اربعین ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، پس از بررسی تمامی اخبار دریافتی تا کنون، باید به زائران زیارت اربعین بگوییم که اگر هنوز از مبدا خارج نشده اند، سفر خود را به اطلاعیه جدید ستاد اربعین موکول کنند و در صورت تمایل هم اکنون در راه یکی از مرزهای عراق هستند. ، برنامه سفر خود را تغییر دهند و برگردند.

اتوبوس هایی برای انتقال زائران از ایران به عراق اعزام می شوند

به گزارش ایسنا، وزیر کشور گفت: عراق وسایل حمل و نقل کمی دارد و پس از صحبت با طرف عراقی قول دادند که بخشی از حمل و نقل در عراق با خودروهای ایرانی انجام شود.

اتوبوس های ایرانی به آن سوی مرز منتقل می شوند.

وزیر کشور: وضعیت در مرز شلمچه به خوبی مدیریت می شود

به گزارش ایسنا، عزیزان در آن سوی مرز مشکل کوچکی در حمل و نقل داشتند که در صدد رفع آن هستیم.

عزیزانی که هنوز نقطه شروع را ترک نکرده اند راه نروید که جمعیت خیلی شلوغ است.

از افرادی که در عراق هستند می خواهم که سفر خود را طولانی نکنند و برگردند.

ما با مقامات عراقی صحبت کردیم و آنها با ارائه برخی خدمات حمل و نقل موافقت کردند. امیدوارم با راه اندازی این سرویس قیمت ها مناسب باشد.

۴۰۰ هزار نفر امروز از مرزها خارج شدند

به گزارش صداوسیما، رئیس ستاد اربعین گفت:

مخاطب بسیار زیاد است. در همان روزی که محدودیت ها اعمال شد، بیش از ۴۰۰ هزار نفر در پایانه های مرزی و جاده ها از مرز عبور کردند.

برخی شروع به ایجاد التهاب در بین مردم کردند، جای نگرانی نیست. مردم به مشکلات موجود در فضای مجازی توجه نکنند.

وزیر کشور: شرایط برای حضور زائران در عراق مناسب نیست

به گزارش ایرنا، وحیدی گفت: با وجود تلاش های صورت گرفته هنوز شرایط ۶ پایانه کشور برای عبور و مرور زائران اربعین حسینی به عراق مناسب نیست.

زائران فعلا وارد مرزها نشوند چرا که هم اکنون زائران اربعین از مرز چذابه به سمت «الاماره» در حال انتقال هستند تا کسانی که ساعت ها در این مرز منتظر مانده اند اسکان داده شوند.

سرگردانی ۵ هزار زائر در مرز خسروی

به گزارش فارس، مشاهدات میدانی از مرز خسروی نشان می دهد که در گرمای نیمروز مرزبانی عراق حدود ۳ ساعت مرز را بست و پس از آن تنها ۱۰ گیت عراقی برای تردد حدود ۵۰۰۰ زائر ایرانی باز شد.

دروازه های عراق همه روزه ساعت ۱۸ بسته است و به احتمال زیاد این زائران باید شب را در مرز بگذرانند.

زائران ایرانی برای ورود به کشور بیش از چهار ساعت پشت دروازه های عراق منتظر می مانند.

فارس نوشت، مشاهدات میدانی از مرز خسروی نشان می دهد که در گرمای نیمروز مرزبانان عراقی حدود سه ساعت مرز را بستند و پس از آن تنها ده دروازه عراقی برای تردد حدود ۵۰۰۰ زائر ایرانی باز شد. دروازه های عراق همه روزه ساعت ۱۸ بسته است و به احتمال زیاد این زائران باید شب را در مرز بگذرانند.

ایران ایر: زائران باید ۵ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه نجف حاضر شوند

به گزارش ایرنا، سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران: زائرانی که از نجف به تهران باز می گردند به دلیل ترافیک فرودگاه نجف ۵ ساعت قبل از ساعت پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

ورود زائران بدون بلیط به فرودگاه ممنوع است

به گزارش ایرنا، در پی قطع شدن تردد مسافران در مرزهای زمینی، مسافران زیادی برای خرید بلیت و پرواز به عراق راهی فرودگاه ها می شوند.

در همین راستا فرودگاه امام خمینی (ره) در اطلاعیه خود اعلام کرد: با توجه به بسته بودن مرز زمینی، زائران بدون بلیت از مراجعه به فرودگاه امام خمینی (ره) خودداری کنند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به عدم صدور بلیت در فرودگاه، ورود بدون بلیط به ترمینال سلامی ممنوع است.

