آیا شبکه های هوشمند موج آینده هستند؟

برای سال‌ها، اقتصاددانان و دوستداران محیط‌زیست سیستم انتقال سنتی برای جمع‌آوری و توزیع نیروی برق را زیر سوال برده‌اند. با وابستگی جهان به نفت که با مقدار زیادی انرژی تلف شده مرتبط با سیستم برق فعلی ترکیب شده است، ایجاد یک شبکه هوشمند به عنوان اتفاق بزرگ بعدی اعلام می شود. آیا می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید؟ به شبکه های هوشمند فکر کنید!

با این حال، در اینجا توضیح ساده ای از شبکه برق سنتی است. شبکه سنتی ولتاژهای الکتریکی را از طریق سیم کابل (روی زمین و زیر زمین) از مبدا به مقصد منتقل می کند. با نزدیک شدن برق به مقصد، ولتاژ کاهش می یابد، که یک اقدام ایمنی ضروری برای اطمینان از اینکه انرژی می تواند ایمن به خانه ها یا دفاتر ما برسد، می باشد. مشکل در همین جاست افزایش و کاهش ولتاژ نیاز به جریان بیشتری دارد که پول بیشتری از جیب مصرف کنندگان خارج می کند.

وارد شبکه هوشمند شوید. یکی از ویژگی های قانع کننده شبکه های هوشمند برای مصرف کنندگان، توانایی کنترل و تنظیم مصرف برق است که به نوبه خود به کاربران در صرفه جویی در مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه کمک می کند. در حالی که فرآیند نسبتاً پیچیده است (شبیه به شبکه سنتی)، مفهوم ساده است. مفهوم شبکه هوشمند ایجاد سیستمی است که بتواند برق را به طور کارآمدتر و مقرون به صرفه تر به مقصد برساند. ما نمی‌توانیم این موضوع را دست کم بگیریم که شبکه‌های هوشمند به مهارت‌های ارتباطی پیچیده‌ای نیاز دارند تا به مصرف‌کنندگان کمک کنند تا تنظیمات مورد نیاز را برای کاهش اوج مصرف انرژی و در عین حال صرفه‌جویی در هزینه انجام دهند.

در حالی که شبکه برق سنتی نیاز به جریان برق در فواصل طولانی دارد، یک شبکه هوشمند این نیاز را کاهش می دهد. یک شبکه هوشمند می‌تواند برق را مستقیماً از نقاط تولید به مصرف‌کنندگان نزدیک‌تر کند. این امر نیاز به افزایش و کاهش چندین بار ولتاژ را قبل از ورود به خانه یا محل کار ما کاهش می دهد. این به تنهایی باعث صرفه جویی در پول و انرژی می شود.

شبکه های هوشمند همچنین می توانند با شرایط آب و هوایی فعلی سازگار شوند و قطعی برق پرهزینه را کاهش دهند. همچنین، در صورت وقوع بلایای طبیعی، یک شبکه هوشمند بهتر می‌تواند از روشن ماندن برق حتی در هنگام بروز آسیب اطمینان حاصل کند. این می تواند مردم، از جمله زندگی، را از برخی از مشکلات ناشی از قطع برق نجات دهد.

شبکه های هوشمند همچنین امکان شارژ و استفاده مجدد از انرژی را فراهم می کنند. به عنوان مثال، فناوری جدیدی توسعه یافته است که وسایل نقلیه پلاگین را قادر می‌سازد تا در زمان اوج بار، برق را به یک شبکه برق هوشمند برگردانند. این امر منجر به مدیریت بهتر انرژی اوج تقاضا با شارژ وسایل نقلیه در دوره‌های کم تقاضا می‌شود.

علاوه بر این، انتظار می رود شبکه های هوشمند سایش و پارگی سیستم های انرژی فعلی را کاهش دهند. تغییرات ولتاژ و انتظارات بالا که در بالا توضیح داده شد فشار زیادی را بر شبکه های سنتی وارد می کند.

همانطور که می توانید تصور کنید، راه اندازی و راه اندازی شبکه های هوشمند پرهزینه خواهد بود. اما گفته می شود که پس از نصب، قیمت کمتری نسبت به مش های سنتی دارند. با افزایش نگرانی ها در مورد قابلیت اطمینان سیستم برق فعلی، طرفداران محیط زیست و طرفداران بر این باورند که شبکه های هوشمند محبوبیت پیدا کرده و گسترده تر خواهند شد. به ویژه، هرچه تعداد بیشتری از شرکت‌ها به سمت قیمت‌گذاری زمان ارائه خدمات می‌روند (به یاد داشته باشید، هزینه تهویه مطبوع در اواسط بعد از ظهر بیشتر از شب است)، که در آن هزینه‌های برق بر اساس زمان استفاده متفاوت است)، مصرف‌کنندگان حتی انگیزه بیشتری خواهند داشت تا نیازهای انرژی آنها را بررسی کنند.

انتقال به دنیای سبزتر مستلزم خطوط انتقال گران قیمت برای مجوز دادن به فرآیندها و سایر راه حل های پرهزینه برای زیرساخت های انتقال برق قدیمی است تا برخی از مشکلات ذکر شده قبلی را حل کند. و وقت آن رسیده است که مانند امروز با شبکه برق پرتراکم خود مقابله کنیم. کسب و کارها و مصرف کنندگان باید از هم اکنون برنامه ریزی برای اقتصاد سبزتر را آغاز کنند. برنده کسانی هستند که زودتر گلوله را گاز بگیرند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر