استفاده پشت سر هم از پمپ انسولین در مدیریت دیابت


استفاده مسئولانه از فناوری Control-IQ

حتی با وجود سیستم های پیچیده ای مانند پمپ انسولین t:slim X2 که دارای فناوری Control-IQ است، شما همچنان مسئول کنترل دیابت خود هستید. فناوری Control-IQ نمی تواند تمام سطوح پایین یا بالا گلوکز خون را از بین ببرد. این برای کمک به کاهش تغییرپذیری گلوکز ایجاد شده است، اما به ورودی دقیق و دقیق اطلاعات مانند وعده های غذایی و زمان ورزش یا خواب بستگی دارد.

هنگامی که از همه اجزای سیستم، که شامل CGM و همچنین مجموعه های تزریق و کارتریج های پمپ به روش توصیه شده است، استفاده نکنید، فناوری Control-IQ آنطور که طراحی شده است، کار نخواهد کرد. توجه به این نکته مهم است که در صورتی که پمپ خوانش CGM را دریافت نمی کند، سیستم نمی تواند دوز انسولین شما را تغییر دهد. موارد یا موارد اورژانسی وجود دارد که ممکن است سیستم نتواند آنها را تشخیص دهد یا به آنها رسیدگی کند، به علائم توجه کنید و توصیه های پزشک خود را دنبال کنید.

* Dexcom CGM به طور جداگانه فروخته می شود.

به علاوه، ارتقاء ویژگی های اضافی در حال حاضر برای پمپ انسولین t.slim X2 که دارای فناوری Control-IQ است در دسترس نیست. فناوری Control-IQ فقط برای مشتریان در ایالات متحده یا کانادا و همچنین سایر مناطق انتخاب شده قابل دسترسی است. به‌روزرسانی‌های آینده برای همه یا تعدادی از پیشنهادات Tandem ممکن است در دسترس نباشد و در همه جا در دسترس نباشد، و مشمول تأییدیه‌های نظارتی مطابق با الزام تنظیم‌کننده مربوطه است.

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار فقط برای مشتریان با گارانتی زمانی که پمپ خود را به‌روزرسانی می‌کنند در دسترس است. ممکن است برای دسترسی به به‌روزرسانی نرم‌افزار آتی، آموزش لازم باشد. ممکن است هزینه ها اعمال شود. Tandem می تواند برخی از ویژگی ها و نرم افزارها را به صلاحدید خود به مرور زمان پایان دهد.

* Tandem Diabetes Care یک ترتیب تسویه حساب با Matt Vande Vegte دارد.

لطفا توجه داشته باشید

علائم، شرایط یا شرایط فردی و نتایج ممکن است متفاوت باشد. شما باید در مورد وضعیت پزشکی و درمان خود با پزشک یا یک متخصص بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید. قبل از استفاده از یک محصول مراقبت از دیابت پشت سر هم به این اطلاعات ایمنی مهم زیر نگاه کنید. قبل از پرواز در هواپیمای بدون فشار در کابین یا در هواپیماهایی که برای ایروباتیک و شبیه سازی رزمی طراحی شده اند (همچنین تحت فشار یا بدون فشار) ست تزریق را از بدن خود خارج کنید.

جابجایی سریع در ارتفاع یا گرانش می تواند بر تحویل انسولین تأثیر بگذارد و باعث آسیب شود. برای ایمنی خود، مطمئن شوید که پمپ پشت سر هم خود را در دمای کمتر از ۴۰ درجه فارنهایت (۵ درجه سانتیگراد) یا بیش از ۹۹ درجه فارنهایت (۳۷ درجه سانتیگراد) قرار ندهید زیرا ممکن است انسولین در دماهای پایین منجمد شود یا در صورت قرار گرفتن در معرض دماهای بالا تجزیه شود.

منابع

۱. dQ&A ایالات متحده بررسی اتصالات دیابت، ۲۰۱۳-۲۰۲۱.

اطلاعات ایمنی مهم پمپ انسولین پشت سر هم

RX فقط. پمپ t:slim X2 و همچنین فناوری Control-IQ برای استفاده توسط یک بیمار طراحی شده است. پمپ t:slim و فناوری Control-IQ توصیه می شود که همراه با انسولین NovoLog و Humalog U-100 استفاده شود. پمپ انسولین t:slim: پمپ انسولین t:slim X2 که دارای فناوری تعاملی است، یک پمپ جایگزین با کنترلر (ACE) است که برای تحویل زیر جلدی انسولین در مقادیر ثابت یا متغیر طراحی شده است تا به درمان دیابت در بیمارانی کمک کند. نیاز به انسولین دارند

این می تواند به طور ایمن و قابل اعتماد با دستگاه های متصل به دیجیتال و سازگار، مانند نرم افزار دوز خودکار انسولین ارتباط برقرار کند تا دستورات را اجرا کند، دریافت کند و سپس آنها را که از چنین دستگاه هایی ارسال می شود تأیید کند. پمپ t: slim X2 برای استفاده افراد شش ساله یا بیشتر در نظر گرفته شده است.

فناوری Control-IQ فناوری Control-IQ برای استفاده با یک مانیتور قند پیوسته سازگار (iCGM موجود به طور جداگانه) و پمپ ACE طراحی شده است که می تواند افزایش و کاهش را به طور خودکار انجام دهد یا تحویل انسولین پایه را مطابق با خوانش iCGM و سطح گلوکز را پیش بینی کرد همچنین در صورتی که سطح گلوکز بالاتر از آستانه تعیین شده باشد، بولوس های اصلاحی را ارائه می دهد. فناوری Control-IQ برای کمک به درمان دیابت نوع ۱ در افراد شش ساله و بالاتر طراحی شده است.

هشدار:

فناوری Control-IQ نباید توسط افراد کمتر از شش سال استفاده شود. همچنین، افرادی که به کمتر از ۱۰ واحد انسولین در روز نیاز دارند یا وزن آنها کمتر از ۵۵ پوند است، نباید از آن استفاده کنند.

فناوری Control-IQ نباید برای استفاده توسط زنان باردار، بیماران مبتلا به تشخیص یا بیماران ناتوان استفاده شود. از فناوری Control-IQ فقط در رابطه با هیدروکسی اوره استفاده کنید. مشتریان پمپ باریک و فناوری Control-IQ باید از پمپ انسولین CGM شما به همراه تمام اجزای سیستم مطابق با دستورالعمل های خاص خود برای استفاده از آنها استفاده کنند.

سطح گلوکز خون را با توجه به دستورالعمل‌های پیشنهادی ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی آزمایش کنید تا بتواند مهارت‌های مناسبی در شمارش کربوهیدرات‌ها داشته باشد و از خود مراقبتی کافی برای توانایی‌های دیابت برخوردار باشد.

به طور منظم به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود مراجعه کنید و شنوایی و بینایی کافی برای درک ویژگی های پمپ که شامل آلارم ها، هشدارها و یادآوری ها می شود، داشته باشید. پمپ t:slim X2 و همچنین سنسور و فرستنده CGM باید قبل از MRI، CT یا درمان دیاترمی برداشته شوند. برای اطلاعات بیشتر ایمنی مهم، به tandemdiabetes.com/safetyinfo مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر