آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ این همون چیزیه که باید بدونید.


آیا آب لوله کشی شما برای نوشیدن سالم است؟ آیا از فیلتر آب شیر استفاده می کنید؟ گابی واکا فلورس ، RDN ، CLE ، در حال تحقیق است.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود به آب لوله کشی متکی هستند و به دلایل زیست محیطی ، این راه بهتری نسبت به بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما میزان ایمنی آب لوله کشی شما چقدر است؟

قبل از اینکه به واقعیت آب لوله کشی بپردازیم ، چند نکته را باید در نظر داشته باشید. اگرچه اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، اما بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی تمیز و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی در معرض سیستم های آبی هستند که قوانین آب آشامیدنی سالم را نقض می کنند. اگرچه برای اطمینان از دسترسی مناسب به آب آشامیدنی سالم برای همه باید کارهای زیادی انجام شود ، اما مرکز کنترل بیماری (CDC) می گوید ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی است.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. در سال 2019 ، بیش از 884 میلیون نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. بنابراین در حالی که دانستن نحوه جمع آوری آب تصفیه شده مهم است ، بسیاری از آمریکایی ها بطور باور نکردنی خوش شانس هستند که آب لوله کشی را پس می گیرند.

با این اوصاف ، اجازه دهید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (معروف به آب شهری) از شیر توزیع کننده آب به نام شیر استفاده می شود. این آب معمولاً از تعدادی سیستم آب عمومی شامل چاه ها ، دریاچه ها ، مخازن و مخازن تامین می شود.

منبع تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو آب دریاچه میشیگان را جمع آوری می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

یک عکس سربار از آب چاه که به عنوان آب لوله کشی در خانه ها به پایان می رسد.

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر شما برسد ، از منبع خود به محل پردازش و تمیز کردن می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. جمنا و لخته شدن.: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا تجمع ذرات ناخواسته را ترویج دهند.
 2. رسوب: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، به نام فلوک ، یخ زده و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. تصفیه: پس از حل شدن ، گله از منبع آب فیلتر می شود. Fluke معمولاً حاوی ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها است.
 4. تمیز کردن: در نهایت ، منبع آب بدون شار با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از عفونت های منتقله از راه آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) EPA را ملزم به شناسایی و محدود کردن آلودگی احتمالی آب آشامیدنی می کند. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

احتمال آلودگی.

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. راههای مختلفی برای ورود آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • جریان شیمیایی و معدنی طبیعی
 • روش های کشاورزی (دام ، آفت کش ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • اختلالات تصفیه فاضلاب (سیستم سپتیک)
 • دفع ضعیف داروها (زباله های پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 of از منابع آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های آب جامعه تامین می شود که دارای تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA است. بنابراین برای اکثر آمریکایی ها ، آب لوله کشی آنها کمتر تحت تأثیر سطوح خطرناک آلاینده ها قرار می گیرد.

با این حال ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

ریختن آب لوله کشی فیلتر شده در یک لیوان.

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی احتمالی ارائه دهند. اگرچه فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نباشد ، اما محافظت اضافی می تواند مزایای بیشتر و آرامش خاطر را ایجاد کند.

اگر به فیلتر آب لوله کشی نیاز دارید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامع وابسته به آبهای زیرزمینی – در معرض خطر بیشتری از آلودگی هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی می توانند با ناخالصی های طبیعی و مصنوعی آلوده شوند. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی آکواریوم آلوده شد ، می تواند برای چند دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند رودخانه ها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی برای نوشیدن به آبهای زیرزمینی تکیه می کنند.

همچنین ، SDWA تنها سیستم های آب عمومی را اداره می کند که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند. سیستم های آب کمتر سرویس شده فقط هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند – علاوه بر این ، آنها فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع روستایی کوچک ممکن است بیشتر در معرض آلودگی باشند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آبهای زیرزمینی وابسته هستند آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید که می تواند به شما در آزمایش آب لوله کشی برای آلودگی های رایج کمک کند. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی.

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها بهترین زیستگاه برای رشد میکروب های منتقله از آب در اثر رطوبت هستند. رایج ترین باکتری لوله ای یک ماده رقیق به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبناک از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از کارکرد مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، باعث می شود که باکتری ها تکثیر شوند و با آب آشامیدنی تماس مستقیم داشته باشند. در مقادیر زیاد ، میکروب های منتقله از آب می توانند باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها شوند.

با وجود سیستم آب عمومی فعال ، میکروب های منتقله از آب می توانند در داخل لوله ها وجود داشته باشند. آنها معمولاً در خانوارهایی یافت می شوند که لوله ها برای مدت طولانی بسته نشده اند یا طراحی ضعیفی دارند که باعث می شود آب راکد بماند.

علاوه بر این ، در حالی که لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی به روز نشده است ، خطر آلودگی آب سرب وجود دارد.

EPA چند عامل را توصیه می کند که قبل از انجام آزمایش آب مورد توجه قرار گیرد. سوالات مرتبط شامل:

 • نزدیکترین آب به سیستم سپتیک خانه شما چیست؟
 • ترکیب لوله کشی در خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما به خطر افتاده است ، از اداره بهداشت شهرستان درخواست چک کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

عوامل اضافی

برخی از افراد می توانند از سرمایه گذاری در فیلترهای آب صرف نظر از مکان و لوله کشی آنها سود ببرند. این افراد عموماً در برابر اثرات منفی آلودگی آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از چاه های خصوصی مانند چاه های خانگی جمع آوری می کنند ، باید فیلترهای آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه های خصوصی مسئول تصفیه و آزمایش منابع آب خود هستند.

در نهایت ، کسانی که از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. پاک کننده ها همچنین می توانند طعم کلر موجود در آب لوله کشی را کاهش دهند.

مرد در حال نوشیدن آب فیلتر شده از شیر است تا هیدراته و سالم بماند.

در فیلتر آب لوله کشی به دنبال چه چیزی باشید

طبق گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحدهای تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشته باشید ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و صدور گواهینامه. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از 20 تا صدها دلار متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه های محاسبه شده است.

نوع و هزینه

وسایل ساده ای مانند فیلترهای آب مصرفی یا مستقیماً به شیر آب متصل می شوند ، زیر سینک ظرفشویی نصب می شوند ، یا در پارچ تعبیه شده اند. آنها گزینه های خوبی برای افرادی هستند که از آب برای آشامیدن و آشپزی استفاده می کنند. در مقایسه با فیلترهای تصفیه آب مدرن ، قیمت نسبتاً کمتری دارند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها به خط اصلی آب متصل می شوند و کل سیستم آب خانه را تمیز می کنند. برای خانه هایی که بیش از یک توزیع آب وجود دارد ایده آل است. این فیلتر آب که یک مدل مدرن تر است ، به طور قابل توجهی گران تر است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

صدور گواهینامه

مطمئن شوید که فیلترهای تصفیه آب لوله کشی را برای مطابقت یا فراتر رفتن از استانداردهای آب آشامیدنی EPA بررسی کنید.

سه برنامه صدور گواهینامه توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً برچسب های فیلتر را زیر نظر داشته باشید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه تصفیه آب NSF.
 2. آزمایشگاه های متعهد.
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

از این گذشته ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید ممکن است متفاوت باشد.

اگرچه توسط اکثر مردم مورد نیاز نیست ، فیلترهای آب لوله کشی مزایای بسیاری را ارائه می دهند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی و فیلترهای آب شیر H2O با طعم بهتر ممکن است دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید