آلودگی پلاستیکی در دریا رو به افزایش است – چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما متعهد به پیشرفت از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با متحدان همفکر هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100٪ پلاستیک های قابل حمل برای کاهش آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست تغییر می دهد.

در حال حاضر ، ما مشتاق هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrieder ، یک سازمان غیر انتفاعی مردمی که به حفاظت از دریاها ، امواج و سواحل ما از طریق یک شبکه کارگری قدرتمند اختصاص داده شده ، اعلام کنیم. با هم آگاهی خود را در مورد خطرات آلودگی پلاستیک و راه های ایجاد تغییرات مثبت افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت در حفاظت از دریا و محیط زیست خود در مقیاس وسیع بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کردن ساحل سورفردر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً همه پلاستیک های تولید شده امروزه نیز به این شکل وجود دارند.

همراه با افزایش تجمع این مواد ، نتایج تولید مداوم پلاستیک های بکر است که با گذشت زمان رشد می کنند – به همین دلیل مهم است که در مورد این مشکل بیشتر بدانیم و از آنجا اقدام کنیم.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس مهم است؟

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مشکل جدی است – اما مواجهه با آمار واقعی پشت آن یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و 96 درصد از منابع آبی آن برخوردار است. با وجود این ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد آلودگی های دریایی را شامل می شود و این امر حیات و بقای گونه های دریایی را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، به جای تجزیه بیولوژیکی ، درجه بندی می شود یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تقسیم می شود – حتی کوچکتر ، که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این ریزپلاستیک ها سپس در هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما ناپدید می شوند.
 • وقتی میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که ممکن است خطرات سلامتی مانند اختلال درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات برای اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، نقص عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را افزایش دهد.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی به شکلی که امروزه وجود دارد غیرقابل تحمل است زیرا باعث ایجاد یک اثر دومینو می شود که محیط زیست ، عرضه جهانی آب و غذا و سلامت خود را تهدید می کند. بر اساس گزارش سال 2020 ، در صورت عدم اقدام شدید ، میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که نه تنها می توان اقیانوس های خود را نجات داد و مشکل آلودگی پلاستیکی را کاهش داد ، اما اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم ، در دسترس است. سازمانها و افراد به طور یکسان این قدرت را دارند که با ایجاد تغییرات در مقیاس بزرگ که به طور جمعی می تواند نتایج عالی را به ارمغان آورد ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در بطری پلاستیکی بادوام و بادوام.

HUM متعهد به کاهش آلودگی پلاستیکی است

با تغییر جهت استفاده از بسته بندی های پلاستیکی فقط برای آب دریا ، هدف کوتاه مدت ما محافظت از 6 میلیون بطری در برابر آلودگی تا پایان سال است. تا آگوست 2021 ، با خوشحالی اعلام می کنیم که 3 میلیون و 810 هزار و 773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود بیش از 50 میلیون بطری آب به اقیانوس جلوگیری کنید.
 • استفاده از پلاستیک بکر و پلاستیک تک پایه را در زنجیره تامین ما کاملاً از بین ببرید.

پلاستیک متصل به دریا در 30 مایلی ساحل یافت می شود که زیرساخت بازیافت مناسبی ندارد و بنابراین خطر بالایی برای آلودگی دریا دارد. به زبان ساده ، مردم محلی برای جمع آوری این زباله ها کار می کنند ، که پس از آن برای ساخت مواد اولیه تحت چرخه سخت گیری شدید قرار می گیرند. نتیجه: بازیافت بطری های پلاستیکی قابل حمل که نیاز به ساخت پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم اکثر پلاستیک های تولید شده در اکوسیستم زندگی می کنند ، تغییر ما در استفاده از پلاستیک در آبهای سرزمینی ما با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک های جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاقانه منتظر همکاری با بنیاد Surfrieder هستیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfreder همکاری می کنیم؟

با توجه به علاقه متقابل ما برای محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی بود که ما باید با بنیاد Surfrieder برای پیشبرد این اهداف مشترک همکاری کنیم.

شبکه سراسری و سراسری Surfreder شامل داوطلبان در جوامع سراسر کشور می شود تا مردم را از طریق نظافت ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها و در نهایت در سیاست حفاظت از منابع طبیعی ما در سالهای آینده آموزش دهند. به ایجاد تغییر کمک می کند.

ماری هربرسن ، مدیر مشارکت Surfrieder ، می گوید: “تأثیر کلی احتمالی از طریق شبکه فعال Surfrieder نشان دهنده نیرویی است که باید برای بهتر شدن افراد تغییر کند.” فلسفه توانمندسازی افراد از HUM “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر برای کمک به همه ما در بازتاب و درک محیط و راه هایی است که می توانیم در آن قدم برداریم. بنیاد Surfreder ، مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای افزایش با آگاهی از خطرات ناشی از امواج و سواحل ، و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع مشترک خود در فعالیتها و فعالیتهای حفاظتی هستیم.

زن درپوش بطری را در دست دارد که به دلیل آلودگی پلاستیکی به دریا ختم می شود.

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای اثرات ماندگار کاهش داد.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در محافظت از اقیانوس ها ، سیارات و یکدیگر در برابر آلودگی پلاستیک کمک می کند:

این نکته بسیار ساده است ، شما اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید.

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، به احتمال زیاد گام هایی برای تثبیت خود برمی دارید. علاوه بر این ، ممکن است انگیزه داشته باشید که یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر آگاهی و فعالیت ایجاد شود.

البته نمی توان شدت این مشکل را در یک پست مخفی کرد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا آمار و ارقام آلودگی اضافی را بخوانید و برای پیگیری پیشرفت و کسب اطلاعات بیشتر به دنبال منابع معتبری مانند Surfreder باشید.

2. استفاده از پلاستیک تک پایه را کاهش دهید.

روشهای بی شماری برای ادغام این نکته در زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه آنها ساده هستند ، اما بدانید که این عادات می توانند تأثیر زیادی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا چند نکته برای محدود کردن استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف وجود دارد:

 • سعی کنید کیسه های خرید مجدد خود را به سالن های خواربار فروشی و سایر سفرهای خرید ببرید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات غیر بسته بندی شده را در بسته های شیشه ای یا آلومینیومی و نه پلاستیکی خریداری کنید. حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای نگهداری میوه ها و سبزیجات تازه خریداری کنید. جمع آوری کالاهای خشک از جعبه های فله نیز به همین ترتیب است. (پاداش: احتمالاً در این فرآیند نیز پول خود را پس انداز خواهید کرد!)
 • برای کاهش تأثیر پلاستیک و کربن خود در بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد برای آبرسانی روزانه انتخاب کنید. برای خرید آب آشامیدنی تمیز بدون خرید بطری های بلااستفاده ، روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان نی های پلاستیکی را دور بیندازید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • موجودی های پلاستیکی مانند کیسه های یکبار مصرف ، روکش پلاستیکی و سایر وسایل را در خانه خود نگه دارید. هر جا که ممکن است جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک کنید.
 • از مارک هایی که گام های سازگار با محیط زیست برمی دارند ، پشتیبانی می کند و از شما برای اقدامات خود پشتیبانی می کند. به همین ترتیب ، به مارک های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید تا پایداری را در اولویت قرار دهند.

3. درگیر توده ای شوید

آخرین و مهمترین نکته این است که در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برسانید تا بتوانید به طور جمعی تغییرات بزرگی ایجاد کنید:

 • با شرکت در نظافت با سرفردر باب محلی خود ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما ، منتظر HUM x Surfreader Cleanup آینده باشید و دوستان خود را بیاورید یا دوستان جدیدی در رویداد نزدیک ایجاد کنید! اگر فصل یا ساحل Surfreder در این نزدیکی ندارید ، همچنان می توانید نقش خود را با پاکسازی حوضه محلی خود و گزارش نتایج خود به پایگاه داده Surfrieder ایفا کنید.
 • از سیاست ها و قوانین حمایت کنید که به کاهش آلودگی پلاستیک با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی دریایی و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما کمک می کند. Surfreader این کار را از طریق رایانه در مرکز هشدار اقدام انجام می دهد.
 • به عنوان مثال راهنمایی کنید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک سهیم باشیم. ما به همراه Surfreder منتظر آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید