اجرای موفقیت آمیز تبدیل نفت سفید به LPG در اندونزی

اکثریت قریب به اتفاق مردم اندونزی برای تمام نیازهای انرژی خود از نفت سفید استفاده می کنند. نفت سفید یا روغن پارافین یک مایع بی رنگ و قابل اشتعال است که معمولاً به عنوان سوخت استفاده می شود. نفت سفید از نفت ساخته شده است، عمدتا برای پخت و پز و روشنایی استفاده می شود.

نفت سفید به طور گسترده به عنوان سوخت یارانه ای برای پخت و پز خانگی استفاده می شود (۹.۹ میلیون KL، بیش از ۶۰٪ از جمعیت ۲۳۰ میلیونی، ۴ میلیارد دلار در سال). یارانه های دولتی برای کاهش هزینه سوخت و تشویق استفاده از آن استفاده می شود. این سیاست یارانه ای معکوس می شود زیرا برای دولت گران است و بخش قابل توجهی از بودجه دولتی را با افزایش تقاضا برای نفت سفید می خورد و یارانه های زیادی دریافت می کند. در سال ۲۰۰۸، یارانه نفت سفید تخمین زده می شود که به ۷ میلیارد دلار برسد و در سال های آینده بیشتر افزایش یابد.

تبدیل انرژی یکی از اقدامات دولت برای کاهش مصرف سوخت یارانه ای است. با شروع تبدیل انرژی از نفت سفید به گاز مایع، برنامه دولت برای تبدیل مصرف نفت سفید به LPG برای مصارف خانگی رسما آغاز شد. با توجه به اینکه یارانه ۱ کیلوگرم LPG (از ۱.۷ لیتر معادل انرژی نفت سفید) کمتر از یارانه نفت سفید است، انتظار می رود این انتقال باعث کاهش بودجه سوخت یارانه ای شود. در سه یا چهار سال، ۸۰ درصد از مصرف نفت سفید باید به LPG تبدیل شود – مصرف فعلی نفت سفید به ± ۱۰ میلیون کیلو لیتر در سال می رسد.

شرکت دولتی نفت و گاز پرتامینا گفت که این برنامه بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸، ۵.۳۲ تریلیون روپیه در سوخت صرفه جویی کرده است، برنامه تبدیل نفت سفید دولت با موفقیت بیش از ۵.۳ میلیون خانه در سراسر کشور در سال جاری به نفت سفید تبدیل شده است. یارانه ها پرتامینا برنامه “برای خانواده های کم درآمد” را تکمیل کرد و بیش از ۱.۹ میلیون اجاق گاز و سیلندر LPG را توزیع کرد.

این برنامه تاکنون ۱۳ استان را پوشش می دهد که ۶.۳ میلیون کیلو لیتر نفت سفید یارانه ای برداشت شده و ۱.۹ میلیون تن LPG توزیع شده است. Pertamina توانست ۲۰ تریلیون روپیه در برنامه تبدیل صرفه جویی کند و پس از کسر ۹.۳ تریلیون روپیه از هزینه های تبدیل، پول خالص پس انداز شده توسط این برنامه ۱۰.۷ تریلیون روپیه است.

Pertamina همچنین معتبرترین جایزه دولتی اندونزی “Dharma Karya Energi Dan Sumber Daya Mineral Madya” را برای موفقیت در برنامه تبدیل نفت سفید به LPG دریافت کرد. بالاخره متوجه شدیم که Kerja Keras Adalah Energi Kita از Pertamina در حال انجام است.

نتیجه گیری از برنامه نفت سفید به LPG:

  • برنامه تبدیل LPG چشم انداز انرژی در اندونزی را به طور چشمگیری تغییر خواهد داد، جایی که تقاضای LPG در سال ۲۰۱۰ به ۴,۰۹۸,۵۷۰ میلیون تن در سال خواهد رسید.
  • تا سال ۲۰۱۰، اندونزی LPG را به میزان ۱۷۸۲۱۳۰ میلیون تن در سال وارد خواهد کرد در حالی که ۲۳۱۶۴۴۰ میلیون تن توسط تولیدکنندگان داخلی تولید خواهد شد.
  • استفاده از LPG تا ۱۰۰۰۰۰ روپیه (۱۱ دلار آمریکا) در ماه برای مشتریان خانگی صرفه جویی می کند و زندگی بهتر، سریع تر، تمیزتر و دوستانه تر را ایجاد می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر