ایران و ونزوئلا پیشگامان نظم جهانی غیراستعماری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور ونزوئلا در سخنرانی خود گفت که کشورش و ایران در پیدایش نظم جهانی جدید غیراستعماری و هژمونیک پیشگام هستند.

بر اساس این گزارش، «نیکلاس مادورو» در گفت و گو با «هیسپان تی وی» تاکید کرد که روابط ونزوئلا و جمهوری اسلامی ایران قوی است.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: روابط و همبستگی برادرانه ایران و ونزوئلا قوی است زیرا ما خود را در این مبارزه شریک می دانیم.

مادورو همچنین این انتقال را برای ارسال کشتی‌های نفتی از ایران به ونزوئلا بسیار عالی توصیف کرد و افزود: در آن زمان به دلیل تروریسم اقتصادی آمریکا، کار در چهار پالایشگاه را متوقف کرده بودیم و سوخت نداشتیم. تصمیم ایران برای ارسال سوخت به ونزوئلا پس از تحریم ها کمک زیادی به مردم ونزوئلا کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: ایران و ونزوئلا در پیدایش نظم نوین جهانی بدون استعمار و هژمونی پیشگام هستند و اهداف مشترکی در مبارزه با استعمار، امپریالیسم و ​​تبعیض نژادی دارند. ایران و ونزوئلا پیشینه ای انقلابی دارند و روابط آنها برای دهه ها برادرانه بوده است.

وی تاکید کرد: ایران و ونزوئلا در شرایط سخت حامی بوده اند. عصر جدیدی از روابط دو کشور آغاز شده و طرفین قصد دارند پرواز مستقیم بین تهران و کاراکاس را راه اندازی کنند.

مادورو گفت: روز شنبه نقشه راه بین دو کشور را برای ۲۰ سال آینده امضا خواهیم کرد که آغازی جدید در روابط بین مردم ایران و مردم آمریکای جنوبی است.

لازم به ذکر است، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا جمعه شب در رأس یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد.

مادورو قرار است با حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و در نشست مشترک هیئت های عالی رتبه ایران و ونزوئلا شرکت کند.