انتخاب هلال احمر به عنوان دبیر کارگروه امداد استان تهران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر حامد یزدی مهر، بعدازظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه امداد و نجات استان تهران که با حضور دستگاه های عضو این ستاد در جمع خبرنگاران برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و آسیب پذیری های موجود، نیاز به آماده شدن برای مواقع حساس به ویژه مهم است آه تو موضوع پدافند غیرعامل در رویدادهای مختلف برای کاهش آسیب پذیری است می بینم نقش بسزایی خواهد داشت.

یزدی مهر درباره اهمیت آمادگی در موسسات خدماتی نوار نقاله از جمله آب، برق و گاز در زمان بحران های احتمالی گفت: آمادگی ۱۰۰ درصدی این تجهیزات پدافند غیرعامل ضروری است. قرن است تا بتوانیم آسیب پذیری های آینده را در مرحله پیشگیری کاهش دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از انتخاب هلال احمر استان به عنوان دبیر جلسات کارگروه امداد و نجات خبر داد و بیان کرد: بر اساس تکلیف اعلام شده از سوی وزارت کشور، ۱۱ کارگروه تشکیل شد. گانش تشکیل شد و بر اساس این کارگروه ها روسای پدافند غیرعامل به عنوان دبیر این کارگروه انتخاب شدند. هستند و بر این اساس مسئولیت بین مدیران استانی و بر اساس تکلیف تقسیم شده است سلام که هلال احمر را در اختیار دارد با توجه به شرح ماموریت کارگروه خدمات و نجات بیشترین مسئولیت به هلال احمر داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه کارگروه، سازماندهی تیم های عملیاتی مقابله با مواقع اضطراری به جمعیت هلال احمر واگذار شده است. کوچک مدیریت امور مردم در مواقع اضطراری ناشی از تهدیدات و اقدامات خصمانه دشمن با تهیه طرح‌های پاسخگویی به شرایط اضطراری و سازماندهی تیم‌های عملیاتی مدیریت حوادث و ارتقای توانمندی‌های آنان در سطح استان و با آموزش آنها، سازماندهی آموزش‌های پدافندی برای وظایف سازمان‌یافته هلال احمر را نیز شامل می‌شود. تخصص در عملیات جستجو و نجات و پیش بینی و به روز رسانی تجهیزات و امکانات جستجو و نجات برای مواقع اضطراری.

یزدی مهر به توزیع خدمات و امکانات مورد نیاز مردم در شرایط اضطراری و جنگی اشاره کرد و گفت: این یکی از وظایف همه اعضای گروه ضربت است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بیان کرد: در خصوص مسئولیت های مشترک هلال احمر و اداره کل شهری و روستایی و نهادهای خدمات رسان استانداری تهران. نوار نقالهتدوین دستورالعمل های مورد نیاز در شرایط بحرانی برای حمایت و ارائه خدمات عمومی، جستجو، نجات، اسکان، سوگواری و موارد مشابه و تعیین نقش و وضعیت نهادهای مربوطه در سطح استان.

وی همچنین به یکی دیگر از وظایف کارگروه خدمات و نجات استان تهران اشاره کرد و افزود: ارتقای ظرفیت سازمان های آتش نشانی کشور و سایر دستگاه های اجرایی به عنوان ابزارهای بی خطرسازی و مقابله با تهدیدات جدید بر عهده کل شهرها و مناطق روستایی است. استانداری تهران.

یزدی مهر به ایجاد هماهنگی بین سازمان های مرتبط برای ارتقای توان عملیاتی مقابله با شرایط اضطراری با استفاده از دستورالعمل های منتشر شده، بسیج منابع مادی و انسانی در سطح استان و شهرستان برای تسهیل مدیریت بحران ناشی از جنگ و نظارت ادامه خواهد داد. اجرای صحیح وظایف و دستورالعمل های محوله در حوزه پدافند غیرعامل خاطرنشان و بیان کرد: این موارد برای تعیین تکلیف در کارگروه زیر نظر اداره کل مدیریت بحران کشور است.