اجرای سرشاخه‌کاری ۷ هزار پیوندک گردو در ملایر


سید مهدی میرباقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر اظهار کرد: امسال در ادامه اجرای طرح اصلاح باغ‌های گردو و افزایش سطح بهره‌وری این محصول تاکنون بیش از ۷ هزار پیوندک بر روی درختان گردوی قدیمی در این شهرستان سرشاخه‌کاری شده است.

وی با بیان اینکه در طرح سرشاخه‌کاری باغات گردو در شهرستان درخواست ما بین ۹ تا ۱۰ هزار پیوندک از استان همدان بوده است فزود: این طرح از ۳۰ فروردین اجرا شده و بقیه نیز برای اجرا بین باغداران تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر در ادامه با اشاره به رایگان بودن پیوندک‌های گواهی شده، آنها را دارای لیبل سلامت دانست و تصریح کرد: بابت در اختیار قرار دادن پیوندک‌ها هیچ هزینه‌ای از باغداران دریافت نمی‌شود.

وی یادآور شد: تنها پرداخت  هزینه و دستمزد پیوندزن بر عهده خود باغداران بوده و در صورتی که خود سررشته سرشاخه‌کاری داشته باشند این هزینه‌ها نیز حذف خواهد شد.

میرباقری با اشاره به اجرای ۷ هزار و ۵۰۰ پیوندک در طرح سرشاخه‌کاری باغات گردوی این‌ شهرستان در سال گذشته ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد این پیوندک‌ها در شهرستان موفق بوده است.

وی میزان باغات گردوی ملایر را بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت در برابر سرما، آفت کم، افزایش محصول و… از مزایای پیوندک‌های گردو بر روی درختان قدیمی است.

انتهای پیام/۸۹۰۱۳
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید