آغاز پروژه راهبند دریایی در آبهای هرمزگان از اول مهر – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم علیزاده در کمیته مدیریت شیلات استان هرمزگان که با حضور نماینده نیروی دریایی ارتش، نماینده پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، نماینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد. گردهمایی نیروی دریایی سپاه، نماینده تامین اجتماعی، رئیس یگان حفاظت منابع آب شیلات هرمزگان، روسای شیلات شهری استان هرمزگان و اجتماع صیادی پس از اعلام سازمان شیلات ایران برگزار شد. اجرای طرح تعطیلی دریا در کمیته مدیریت شیلات از ۱ تا ۱۵ مهرماه سال جاری.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این طرح تا قبل از آغاز صید میگو در تمامی مناطق صیادی استان هرمزگان اجرا می شود.

عالی زاده با اشاره به همکاری استانداری، ارتش و نیروی انتظامی، پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و تمامی نهادهای ذیربط در اجرای این طرح تصریح کرد: در جریان اجرای این طرح در صورت مشاهده کوچکترین تخلف. در کمیسیون تخلفات شیلات و در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

نایب رئیس شیلات و بنادر ماهیگیری هرمزگان در این جلسه به اجرای موفقیت آمیز طرح بندر دریایی هرمزگان در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: این طرح سنت سالیان متمادی صیادان بوده و توسط صیادان انجام می شد. در خود استان تقریباً دو دهه پیش. گفته می شود با توجه به وضعیت آبزی و مزایای اجرای این طرح ماهیگیری پایدار، پس از اعلام سازمان شیلات ایران و کمیته مدیریت شیلات استان، تصمیم به اجرای مجدد آن گرفته شده است.

لازم به ذکر است که اصطلاح تعطیلی دریا در واقع به تعلیق فعالیت های ماهیگیری برای زمان و مکان معین به منظور حفظ و تثبیت ذخایر و کاهش فشار صید بی رویه بر ذخایر آبی اطلاق می شود.