رئیس جمهور وضعیت خدمات رسانی به زائران اربعین را رصد کنید

رئیس جمهور در تماس تلفنی با احمد وحید وزیر کشور که دیروز به عراق در مرز مهرانی سفر کرده بود، توضیحاتی را در خصوص مذاکرات و توافقات وزیر کشور و مقامات عراقی برای تسهیل و تسهیل سفر به عراق دریافت کرد. زائران، آخرین وضعیت و شرایط تردد زائران اربعین به ویژه شرایط تردد و عبور از مرزهای زمینی را رعایت کردند.

رئیسی بر ضوابط مسئولان در ارائه خدمات بهتر و رفع مشکلات مسیر زائران تاکید کرد.

وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در سفر اربعین

به گزارش مهر، رئیس پلیس راهور از ممنوعیت ورود اتوبوس به خوزستان، ایلام و کرمانشاه خبر داد و گفت: هموطنان به هیچ عنوان نباید به سمت مرزها حرکت کنند.

حسن مومنی با اشاره به بسته بودن مرزها اعلام کرد: از امروز گزارش وضعیت اتوبوس ها به مرزها ممنوع است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده ای، در صورت لغو ارسال تجهیزات جاده ای در مرزها، بر اساس تصمیم ستاد اربعین، هزینه بلیت مسترد می شود.

باقر جوان تصریح کرد: در صورت لغو ارسال تجهیزات راهداری به مرزها، بر اساس مصوبه ستاد اربعین مبنی بر استرداد بلیت انجام می شود.

وضعیت فرودگاه ها در سفر اربعین

به گزارش تسنیم، نماینده تام الاختیار وزیر و دبیر کل ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی از زائران خواست به دلیل بسته بودن مرزهای زمینی از تردد به فرودگاه ها خودداری کنند.

حسین مذناب با بیان اینکه تنها زائرانی که قبلا بلیت تهیه کرده اند از طریق مرز هوایی و فرودگاه ها اعزام می شوند، تاکید کرد: بلیت فروشی در فرودگاه های کشور انجام نمی شود و زائران از مراجعه به فرودگاه ها خودداری کنند.

مزناب گفت: در حال حاضر ۱۷ فرودگاه کشور برای اعزام زائران از طریق ناوگان هوایی اعلام آمادگی کرده اند و در این راستا آمادگی داریم در ۲۱ فرودگاه کشور تعداد پروازها را افزایش دهیم. دیروز ۳۱ پرواز برای انتقال زائران به نجف انجام شد.

شرایط بحرانی در مرزهای عراق

مرزهای باشماق، مهران، خسرو، تمرچین، شلمچه و چذابه تا اطلاع ثانوی بسته شد. لازم به ذکر است تمامی پارکینگ های پایانه های مرزی پر است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ فرماندار مریوان گفت: به دلیل نبود خدمات رسانی در کشور عراق در حال حاضر مرز باشماق بسته است.

به گزارش صداوسیما، استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد اربعین به دلیل کمبود امکانات در کشور عراق فعلا تردد از مرز تمرچین متوقف شده است.

به گزارش صداوسیما، مشاور وزیر کشور و رئیس کمیته اربعین عراق اعلام کرد: اتوبوس های ایرانی می توانند برای انتقال زائران از مرزها تا مرزهای برخی شهرهای عراق به این کشور بیایند.

به مرزهای عراق نروید

به گزارش ایسنا، وزیر کشور از زائران اربعین حسینی خواست فعلا حرکت خود را به سمت مرزهای غربی به تعویق بیندازند و مشکل سمت عراقی مرزها را حل کنند.

احمد وحیدی گفت: چون عراق ظرفیت خروج زائران از پایانه های مرزی خود را با سرعت خروج زائران از مرزهای ما ندارد. دیروز و شب گذشته تعداد زیادی از زائران در مرزها گیر کرده بودند و نتوانستند وارد عراق شوند.

وزیر کشور با اشاره به گرمای شدید هوا افزود: زائران برای حفظ سلامتی فرزندان خردسال و اقوام سالخورده خود به زیارت نروند. زیرا دمای هوا و رطوبت هوا در اینجا به قدری بالاست که حتی افراد جوان و میانسال نیز دچار مشکل و کمبود انرژی می شوند.

