انتقال آب گدارچای به دریاچه ارومیه باعث بهبود کشاورزی می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی عصر یکشنبه در نشست بررسی مسائل و سوالات مربوط به رودخانه گدار چای نقده افزود: پس از بازدید از پروژه انتقال آب از دریاچه ارومیه، تونل معدن سیب و گدارچای نقده. رودخانه ای که با همراهی مسئولان شهرستان برگزار شد، مقرر شد مشکلات مربوط به مخالفان رودخانه که به وسیله آن آب از سد معدنی سیب به ارمیجروی منتقل می شود، رفع شود و جلسه امروز به ترتیب برگزار شود. ادامه و نظارت بر حل این مسائل.

وی اضافه کرد: باید با هماهنگی و ایجاد تفاهم با بستر رودخانه و کشاورزان صاحب بستر، امکان اجرای فعالیت های آب منطقه ای در رودخانه فراهم شود تا پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیاجروی تکمیل و نتایج مورد انتظار به دست آید. دستیابی و تشکیل پرونده ها از دعوای غیرضروری اجتناب کنید.

عتباتی با بیان اینکه علاوه بر احیای دریاچه ارومیه، انتقال آب از رودخانه گدار فرصت بسیار مفید و موثری برای زمین های کشاورزی منطقه است تا چاه های آبی خود را تقویت کرده و موجب توسعه بدنه آبی شود. از کشورهای مذکور، بنابراین همکاری مردم منطقه در این کار بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه جلسه اعضای حاضر پیرامون موضوع جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

پیگیری های محمدیار رئیس قوه قضائیه با اقدامات قانونی و قضایی لازم و استفاده از توانمندی امام جمعه و سایر مسئولین جهت پیشبرد این طرح و اجرای اقدامات آب منطقه ای ظرف ۱۰ روز در اسرع وقت از بهره برداری تسهیلات یکی از مهمترین تصمیمات این جلسه بود.