آیا زمان واکنش سرسختانه سوریه به حملات اسرائیل فرا نرسیده است؟ – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر-گروه بین بین المللی: رژیم صهیونیستی در ادامه حملات خود به سوریه، صبح روز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ به مناطق مرکزی و ساحلی بندر بندر حمله کرد. بانیاس هدف قرار گرفته است. خبرگزاریکلمهبه گفته منابع آگاه نظامی، جنگنده های رژیم صهیونیستی در حال پرواز بر فراز دریای مدیترانه مناطق مرکزی و ساحلی سوریه را هدف حمله موشکی قرار دادند. بسیاری از موشک های شلیک شده توسط پدافند هوایی ارتش سوریه رهگیری شد، اما در نتیجه این حمله ۴ سرباز ارتش این کشور کشته، یک سرباز دیگر مجروح و خسارات مادی نیز بر جای گذاشت.

سه شنبه گذشته نیزاولگ اگوروفمعاون مرکز آشتی طرف‌های درگیری سوریه (وابسته به وزارت دفاع روسیه) اعلام کرد که حداقل سه فروند از هشت موشک شلیک شده رژیم صهیونیستی به مناطقی در این استان اصابت کرده است. نخودتوسط سامانه های پدافند هوایی سوریه رهگیری و سرنگون شد. رژیم صهیونیستی به فرودگاه حمله کرد الشعیرات در استان هیومه نخود در نتیجه ۲ سرباز کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

آیا زمان واکنش سرسختانه سوریه به حملات اسرائیل فرا نرسیده است؟

وقتی به حملات رژیم صهیونیستی به سوریه نگاه می کنیم، متوجه می شویم همیشه آویو از اوضاع سوریه برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کند. رژیم صهیونیستی نه تنها به دنبال هدف قرار دادن پایگاه های نظامی در سوریه است، بلکه به دنبال حمایت از تروریست ها در سوریه و تحرکات آنها به ویژه با توجه به شرایط کنونی منطقه و عرصه بین المللی است. بین المللی است. جنگ در اوکراین و هجوم جهانیان به ویژه روسیه باعث شده این دولت به حملات خود ادامه دهد. تحرکات رژیم صهیونیستی را می توان همسو با تحرکات دیگر بازیگران منطقه از جمله آمریکا دانست. جنگ در اوکراین و هجوم جهانیان به ویژه روسیه باعث شده این دولت به حملات خود ادامه دهد. تحرکات رژیم صهیونیستی را می توان همسو با تحرکات دیگر بازیگران منطقه از جمله آمریکا دانست..

به اصطلاح محاصره وحشیانه مردم سوریه ایالات متحده در قالب قانون «سزار» با اشغال مناطقی از سوریه با منابع انرژی و غارت این منابع به دنبال این است که از بازیابی سلامت رژیم سوریه جلوگیری کند. این کشور با غارت غلات سوریه به دنبال گرسنگی دادن به مردم سوریه و فشار بر مردم سوریه است. تحرکات ترکیه و باتوم حمله به شمال سوریه نیز در همین راستا تعریف می شود.

رژیم صهیونیستی نیز از ثبات و تقویت دولت سوریه بسیار می ترسد ممکن است تلاش کردن در هماهنگی با آمریکا عمل کنید و حملات این دولت همسو است. همیشه آویو او فکر می کرد که رژیم سوریه تا چند ماه دیگر سقوط می کند، اما این برآوردها کاملاً اشتباه بود و به همین دلیل به حمایت گسترده از تروریست ها ادامه داد، اما تاکنون نتوانسته به اهداف خود برسد.

از جانب زاویه اگر بخواهیم به مبحث روابط نگاه کنیم گروه ها فلسطینی ها به ویژه حماس با دمشق مشکل دارند همیشه آویو رژیم صهیونیستی اتحاد حماس با سوریه را آزاردهنده می داند.

همسویی دمشق با حماس سلیقه ای است همیشه آویو من دوستش ندارم

موضع فوری حماس در حمله ۲۸ نوامبر ۱۴۰۱ گواه تحرک روابط دمشق و حماس است که همانطور که گفته شد به مذاق صهیونیست ها خوش نیامده است.

«شرکت قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در واکنش به حمله جدید رژیم صهیونیستی به سوریه که بامداد شنبه انجام شد، گفت: حملات موشکی صبح امروز رژیم صهیونیستی به سوریه که منجر به شهادت چند تن شد. سربازان ارتش سوریه، سیاست تهاجمی این رژیم برای گسترش حملات خود علیه کل منطقه است، متجاوزان صهیونیست تهدیدی واقعی برای جهان اسلام محسوب می‌شوند و تروریسم آنها تنها با اتحاد مواضع همه ملت‌های اسلامی متوقف می‌شود.

اسرائیل در سوریه دو هدف دارد: اول اینکه به فعالیت های بی ثبات کننده خود در سوریه ادامه دهد و اجازه ندهد اوضاع سوریه آرام شود و به عبارت دیگر به اهداف امنیتی خود دست یابد. متاسف و دوم فشار دیپلماتیک غرب و آمریکا به جای منافع همیشه آویو پیشنهاد شده. برکس بر کسی پوشیده نیست که هدف رژیم صهیونیستی سوریه تجزیه سوریه است.

می توان گفت رژیم صهیونیستی با آتش بازی می کند و اوضاع امنیتی و نظامی منطقه را در آستانه انفجار قرار می دهد. سوریه در مقابل تجاوزات مکرر رژیم اشغالگر سکوت نکرده و اسرائیلی ها دیر یا زود تاوان آن را خواهند داد. سوریه ایستاده است و خواهد کرد و از مواضع خود عقب نشینی نخواهد کرد و دشمن اسرائیل نباید در محاسبات خود اشتباه کند و امیدوار باشد و یا دچار توهم شود که سوریه مواضع خود را تغییر خواهد داد.

آمریکا و غرب مسئول تشویق اسرائیل به حمله و تهدید صلح و امنیت در منطقه و جهان هستند آمریکا و غرب مسئول تشویق اسرائیل به حمله و تهدید صلح و امنیت در منطقه و جهان هستند تخلفاتی وجود دارد ادامه حضور نظامی اسرائیل تهدیدی برای انفجار وضعیت امنیتی و نظامی در منطقه است. سوریه در مقابل این حملات ساکت نیست و دیر یا زود اسرائیلی ها تاوان آن را خواهند داد.

رژیم صهیونیستی تاکنون با این حملات نتوانسته به نتیجه ای برسد و همچنان به خط کشی دمشق ادامه می دهد. همیشه آویو ناتوانی در نابودی رژیم سوریه و فروپاشی محور مقاومت به بن بست ختم شده است.

تهاجمات متعدد صهیونیست ها به سوریه که مدرنترین جنگنده های ساخت آمریکا نیز هیچ تاثیری در دمشق نداشته اند و نتوانستند دولت سوریه را تضعیف کنند و روحیه ارتش سوریه را از بین ببرند. همیشه آویو این کشور از ابتدای بحران سوریه به طرق مختلف برای رسیدن به هدف خود که سرنگونی دولت سوریه و تخریب شهرهای سوریه است، گام برداشته است.

این دولت علاوه بر کمک های فراوان به تروریست ها و مداوای مجروحان آنها در هر کجا که باشند گروه ها تروریست ها در خطر هستند و به بهانه های مختلف به حملات هوایی در سوریه متوسل شده اند.

آیا زمان واکنش سرسختانه سوریه به حملات اسرائیل فرا نرسیده است؟

واقعیت این است که پذیرش این واقعیت برای رژیم صهیونیستی بسیار دشوار است که ارتش سوریه را برخلاف میل خود دوباره در نزدیکی خود ببیند و پس از چندین سال جنگ، دولت سوریه را سرنگون کند و با کابوس ناامنی مقابله کند. محور مقاومت روز و شب و مبارزه.

این حملات آشکارا ناقض مقررات حقوق بین الملل، منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های مرتبط است که همگی خواستار احترام به حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه هستند.

این حملات تصادفی نیستند. این حملات همه جانبه به دلیل مواضع اصولی سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم، در راستای استراتژی ژئوپلیتیک-توطئه علیه سوریه است. رژیم صهیونیستی اهداف سیاسی، نظامی و امنیتی زیادی را از طریق حملاتی که در سال‌های اخیر متوقف نشده است، دارد. این حملات تصادفی نیستند. این حملات همه جانبه به دلیل مواضع اصولی سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم، در راستای استراتژی ژئوپلیتیک-توطئه علیه سوریه است. رژیم صهیونیستی اهداف سیاسی، نظامی و امنیتی زیادی را از طریق حملاتی که در سال‌های اخیر متوقف نشده است، دارد.

دلیل آن عدم پاسخگویی پیشگیرانه و محدودیت های دمشق است جریه گرفتن این صهیونیست ها هستند. هدف جلوگیری از جنگی در آینده است که صهیونیست ها به شدت از آن می ترسند و در نتیجه تلاش می کنند سوریه و حزب الله لبنان را از حمله به رژیم اشغالگر در آینده بازدارند. هدف آنها بی ثبات کردن مردم سوریه است و به همین دلیل به اقدامات بی ثبات کننده خود ادامه می دهند.

علت ادامه حملات رژیم صهیونیستی به سوریه چیست؟ هیچ واکنش واقعی از سوی دمشق وجود ندارد. پدافند هوایی سوریه فقط با حملات مقابله می کند و اگر پاسخ کوبنده ای به این حملات داده شود، اسرائیل جرات تکرار این حملات را نخواهد داشت. هدف از حملات مستمر رژیم صهیونیستی به سوریه، فرسودگی ارتش سوریه و ایجاد مانع برای آن است.

حقیقت این است که دولت و ارتش سوریه دژی درست در کنار مرزهای فلسطین اشغالی ساخته اند و می توانند به راحتی به حملات رژیم صهیونیستی پاسخ قاطع بدهند اما فعلا اولویت های دیگری بر اساس منطق خاص جنگ دارند. ، نیازی به افتتاح جبهه های جدید و همزمان ندارند. بدون شک با این دیدگاه زمان پاسخگویی به حملات اسرائیل دور نیست. صبر دمشق هم حدی دارد و بالاخره پر می شود و جواب دندان انقباض به حملات رژیم صهیونیستی می دهد به ویژه اینکه دامنه حملات رژیم صهیونیستی گسترش یافته و حمله بانیاس شاهدی بر این ادعا.