افتتاح پروژه رفع کمبود ۱۴۰۰ دستگاه در فارس – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار یدالله بوعلی در حاشیه افتتاح طرح رفع ۱۴۰۰ محرومیت در این استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سردار عبدالله اسکندر گفت: از برکات این ایام متشکرم. به سیدالشهدا».آ) اردوگاه محرومیت زدایی استان فارس و اردوگاه احمد بن موسی (آ) شیراز که مسئولیت محرومیت زدایی محلات شیراز را بر عهده دارد توانست هزار و ۴۰۰ پروژه محرومیت زدایی را به اتمام برساند.

وی افزود: این پروژه ها شامل ساخت مسکن های مستضعف، مقاوم سازی مسکن های مستضعف، انشعاب برخی از مسکن مهر، نوسازی و ساخت مساجد، نوسازی و تجهیز و ساخت سالن های ورزشی، خانه علما و کتابخانه بود که هم اکنون در استان فارس، شیراز قرار دارد. شهر و در محدوده پخش احمد ب حضرت موسی (آ) اجرا شد

سردار بوعلی ارزش این پروژه ها را بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این اعتبارات از طریق قرارگاه بهره برداری سپاه، کمیته امداد، نهادها و سازمان ها و خیرین تامین شد و در نهایت کار به پایان رسید و امروز شاهد بهره برداری از آنها هستیم.

فرمانده سپاه فجر فارس یادآور شد: سپاه در حال انجام اقدامات متعددی در کشور برای رفع کمبود است و به همین دلیل قرارگاه های متعددی را برای نظارت گسترده بر این کار تشکیل داده است که در استان فارس نیز با کمک ادارات و توانمندی ها حکومت استانی ریاست آن بر عهده والی است و در شیراز والی و احمد بن موسی در آن شرکت می کنند.آ) این قرارگاه را در شیراز و مرکز استان با نام قرارگاه سیانت از حرم ثالث اهل بیت(ع) تأسیس کردیم.آ) کار می کند و همه بخش هایی که می توانند در سلب حق رای شرکت کنند در آن عضویت دارند و با یکدیگر همکاری می کنند.

وی با بیان اینکه در این راستا ۳۲ محله در شیراز را شناسایی کرده ایم که نسبت به سایر محلات از برخورداری کمتر و دارای مشکلاتی هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ما این کار را کردیم و وارد قسمت هایی شدیم که می توانستیم در محله ها تغییراتی ایجاد کنیم.

بوعلی با بیان اینکه شعار ما ایجاد محلات اسلامی است گفت: با این رویکرد وارد عرصه محرومیت زدایی شدیم که در ابعاد مختلف اجرا می شود و تنها عمرانی نیست بلکه ابعاد فرهنگی و اجتماعی را نیز در بر می گیرد. به این ترتیب، طرح احرار تشویق کردن ما کار مشاوره، آموزش و توانمندسازی را انجام و نظارت می کنیم.

فرمانده سپاه فجر فارس از راه اندازی بیش از ۶۲ کارگاه در شیراز خبر داد و گفت: هر کارگاه متشکل از مشاغل مختلف است که توانمندسازی و تولید در آن صورت می گیرد و در نهایت کسانی که تسلط دارند می توانند این شغل را به مشاغل خانگی ببرند. در این راستا توانستیم برای بیش از ۳ هزار نفر در شیراز اشتغال مستقیم ایجاد کنیم.

وی گفت: امروز از چندین کارگاه بازدید شد. متشکرم الهی استان فارس ظرفیت های زیادی دارد که در صورت اختصاص فضا می تواند به ایجاد اشتغال و تولید کمک کند.

سردار بوعلی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اردوگاه احمد بن موسی (آ) در سطح شیراز و قرارگاه سازندگی در سطح استان اقداماتی را برای رفع کمبود انجام می دهد، گفت: دو قرارگاه بسیج سازندگی و قرارگاه سمق و آبادانی کار را بر عهده دارند و هزاران استان را در سطح استان دنبال خواهند کرد. دارای ۳۷۲ روستا است.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه ۳ هزار خانه برای ساخت مسکن اقشار کم درآمد هدف گذاری شده است، گفت: در حوزه اشتغال، آب مزرعه، راه روستایی و… اقدامات گسترده ای انجام می شود. .