اعمال را انتخاب کنید و انتخاب کنید فضایل ماه مبارک رمضان


ماه رمضان اجتناب کرده اند پایه «رمضان» گرفته شده است کدام ممکن است به معنای گرمای از حداکثر را انتخاب کنید و انتخاب کنید آفتاب روی شن است. انواع چنین عبارت ای واقعاً فوق العاده ظریف را انتخاب کنید و انتخاب کنید ظریف است; از نرم شدن را انتخاب کنید و انتخاب کنید شاید به تعبیری دگرگونی در زیر گرمای سوزان خورشید روح است را انتخاب کنید و انتخاب کنید تکانهای حرکت آن را به دوش می کشد از رمضان ماه از دوام را انتخاب کنید و انتخاب کنید تشنگی از حداکثر است.

به گزارش ایسنا، دلیل برای نامیدن ماه مبارک رمضان در روایت پیامبر گرامی اسلام به این رئوس مطالب است: «این ماه را رمضان می گویند از گناهان را می زداید».

در برخی اجتناب کرده اند احادیث آمده است کدام ممکن است «رمضان» اجتناب کرده اند حروف خداوند متعال است را انتخاب کنید و انتخاب کنید استفاده اجتناب کرده اند آن با بیرون احترام را انتخاب کنید و انتخاب کنید افزودن عبارت «ماه» حرام است. پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه را انتخاب کنید و انتخاب کنید آله را انتخاب کنید و انتخاب کنید سلم) می فرمایند: «رمضان» نگویید کدام ممکن است «رمضان» اجتناب کرده اند پیام های خداوند متعال است، اما علاوه بر این اطلاع دهید «ماه رمضان». “

این ماه در مقابل با ماه های تولید دیگری سال اجتناب کرده اند اهمیت زیادی برخوردار است را انتخاب کنید و انتخاب کنید تنها ماهی است کدام ممکن است عنوان آن در قرآن کریم آمده است.

رمضان فرصتی است برای هدایت مردمان را انتخاب کنید و انتخاب کنید دقیق فرآیند را انتخاب کنید و انتخاب کنید فرآیند هدایت را انتخاب کنید و انتخاب کنید جدایی حق اجتناب کرده اند باطل.

امام علی (علیه السلام) در خطبه اول ماه مبارک رمضان می فرماید: «ای مردمان، این ماه ماهی است کدام ممکن است خداوند در آن بر سایر ماه ها شیوع داده است، چنان کدام ممکن است خانوار ما بر همه ماه ها شیوع داشته اند. مردمان ماهى که در آن درهاى بهشت ​​را انتخاب کنید و انتخاب کنید درهاى رحمت گشوده مى شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید درهاى رحمت بسته مى شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید درهاى رحمت بسته مى شود.» جهنم».

با اشاره به آثار ماه مبارک رمضان در مفتاح الجنان آثار فراوانی اشاره کردن شده است کدام ممکن است اجتناب کرده اند خوانندگان گرامی دعوت می کنیم برای بررسی را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجرای این آثار به این کتاب مراجعه کنند با این حال به طور معمول آثار زیر درج شده است. در ماه رمضان .

۱- روزه: اجتناب کرده اند واجبات مومنان است. روزه وسیله تربیت روح را انتخاب کنید و انتخاب کنید جان انسان است. بعد از همه روزه ساده برای هیکل نیست، اما علاوه بر این برای زبان را انتخاب کنید و انتخاب کنید توجه را انتخاب کنید و انتخاب کنید روح را انتخاب کنید و انتخاب کنید روده ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید روح را انتخاب کنید و انتخاب کنید بالا است. روزه زبان: محافظت زبان اجتناب کرده اند دروغ را انتخاب کنید و انتخاب کنید غیبت را انتخاب کنید و انتخاب کنید تهمت را انتخاب کنید و انتخاب کنید یادآور آن.

روزه توجه: تصرف کردن به حرام را انتخاب کنید و انتخاب کنید حرام. روزه گوش: پرهیز اجتناب کرده اند استماع سخنان دروغ را انتخاب کنید و انتخاب کنید غیبت را انتخاب کنید و انتخاب کنید روزه نفس کدام ممکن است عبارت است اجتناب کرده اند: انصراف شهوات دنیوی را انتخاب کنید و انتخاب کنید انصراف هوای نفس را انتخاب کنید و انتخاب کنید روزه دل کدام ممکن است عبارت است اجتناب کرده اند: تمیز کردن دل اجتناب کرده اند عشق. دنیا را انتخاب کنید و انتخاب کنید دامهای این روزه ی نفس: تمیز کردنش اجتناب کرده اند آرزوی آخرت. روزه عبارت است اجتناب کرده اند: کنار شدن اجتناب کرده اند غیر خدا، را انتخاب کنید و انتخاب کنید محدود جمع کردن نفس را انتخاب کنید و انتخاب کنید روح دیگران. پیامبر اکرم صلی الله علیه را انتخاب کنید و انتخاب کنید آله را انتخاب کنید و انتخاب کنید سلم می فرماید: «روزه چرخه ای اجتناب کرده اند شومینه است، شتابزده کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید زکات هر چیزی است را انتخاب کنید و انتخاب کنید زکات هیکل روزه است».

