آیا نصب کنتور هوشمند اجباری است؟

کنتور هوشمند چیست؟

کنتورهای هوشمند انرژی راهی دیجیتالی برای اندازه گیری مقادیر گاز و برق به مصرف کنندگان انرژی ارائه می دهد که مستقیماً به تامین کنندگان انرژی ارسال می شود. آنها به عنوان جایگزینی برای کنتورهای گاز و برق موجود شما عمل می کنند.

تفاوت بین کنتور سنتی و کنتور هوشمند در این است که دومی داده های جمع آوری شده را از راه دور به شرکت شما ارسال می کند و نیازی به خواندن دستی کنتور را از بین می برد.

مزایا

– از آنجایی که یک متر خوانش دقیق می دهد، به این معنی است که صورتحساب های انرژی شما نیز دقیق تر خواهد بود.

– نیازی به اندازه گیری دستی انرژی ندارید.

– هنگامی که داده های دقیق مصرف انرژی در دسترس دارید، می توانید مصرف انرژی خود را کنترل کنید و بهره وری انرژی و مدیریت استراتژیک انرژی خود را بهبود بخشید.

– با عملکرد نمایش متر، به به روز رسانی های بلادرنگ دسترسی دارید و می دانید چقدر انرژی مصرف می کنید و چه زمانی از آن استفاده می کنید.

آیا می دانستید؟ Carbon Trust تخمین می زند که یک کسب و کار به طور متوسط ​​۲۰ درصد انرژی خریداری شده را هدر می دهد.

اندازه گیری در خانه ها و مشاغل منجر به بازار بهتری به طور کلی می شود و به مصرف کنندگان دانش می دهد تا ارائه دهندگان را تغییر دهند و قرارداد انرژی را پیدا کنند که به بهترین وجه با نیازهای فردی آنها مطابقت دارد. علاوه بر این، تامین کنندگان انرژی داده های دقیق تری در مورد اکوسیستم انرژی به عنوان یک کل دارند که آنها را قادر می سازد تا عرضه و تقاضای انرژی را بهتر برآورده کنند.

چرا یک شرکت نمی خواهد یک کنتور نصب شود؟

برخی از شرکت ها ممکن است در مورد راه اندازی کنتور تردیدهایی داشته باشند، اما بسیاری از نگرانی های شما را می توان به راحتی برطرف کرد.

– کنتورهای هوشمند را می توان هک کرد – کنتور جدید شما باید استانداردهای امنیتی سختگیرانه دولتی را رعایت کند، اما مانند هر فناوری دیگری، مهم است که مراقب باشید.

– هزینه بیشتری خواهد داشت – اگرچه ممکن است برای جبران معرفی این فناوری جدید، افزایش جزئی در قبوض انرژی خود مشاهده کنید، اما هیچ هزینه اولیه برای نصب کنتورهای هوشمند وجود ندارد.

– نصب کنتور باعث از کار افتادن می شود – شرکت های برق عموماً کنتورها را در ساعات کاری نصب می کنند، اما برخی مایل به انعطاف هستند. زمان خرابی مربوط به نصب کنتور هوشمند معمولاً حدود ۲۰ دقیقه است.

– تامین کننده سوئیچ – اگر یک کنتور از یک شرکت انرژی نصب کرده اید، در صورت تمایل می توانید بعداً تامین کننده را تغییر دهید. کنتورهای هوشمند راه‌اندازی شده «قابل اجرا هستند»، به این معنی که همه فروشندگان می‌توانند از آن‌ها پشتیبانی کنند.

– کار از محل اجاره ای – به سادگی با صاحبخانه خود تماس بگیرید تا در مورد نصب کنتور بپرسید.

آیا خرید کنتور هوشمند اجباری است؟

مقررات جدید دولتی، شرکت‌های انرژی را موظف کرده است که تا سال ۲۰۱۹ کنتور را در مشاغل و خانه‌ها نصب کنند – اما فقط در صورتی که خانوار یا مشاغل خواهان کنتور باشند. دولت از تامین کنندگان انرژی می خواهد که کنتورهای هوشمند را به همه مشاغل کوچک و منازل ارائه دهند، اما داشتن کنتور الزام قانونی نیست.

نحوه نصب کنتور جدید در ۳ مرحله آسان:

۱. از تامین کننده انرژی یا کارگزار انرژی خود برای پیشنهادات بخواهید.

۲. پس از اینکه شما یا کارگزارتان در مورد راه حل مناسب تصمیم گرفتید، می توانید یک قرار ملاقات مناسب با تامین کننده انرژی خود برای نصب کنتور ترتیب دهید.

۳. شروع به کنترل قبض انرژی خود کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر