این تابستان سر خود را خنک نگه دارید

آیا گرمای تابستان بهترین حالت را دارد؟ هوای گرم، مرطوب و مه آلود در طول ماه های تابستان باعث می شود بیشتر افراد احساس تنبلی کنند. همچنین، آفتاب بیش از حد ممکن است ما را دچار سرگیجه یا سبکی سر کند. ممکن است ما آن را دوست نداشته باشیم، اما این ترکیب باعث می شود که ما کندتر حرکت کنیم، کندتر فکر کنیم و حتی واکنش هایمان را به تاخیر بیندازیم. با ما همراه باشید تا درباره علل احتمالی و اقداماتی که می توانیم برای جلوگیری از این مه دائمی انجام دهیم بیشتر بدانید.

کمبود اکسیژن می تواند با احساس شما ارتباط زیادی داشته باشد. به هر حال، این عامل اصلی خستگی مداوم است. هر سلول در بدن ما برای عملکرد صحیح به اکسیژن نیاز دارد و مغز به تنهایی از ۱۲ درصد از کل اکسیژن دریافتی ما استفاده می کند. مشکل اصلی این است که عادات تنفسی اکثر مردم اکسیژن کافی را به مغز و بدن نمی رساند. بنابراین، در مورد این چه کاری می توان انجام داد؟

با صاف نشستن و ایستادن شروع کنید زیرا وضعیت بدنی نامناسب فقط از دریافت اکسیژن شما جلوگیری می کند. حداقل ۶۰ دقیقه و ۳ بار در هفته ورزش هوازی را در برنامه خود بگنجانید. همچنین، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دیگر، ۳ بار در هفته، تمرینات قدرتی را نیز به آن اضافه کنید. یک رژیم غذایی سالم از کربوهیدرات های پیچیده که شامل مقدار زیادی میوه، سبزیجات و غلات کامل است، حفظ کنید. رژیم غذایی سرشار از چربی به طور قابل توجهی ظرفیت حمل اکسیژن خون را کاهش می دهد. ایده خوبی است که مقدار کمی غذا بخورید و همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید حتی اگر تشنه نیستید.

اگر کمی عقل سلیم را تمرین کنید، همچنان می توانید از فعالیت های تابستانی در فضای باز لذت ببرید و از گرمازدگی جلوگیری کنید. برای خنک نگه داشتن و انعکاس انرژی خورشید از شما لباس های سبک وزن و رنگ روشن بپوشید. اگر نیاز دارید برای مدت طولانی در دمای بسیار بالا بیرون باشید، حتما از کلاه استفاده کنید یا از چتر استفاده کنید. این فن های دستی با دستگاه های آب پاش نیز معجزه می کنند که آیا در ساحل هستید یا منتظر اتوبوس هستید. بدیهی است که در صورت امکان از فعالیت های شدید خودداری کنید و مصرف کافئین و الکل خود را که در دوزهای زیاد ناسالم هستند محدود کنید. از ماه های تابستان خود نهایت استفاده را ببرید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر