انرژی خورشیدی – آنچه باید قبل از شروع بدانید

انرژی خورشیدی که در یک ساعت به زمین می‌آید، بیشتر از نیاز کل جهان برای یک سال کامل است. ساده ترین راه برای صاحبان خانه برای صرفه جویی در هزینه انرژی مورد نیاز خود، نصب یک پنل خورشیدی خانگی است. شما مبالغ زیادی در قبض برق خود صرفه جویی خواهید کرد، اما به دلیل هزینه نصب حرفه ای، این سیستم چندان محبوب نشده است. سرمایه گذاری که یک صاحب خانه روی یک پنل خورشیدی خانگی انجام می دهد نتایج فوری را نشان می دهد. اگر مردم می خواهند سبز شوند، این راه عالی برای کمک به محیط زیست است، اما چند نکته وجود دارد که باید قبل از شروع پروژه ای مانند این بدانید.

ساخت پنل خورشیدی خود به دلیل فناوری امروزی نسبتاً آسان و ارزان است. پنل های خورشیدی برای کار کردن به نور خورشید زیادی نیاز ندارند و با کمی انگیزه و دستورالعمل های موجود در راهنما ساخت آن آسان خواهد بود. تمام مواد مورد نیاز شما در فروشگاه سخت افزار محلی موجود است، به عنوان مثال. ب. شیشه و تخته سه لا سیمی مسی و یا بصورت آنلاین نیز موجود است. طرح ها و دستورالعمل ها را می توان به راحتی خریداری کرد و سپس برای ساخت پنل خورشیدی دنبال شد. برای یک فرد داشتن دانش الکتریکی مفید خواهد بود، اما باز هم ضروری نیست. در زیر چند نکته برای کمک به شما در ساخت پنل خورشیدی آورده شده است.

* قبل از شروع، مطمئن شوید که همه چیز مورد نیاز برای تکمیل پروژه را دارید. شما نمی خواهید شروع کنید و سپس باید در میانه راه توقف کنید زیرا بخش مهمی را که گم شده است، دریافت نکرده اید. این کار به آسان‌تر شدن کار شما کمک می‌کند.

*طرح های مختلفی برای پنل های خورشیدی وجود دارد، بنابراین باید یکی را متناسب با طراحی خانه خود انتخاب کنید و مکمل آن باشد. اطمینان حاصل کنید که یکی را انتخاب می کنید که تمام نیازهای شما را برای نیازهای الکتریکی شما برآورده می کند.

*یک کتابچه راهنمای مالک خوب باعث می شود تا شما از سردرد و زمان جستجوی آنچه در آینده نیاز است صرفه جویی کنید. شما می توانید بدون راهنمایی صحیح قدم مهمی بردارید.

* بدون برنامه ریزی قبلی شروع نکنید. قبل از شروع این پروژه کمی تحقیق کنید و سپس ناامید نخواهید شد و نمی خواهید تسلیم شوید. زمان مورد نیاز خود را در نظر بگیرید و ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید. در نهایت باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

*همیشه ایمنی را در اولویت قرار دهید، مخصوصاً هنگام کار با وسایل برقی، و همه چیز را از کودکان یا حیوانات خانگی دور نگه دارید.

سوال بعدی: این پنل خورشیدی را کجا قرار می دهید؟

این دستگاه باید دقیقاً در مکان مناسب قرار گیرد، بنابراین باید بدانید که آن مکان کجاست. مطمئناً ابتدا باید روی پشت بام شما باشد زیرا در آنجا بیشترین نور خورشید را دریافت می کند، بنابراین مطمئناً باید شروع کنید و ببینید که از کجا بیشترین نور را از موانع سر راه خود می گیرد. در صورت تمایل می توانید در صورت تمایل آن را در حیاط خود قرار دهید تا زمانی که به نور خورشید دسترسی کامل داشته باشد.

ردیابی پنل خورشیدی خود ساخته شما

زمین در طول سال در مداری بیضی شکل به دور خورشید حرکت می کند، بنابراین موقعیت خورشید دائما تغییر می کند. اگر می خواهید حداکثر برای سیستم خود به دست آورید، می توانید نحوه حرکت خورشید را ردیابی کنید و ردیاب های خورشیدی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند و سپس می توانید پنل خورشیدی را مطابق با آن تنظیم کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار توسط خودتان آمده است

*در ماه فوریه، باید پنل خورشیدی را در زاویه ای تنظیم کنید که با عرض جغرافیایی محل زندگی شما مطابقت داشته باشد.

*در ماه مه سپس به این درجه عرض جغرافیایی منهای ۱۵ درجه تنظیم کنید.

*در ماه اوت، پانل را به عرض جغرافیایی محل زندگی خود برگردانید.

*در ماه نوامبر، پنل خورشیدی خانگی را روی عرض جغرافیایی به اضافه ۱۵ درجه تنظیم کنید.

عوامل موثر بر کارایی پنل های خورشیدی شما

*سطح سلول و بازتاب آن

*بازده توسط نور مسدود شده در جلوی سلول توسط الکترودهای روی سطح تعیین می شود.

* عامل دیگری که باید در نظر گرفت، این است که اگر سلول گرمتر کار کند جریان کمتری تولید می کند، بنابراین دمای کار بسیار مهم است. سلول های خورشیدی به طور خودکار گرم می شوند، بنابراین بسیار مهم است که آنها را به گونه ای نصب کنید که به آنها اجازه خنک شدن داده شود تا حداکثر میزان تولید برق به دست آید.

پنل خورشیدی خانگی شما برای سالیان متمادی انرژی الکتریکی را برای خانه در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین از گنجاندن این مکانیسم در سیستم خانه خود لذت خواهید برد و در تمام صورت حساب هایی که به طور معمول برای برق خرج می کنید، صرفه جویی خواهید کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر