اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. اضافه وزن در دوران بارداری یکی از مشکلات زنان باردار است. با این حال ، افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن هم برای مادر و هم برای جنین خطری محسوب می شود. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود. زیرا در این مدت نباید غذای کاهش وزن مصرف کنند. بنابراین ، تأکید بر انتخاب غذای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری است. در ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

در هر صورت ، زنان باردار (لاغر ، طبیعی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن خود را افزایش دهند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را بدست آورند.

برخی از دلایل اصلی اضافه وزن عبارتند از:

  • عادات و عادات غذایی ضعیف شامل غذاهای نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) که حاوی مقدار زیادی قند هستند. ، شیرینی و شکلات.
  • بیهوشی و عدم فعالیت بدنی.
  • در موارد ادم و احتباس مایعات یا پره اکلامپسی.

دیدگاهتان را بنویسید