اولین ارزش صهیونیست ها در روزنامه نگاری! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، یافته های این گزارش نشان می دهد که رژیم صهیونیستی بیشترین کشته ها را در جهان داشته است.

انجمن جریان های ضد جریان آمریکا روز شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده است و فهرست کشورهای این حوزه در صدر این فهرست قرار دارد.

بر اساس گزارش انجمن آمریکایی، رژیم صهیونیستی به دور از هر کشوری که شاهد جنگ و جنایت باشد و یا گروه های مافیایی و قاچاقچیان مواد مخدر در آن فعالیت می کنند، رتبه اول را در کشتار خبرنگاران دارد.

بر اساس به گفته این انجمن، از سال ۲۰۰۰، ۵۵ روزنامه نگار فلسطینی در حین پوشش خبری به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شده اند که نمونه اخیر شهید غفران است. وراسنه و در مقابل او نیز شهید نازنین ابوعقلی این روزنامه نگار الجزیره بود که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در اردوگاه جنین کشته شد.

قبلا همچنین جنبش حماس در واکنش به شهادت شیر ابوعقلی یک خبرنگار فلسطینی در بیانیه ای گفت: ترور شیرین ابوعقلی این جنایت دیگری است که جنایات رژیم اشغالگر قدس به ویژه علیه رسانه های فلسطینی را افزایش می دهد. در ادامه این بیانیه آمده است: آنچه رخ داده یک ترور جنایتکارانه عمدی و آشکار است که رژیم صهیونیستی باید در محافل بین المللی پاسخگوی آن باشد. بین المللی “بیا به مجازات.”

از سوی دیگر، هیئت اتحادیه اروپا در فلسطین با صدور بیانیه ای خواستار تحقیقات فوری و مستقل درباره عاملان این ترور شیرین شد. ابوعقلیاو یک روزنامه نگار فلسطینی شده است، اما مقامات هنوز اقدامی نکرده اند بین المللی این اتفاق نیفتاده است و اتحادیه اروپا که از ادامه رژیم صهیونیستی حمایت می کند، یکی از عوامل اصلی تداوم جنایات علیه خبرنگاران دولتی است.