۲- تلاوت قرآن: در روایات آمده است کدام ممکن است رمضان مصدر قرآن است. امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «با قرآن به سوی قرآن بروید، همچنان کدام ممکن است ثواب مطالعه آیه ای اجتناب کرده اند قرآن در ماه رمضان، ثواب تلاوت قرآن است. در ماه های تولید دیگری.

۳- دعا را انتخاب کنید و انتخاب کنید استغفار: رمضان ماه دعا را انتخاب کنید و انتخاب کنید استغفار است. نقل شده است که امام زینه العابدین (سلام الله علیها) در این ماه جز به نماز را انتخاب کنید و انتخاب کنید تسبیح را انتخاب کنید و انتخاب کنید استغفار را انتخاب کنید و انتخاب کنید تکبیر زبان نمی گشاید. از بنابر آنچه کدام ممکن است صلوات الله علیه می فرماید: «دعای روزه دار انکار نمی شود».

۴- مطالعه دعای ماه مبارک رمضان کدام ممکن است {هر روز} برای اقامه نماز استفاده می شد. صلوات بر مادر بزرگوار چگونه است را انتخاب کنید و انتخاب کنید دخول دعای خدا بر من می خواهم .. را انتخاب کنید و انتخاب کنید دعای افتتاح را انتخاب کنید و انتخاب کنید دعای سحر را انتخاب کنید و انتخاب کنید نماز صبحانه را انتخاب کنید و انتخاب کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید

۵- {در این} ماه غسل ​​کنید کدام ممکن است ثواب زیادی دارد.

۶- مطالعه دعای ماه مبارک رمضان

۷- افطار: یکی اجتناب کرده اند غیر سکولار ترین لحظات در ماه رمضان است. {در این} زمان خداوند در {هر روز} ماه رمضان صدها نفر یعنی منصفانه میلیون نفر را اجتناب کرده اند شومینه جهنم نجات می دهد. علاوه بر این یکی اجتناب کرده اند محاسن ماه رمضان، صبحانه روزه داران است کدام ممکن است به فرموده امام صادق (علیه السلام) صبحانه ماه رمضان را ثواب فدیه ۳۰ غلام مؤمن دانسته اند.

۸- سحر: سحر بعد اجتناب کرده اند افطار یکی اجتناب کرده اند غیر سکولار ترین لحظات در ماه مبارک رمضان است کدام ممکن است دعا را انتخاب کنید و انتخاب کنید اعمال خاصی دارد. را انتخاب کنید و انتخاب کنید در حدیث آمده است کدام ممکن است (فرشتگان را انتخاب کنید و انتخاب کنید ملائکه بر افرادی که استغفار می کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید سحر را انتخاب کنید و انتخاب کنید سحر می خورند برکت می دهند).

۹- نیکی کردن به مؤمنان، رحمت، معامله با به فقرا را انتخاب کنید و انتخاب کنید مستحقان، احسان، انفاق، مطالعه واجب را انتخاب کنید و انتخاب کنید مستحب، صلوات فرستادن بر پیامبر صلی الله علیه را انتخاب کنید و انتخاب کنید آله را انتخاب کنید و انتخاب کنید سلم، دعا برای مؤمنان را انتخاب کنید و انتخاب کنید اهل ایمان. کدام ممکن است پیشی گرفت را انتخاب کنید و انتخاب کنید قرآن می خواند را انتخاب کنید و انتخاب کنید دعا می کرد. می پرسد. برای آمرزش، یتیمان را انتخاب کنید و انتخاب کنید… اجتناب کرده اند اعمال این ماه مبارک.

تقویم این ماه

ماه دهم: مصادف با وفات حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها)، یکی اجتناب کرده اند بهتر از خانمها جهان (در سال دهم لباس) است.

ماه پانزدهم: سالروز نسب عظیم پیامبر اکرم صلی الله علیه را انتخاب کنید و انتخاب کنید آله را انتخاب کنید و انتخاب کنید سلم امام حسن مجتبی علیه السلام (سال سوم هجری).

ماه هفدهم: سالگرد پیروزی در درگیری بدر در سال دوم هجری.

ماه نوزدهم: سالروز ضربت مصرف کردن امیرالمومنین علی علیه السلام بر ابن ملجم عشقی الاخرین (چهل هجری قمری).

ماه {بیست و یکم}: سالروز مبایعه نامه مولای متقیان علی بن ابی طالب علیه السلام (سال چهلم هجری) کدام ممکن است جهان اسلام را در ناراحتی فراوان فرو برد.

دارایی ها:

پایگاه {اطلاع رسانی} محل کار آیت الله مکارم شیرازی.

موقعیت یابی کامل باکلاس مذهبی شهید آونه.

نویسنده کتاب رویداد های رحمت وسط معامله با به امور مساجد، چاپ اول، تابستان ۱۳۹۲.

انتهای پیام