تمام مرزهای عراق بسته شد

به گزارش صداوسیما، مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با توجه به وقوع حوادث نگران کننده در مرزهای شلمچه و مهران و تهدید جدی امنیت و سلامت زائران، جلسه فوق العاده ستاد مرکزی اربعین برگزار شد. در ستاد با حضور وزیر کشور. فرماندهان عالی رتبه فراجا، استاندار ایلام و تعدادی دیگر از مسئولان ذیربط در مرز مهران حضور یافتند و وضعیت مرزها بررسی و حوادث مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه یقینا تداوم وضعیت موجود سلامت زائران را با خطرات جدی مواجه خواهد کرد، تصریح کرد: تمامی اعضای حاضر در جلسه بر این موضوع اتفاق نظر داشتند و بسیار نگران بودند. نگرانی عدم آمادگی طرف عراقی و پایه ها و سکوها در سرعت پذیرایی از زائران، سرعت حمل و نقل و نامناسب بودن امکانات در آن سوی مرز، جمعیت زیاد و گرمای هوا است. .

صدور برگه های موقت اربعین متوقف شد

میرا احمدی افزود: مقرر شد صدور گذرنامه ویژه اربعین متوقف شود و برای متقاضیان گذرنامه گذرنامه صادر و از طریق پست برای آنها ارسال شود.

وی افزود: پس از ارزیابی شرایط، در صورت اتخاذ تصمیم جدید، ملت شریف ایران را تشکیل خواهیم داد.

افزایش گرمازدگی به دلیل افزایش دما

به گزارش تسنیم، سخنگوی اورژانس گرمازدگی را شایع ترین علت مراجعه زائران حسینی به اورژانس عنوان کرد.

مجتبی خالدی با اشاره به افزایش تردد زائران از مرزهای صفر کشور نسبت به روزهای گذشته، گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۲۵۲ نفر به اورژانس مراجعه کرده اند که از این تعداد ۴۲۶ نفر به مراکز بهداشتی درمانی اعزام شده اند. همچنین ۳۵ زائر مجروح از عراق به ایران منتقل شده اند.

خالدی بیان کرد: بر اساس پیش بینی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین بیشترین مراجعات مربوط به گرمازدگی بوده و شاهد افزایش مراجعات به اورژانس بوده ایم.

وی گرمازدگی را جدی دانست و گفت: درخواست ما از زائران این است که آب بیشتری بنوشند، کلاه و لباس سبک بپوشند و در ساعات خنک پیاده روی کنند.

رطوبت آبادان ۱۰۰ درصد شد

به گزارش ایرنا، محمد سبززاری برای اداره کل هواشناسی خوزستان گفت: تراز رطوبت هندیجان ۹۲، شادگان و آغاجاری ۹۱، بندر ماهشهر ۸۹، رامهرمز ۸۷، ایستگاه کشاورزی امیدیه و اهواز ۸۶، بستانفی آباد ۷۷ دزفول هز و ۷۵ و ۷۵ ایس و ۷۵ است. و شوش ۷۳ درصد، شوشتر ۷۱ درصد، بهبهان ۶۹ درصد و گتوند ۶۸ درصد.

طی دو هفته گذشته پدیده شارجی بر خوزستان غالب شده و رطوبت در برخی نقاط استان از ۹۰ درصد گذشت.

بر اساس اخطار زرد هوای خوزستان، از دوشنبه تا جمعه هفته جاری برای خوزستان جریان‌های جوی جنوبی در بعدازظهرها و شاخص‌های ناپایداری بالا پیش‌بینی می‌شود.

نوع خطر آن شامل افزایش رطوبت در بعدازظهرها، شرایط همرفتی و ابری و احتمال بارش پراکنده و رعد و برق، وزش بادهای لحظه ای و گرد و غبار همرفتی و موقت است.

ارسال دارو برای زائران اربعی

به گزارش فارس، بهرام خینه رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سازمان غذا و دارو برنامه ریزی مناسبی برای تامین داروهای مورد نیاز زائران اربعین حسین (ع) انجام داده است، افزود: مشکل کمبود نخواهیم داشت. موکب های پزشکی».

وی با بیان اینکه سرم مورد نیاز موکب ها نیز تحویل شده است، ادامه داد: زائران با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از آب آشامیدنی سالم و بسته بندی شده برای این مراسم اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگ کننده فراجا از پیک بازگشت زائران اربعین از ساعت ۱۸ تا ۲۴ شهریور خبر داد و گفت: با توجه به جمعیت زیاد و زمان مصرف موج بازگشت، پیش بینی می شود ۸۰۰ دستگاه اتوبوس مورد نیاز باشد. روزانه. .