی بیشتر از اینهاست. ملت ایران باید برای رهبر خود که از مدت ها قبل بر ضرورت تبیین جهاد تاکید کرده است، قیام کنند. رهبر انقلاب از آینده خبر داشتند.

وی تصریح کرد: هر چه وضعیت فرهنگ جامعه به سمت پیشرفت پیش می رود، شایعه پراکنی می شود و جهاد تبیینی بر تک تک ما واجب می شود. دفاع مقدس و دفاع از حرم وظیفه کافی بود ولی جهاد تبیینی یک وظیفه عینی است.

پناهیان گفت: نمی توانم درس اول شهادت شاهچراغ را از دست بدهم اما باز هم تاکید می کنم که ما دشمن داریم و دشمن از ما کینه دارد. دشمن بیش از گذشته از مردم ایران متنفر شده است. اگر روزی امام جمعه شیراز شهید شد، حالا می خواهد به هر ملتی تیراندازی کند چرا که مردم ایران هنوز با او مخالف هستند و از مشکلات اقتصادی خود خسته نشده اند. به همین دلیل می خواهند از این ملت انتقام بگیرند.

وی افزود: آنچه دشمنان با عراق و سوریه می کنند جلوی چشم ماست. ما نباید عقب نشینی کنیم. من از ملت ایران می خواهم حرکت کنند. باید مقابل دشمن برویم.

پناهیان تصریح کرد: دشمنان با ایجاد ناامنی و هرج و مرج در صدد ارعاب و فرسودگی ملت ایران هستند و امیدشان این است که با بمباران از آب گل آلود ماهی بگیرند. آنها بمباران می کنند و می خواهند به مردم یادآوری کنند که ما خودمان این کار را کردیم.

وی افزود: هرکس بترسد بیشتر شایعه را می پذیرد و دشمنان با ترس سعی می کنند قدرت خود را به مردم ایران تحمیل کنند و با ضرباتی که می زنند تلاش می کنند ملت را خسته کنند.

پناهیان گفت: متأسفانه چند روحانی عمامه دار به رهبری برخی از سیاسیون نجیب این کشور الگوی ابوموسی اشعری را ایجاد کردند و کاری به جبهه حق علیه باطل نداشتند. ای اماما چون کور بودی و ندیدی که بسیجی اسلحه به دست نگرفت، کتک خورد، شهید شد، اما خشونت نکرد و برای امنیت مردم جان داد، لعنت خدا بر تو باد که تو گفت دانش آموزان نباید دست به خشونت بزنند. مرگ بر شما منافقین

وی با بیان اینکه اسلام دین رحمت است، گفت: اسلام حتی از کافران ساکن کشورهای اسلامی حمایت می کند و به خون و ناموس آنها احترام می گذارد. اگر یکی از کافران علاقه مند به گوش دادن به قرآن است، به او اجازه گوش دادن به قرآن را بدهید.

پناهیان تصریح کرد: اسلام به همه ملت ها و مردم احترام می گذارد. همه افرادی که تحت حمایت اسلام هستند از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.

وی گفت: کسانی که حادثه ناگوار شاهچراغ را رقم زدند و پشت صحنه این کار را حمایت و تهیه کردند چه توجیهی برای کارشان دارند و چگونه می توانیم کارشان را توجیه کنیم. آیا می توان افرادی را که در یک مکان جمع شده اند کشت؟

پناهیان ادامه داد: ایمان ترور را جایز نمی داند و فریب را مهار می کند. مؤمن و مسلمان ناامید نمی شود. با وجود اینکه انسان در جبهه ها از خاک و ارزش های کشور دفاع می کند و دفاع از انسان در جنگ را همه دنیا قبول دارند، اما چگونه می توانیم این ماجرای عجیب و غریب ورود شبانه فردی به حرم اهلی را بپذیریم. آل بیت؟ (ع) و به مردم بیگناهی که برای انجام وظیفه الهی به این مکان آمده اند تیراندازی کنید و مرد و زن و بزرگ و کوچک را بکشید.

وی افزود: این به این دلیل است که مدتی پیش در کشور ما این اتفاق افتاد و الان ۴۰ روز است که هرج و مرج به وجود آمده است، اما واکنش به این حادثه تلخ که ۱۳ نفر به شهادت رسیدند چیست؟

رئیس اتاق فکر مقام معظم رهبری با اشاره به فوت این خانواده در پرونده شاهچراغ(ع) گفت: افرادی که نسبت به هموطنان، مسلمانان و مذاهب دلسوز هستند؛ چه کسی می تواند قبول کند که یک خانواده در یک لحظه سه عضو خود را از دست بدهد؟

پناهیان یادآور شد: آیا چنین افرادی شستشوی مغزی می شوند؟ مردم را کشتند. در قرآن کریم آمده است که هر کس بی گناهی را بکشد، گویی همه مردم را کشته است. قرآن برای کسی که جان انسان محترم و مؤمن را می کشد، شدیدترین عقوبت را داده است و خداوند متعال عذابی دردناک برای او آماده کرده است.

وی تصریح کرد: از دستگاه های ذیربط، نهادهای امنیتی و قوه قضائیه صمیمانه تقاضا داریم از این موارد ساده غافل نشوند. ما باید خود را به جای کسانی بگذاریم که عزیزان خود را در این رویداد از دست دادند. جای کودکی که خانواده اش را از دست داده است.

پناهیان با تاکید بر لزوم قاطعیت برای برخورد با عاملان این حادثه گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که امنیت دارد. نعمت امنیت نعمتی است که مانند آن نیست.

وی افزود: وقتی امنیت نباشد، نه کسب و کار، نه آسایش، نه درس و نه فرهنگ وجود دارد. نعمت امنیت نعمت بزرگی است. برخی می خواهند این نعمت را از کشوری با امنیت خوب در خاورمیانه بگیرند. ما باید سعی کنیم نعمت امنیت را حفظ کنیم.

پناهیان ادامه داد: آنها قصد دارند امنیت کشور را بر هم بزنند و مردم را نسبت به یکدیگر مشکوک کنند. این تحرکات ناامیدانه نشان می دهد که آنها سعی در برهم زدن امنیت داخلی دارند. ما باید هوشیار باشیم و این امنیت را از مسئولان نظام می خواهیم. انسان قدر نعمت را تا نزدیک نعمت نمی داند، اما وقتی نعمت از بین رفت، قدر نعمت را می داند.

فرمود: اسلام دین رحمت است، اما رحمت حدی دارد. حیف کسی که به مردم بی گناه تیراندازی می کند و مرد و زن و پیر و جوان و حتی بچه را می کشد، این ظلم است. خداوند هم می فرماید در مقابل ظلم مقاومت کنید.

پناهیان با بیان اینکه دشمن در کمین است، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال فرصتی است که فرصت را غنیمت شمرده و ضربه بزند به همین دلیل مسئولان امنیتی کشور باید هوشیار باشند.

رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری تصریح کرد: تعداد زائران حرم احمد بن موسی (ع) پس از کرونا بیش از گذشته افزایش یافت. این اتفاق خوب نشان دهنده ایمان مردم است.