آینده فناوری های انرژی خورشیدی

فناوری های انرژی خورشیدی در این قرن پیشرفت چشمگیری داشته است. در حال حاضر بسیاری از ساختمان ها از انرژی خورشیدی غیرفعال در طراحی خود استفاده می کنند. هزینه استفاده از سیستم های آب گرم خورشیدی در برخی مناطق بسیار نزدیک به سیستم های سنتی است. و با ادامه کاهش هزینه پنل های خورشیدی، این سیستم ها گسترده تر خواهند شد. هدف صنعت خورشیدی تامین نیمی از برق ایالات متحده تا سال ۲۰۲۵ است.

آلمان و ژاپن برای سال‌ها پیشرو در استفاده از انرژی خورشیدی بوده‌اند. اما ایالات متحده در حال جبران است. بیایید کالیفرنیا را به عنوان مثال در نظر بگیریم. در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱، کالیفرنیا با قطع مکرر برق و افزایش قیمت انرژی مواجه شد. این امر رهبران آن را به تنوع بخشیدن به منابع انرژی برانگیخته است. در سال ۲۰۰۶، ابتکار خورشیدی کالیفرنیا تشکیل شد و ۳.۲ میلیارد دلار در طول ۱۱ سال برای توسعه ۳۰۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی جدید، معادل نصب سیستم های انرژی خورشیدی بر روی یک میلیون پشت بام، فراهم کرد.

سایر ایالت های ایالات متحده از کالیفرنیا پیروی می کنند. پنسیلوانیا، نیوجرسی، کلرادو و آریزونا الزامات خاصی برای انرژی خورشیدی به عنوان بخشی از استانداردهای برق تجدیدپذیر خود دارند. بسیاری از ایالت های دیگر مشوق های تولیدی، تخفیف، مشوق های مالیاتی، برنامه های اعتباری و کمک هزینه برای صنعت خورشیدی ارائه می دهند. حتی دولت فدرال ۳۰ درصد اعتبار مالیاتی (تا ۲۰۰۰ دلار) برای خرید و نصب سیستم های برق خورشیدی مسکونی و آبگرمکن های خورشیدی ارائه می دهد.

با ادامه گسترش صنعت خورشیدی، گاهی اوقات دست اندازها در جاده ها ایجاد می شود. به عنوان مثال، افزایش تقاضا برای سیلیکون درجه تولید از صنعت خورشیدی، هزینه سلول های PV (فتوولتائیک) مورد استفاده برای ساخت پنل های خورشیدی را افزایش داده است. علاوه بر این، برخی از شرکت‌های برق همچنان به ایجاد موانع برای سیستم‌های انرژی خورشیدی متصل به شبکه ادامه می‌دهند. اما این مشکلات در حال رفع شدن هستند و در آینده، انرژی خورشیدی نقش مهمی را در پایان دادن به وابستگی ملی ما به سوخت‌های فسیلی، مبارزه با تهدید گرمایش جهانی و تضمین آینده‌ای مبتنی بر انرژی پاک و پایدار ایفا خواهد کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر