آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم نمی تواند منجر به کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین وزن خود را از دست می دهند.

همچنین ، هرگونه کاهش وزن می تواند تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی زمانی که هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به آرامی وزن خود را کاهش دهید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن را کاهش می دهد اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک می تواند متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، آیا متفورمین به کاهش وزن کمک می کند یا خیر. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است مگر اینکه شما دیابت یا پیش دیابت دارید. به این معنی FDA متفورمین به عنوان یک داروی کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین خودداری کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی لاغری نیست.

مجیدیا رحمانی ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری هارمونی.

دیدگاهتان را بنویسید