اصول کاهش وزن

کالری شماری (cal) یک راه ساده و علمی برای کاهش وزن است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که میزان کالری مورد نیاز روزانه را برای کاهش وزن مشخص کنید. همچنین باید بر میزان مصرف روزانه چربی نظارت داشته باشید. شما باید ۲۵ درصد از کالری روزانه خود را از چربی دریافت کنید.

همراه با مدیریت مصرف کالری، مقدار متوسط ​​​​ورزش، ۳۰ دقیقه، تا پنج روز در هفته، اما کمتر از سه روز در هفته، سرعت متابولیسم و ​​احساس سلامتی شما را افزایش می دهد و به کاهش وزن و حفظ وزن کمک می کند. آن را طولانی مدت است.

برنامه تمرینی شما، برای بهترین نتیجه، باید ترکیبی از ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا ایروبیک باشد – آنها ضربان قلب را افزایش می‌دهند و سیستم قلبی عروقی و ورزش‌های مقاومتی مانند وزنه‌برداری را تقویت می‌کنند. مهم این است که به یاد داشته باشید که ورزش و رژیم غذایی سالم فقط کاهش چند کیلویی نیست، بلکه می تواند به پیشگیری از مشکلات سلامتی مانند دیابت نوع ۲ نیز کمک کند.

کل انرژی دریافتی روزانه شما بسته به جنس، وزن و قد شما باید بین ۱۲۵۰ تا ۲۰۰۰ کالری باشد. مصرف پروتئین توصیه شده ۵۵ گرم در روز است. با این حال، اگر به شدت ورزش می کنید، باید این مقدار را افزایش دهید. کالری روزانه شما از چربی باید ۲۵-۳۰ درصد باشد. غذاهایی را انتخاب کنید که حاوی کمتر از ۱۰ گرم چربی در هر ۱۰۰ گرم باشد. فیبر توصیه شده مصرف روزانه شما باید حدود ۳۰ گرم در روز باشد.

شاخص توده بدنی یا BMI شما یک مقیاس قابل اعتماد برای چاق شدن بدن برای اکثر افراد به جز کودکان، زنان باردار و آنهایی که نسبت بالایی از عضلات دارند که دسته های وزنی را بررسی می کند.

محدوده وزن سالم شما:

BMI

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر