امیر واحدی: در زمینه پهپاد به خودکفایی صددرصدی رسیدیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ حمید واحدی فرمانده هوانیروز در حاشیه بازدید از توان رزمی عملیاتی پایگاه هوایی شهید فکور تبریز اظهار داشت: در زمینه پهپادهای بدون سرنشین و دو پهپاد بسیار استراتژیک پیشرفت خوبی داشته ایم. و پهپادهای ارزشمند کمان ۱۲ و کمان ۲۲ نیروی هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین وزارت دفاع استراتژی دیگری را تدوین کرده است.

وی تصریح کرد: امروز در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین قسمت ما در منطقه اول هستیم و این توان روز به روز در حال افزایش است و در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این زمینه خواهیم شنید.

امیر واحدی خاطرنشان کرد: پهپادها از مرحله شناسایی خارج شده و وارد فاز عملیاتی شده اند و در رزمایش های اخیر توانستیم اهدافی را مورد اصابت قرار دهیم. هواپیماهای بدون سرنشین و با موشک های نقطه زن اصابت کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: به تمام کشورهای همسایه اکیداً اعلام می کنیم که دکترین نظامی ما دفاعی است و از هیچ کشور دیگری انتظاری نداریم.

وی همچنین با اشاره به ارتقای کاوشگر هواپیما گفت: مهمات مورد استفاده در هواپیماهای مختلف مانند بمب های خوشه ای دوربرد، موشک ها از Dorae و موشک های هوا به هوا را صنعتگران زمین می سازند و ما در موشک های هوا به زمین پیشرفت زیادی داشته ایم.

امیر واحدی درباره بازدید خود از پایگاه هوایی شهید فکور تبریز گفت: امروز در ادامه بازدید از پایگاه های نیروی هوایی کشور برای تایید همکاران و ارزیابی دقیق از پایگاه هوایی شهید فکور تبریز بازدید کردیم. بهره برداری از این پایگاه پایگاه هوایی تبریز یکی از پایگاه های مهم و استراتژیک کشور است.

فرمانده نیروی هوافضای ارتش گفت: یکی از نکات مثبت این پایگاه انسان بسیار پرتلاش و پیگیر است که کادر فنی و خلبانان پایگاه شهید فکور در دوران دفاع مقدس و پس از آن با انجام تعمیرات سخت ثابت کردند که همیشه در این پایگاه هستند. و هواپیماهای سنگین، کارکنان مشتاق پایگاه برای ارتقای نیروی هوایی تلاش کرده اند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز قطعه سازی در این پایگاه افزود: این مرکز در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته و در برخی موارد قطعات بسیار مهم و گلوگاهی را که مجبور به واردات آن از خارج از کشور بودیم بومی سازی کرده است و مایه مباهات است. تبریز و نیروهایش نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران شده است